השקעות אלטרנטיביות חצי מיליון

בעולם ההשקעות והחסכונות, יש כלל אחד שאי אפשר לנצח, והוא זה: ככל שהסיכון שמשקיע מוכן לקחת על עצמו הוא גדול יותר, כך הפוטנציאל לרווחים, הוא גבוה יותר. משקיעים לומדים לחיות עם הסיכון ולנהל את הסיכונים שלהם בהתאם, כאשר כלי משמעותי אחד שמסייע להפחית את הסיכון להפסדים בתיק כשאחד ממוצרי ההשקעה שלכם מתרסק, הוא פיזור מיטבי. מי שעומדים לרשותם סכומים של חמש ספרות להשקעה, יכולים (לפחות מבחינה נומינאלית, ולא מבחינת האחוזים מההון שיש ברשותם) להפסיד פחות. אבל מי שיש להם סכומים של החל מחצי מיליון, יודעים שאם יצליחו לייצר מתיק ההשקעות שלהם תשואה מסוימת  בשנה, יגדילו את ההכנסה החודשית שלהם באופן קבוע וכנגזרת מסכום ההשקעה.

איך עושים את זה? בסכומים גבוהים כאלה, כנראה שהרוב המכריע של המשקיעים המנוסים מגדרים סיכונים באמצעות השקעות אלטרנטיביות. זה הדבר החכם לעשות, לאור זה שאחד המאפיינים הבולטים של השקעה אלטרנטיבית הוא המתאם החלש שלה עם הכיוון הכללי של שוק ההון. במילים אחרות, אם הודעה בלתי צפויה בחדשות גוררת את שוק ההון למטה, נראה כי מוצרים רבים צפויים להיות מושפעים מהכיוון הכללי בשוק ההון, אולם השקעות אלטרנטיביות לא נעות בכיוון השווקים הפיננסים והן יכולות לצבור רווחים גם כשהבורסה נופלת (בדיוק מה שגידור אמור לעשות עבורכם). אם עומדים בפניכם כ – 500,000 שקלים פנויים להשקעה אלטרנטיבית, אילו אפיקי השקעה כדאי לשקול?

מה שחשוב לדעת על השקעות אלטרנטיביות

השקעה אלטרנטיבית היא כל מוצר שאתם משקיעים בו לטובת יצירת רווחים, מחוץ לשוק ההון. זה יכול להיות בקבוקי יין, השקעה בקרנות גידור פרטיות, רכישת נכס נדל”ן מניב בארץ או בחו”ל או השקעה ישירה בחברות קנאביס. בהשקעות אלטרנטיביות השמיים הם הגבול, רק חשוב שתזכרו דבר אחד: בניגוד להשקעות בשוק ההון, שמוסדרות בשורה ארוכה של חוקים ותקנות שנועדו לשמור על המשקיע, בין השאר, בהשקעות אלטרנטיביות תמצאו כל סוג של השקעה, תחת תנאים משתנים וללא אכיפת השמירה על הכללים, מה שאומר שהכדור לחלוטין בידיים שלכם. אז, אם אתם מתכוונים להשקיע בקרן השקעות, בחברה פרטית או ביחד עם קבוצת רכישה: בדקו היטב את תנאי ההשקעה, בדקו את הערבונות המוצעים להבטחת הסכומים שתשקיעו ואת תנאי הנזילות ליציאה מההשקעה, אם צריך היעזרו במתכנן פיננסי מקצועי.

האפיקים להשקעה אלטרנטיבית ב – 500,000 ₪ ומעלה

כאמור, השפע בהשקעות אלטרנטיביות הוא כמעט ללא גבול. הנה כמה מההשקעות האלטרנטיביות השכיחות בתיקי השקעות של חצי מיליון שקלים ומעלה:

נדל”ן בארץ ובחו”ל וקרנות רייט

השקעה בנדל”ן מספקת בדרך כלל גם הכנסה פסיבית וגם עליית ערך המייצרת תשואה במכירה, ועל כן היא אטרקטיבית עבור משקיעים רבים. קרנות רייט המנוהלות באופן פרטי על ידי בתי השקעות וחברות יזמיות המציעות השקעות שונות בפרויקטי נדל”ן למגורים או נדל”ן מסחרי בארץ או בחו”ל, מציעות סוגים שונים של השקעה בסכומים שונים.

השקעות בקריפטו

כולנו יודעים שהביטקוין שובר שיאים לאחרונה, ואין זה פלא, כשהטרנדים הנוצרים על ידי משקיעים מסמנים בצורה ברורה ונלהבת שלחלק מאיתנו, קשה להכיל את השוק המסורתי והמסודר, והוא מחפש משהו צעיר יותר – ומפוקח פחות. חשוב לדעת ששוק הקריפטו הוא שוק תנודתי באופן דרמטי, ושאין הבטחות בהשקעה במטבעות דיגיטליים – כספי ההשקעה שלכם יכולים פשוט להימחק בין לילה.

קרנות הון סיכון

קרנות הון סיכון מנוהלות על ידי גופים פיננסיים פרטיים ומשמשות למימון פרויקטים ומיזמים, המשקיעים בקרנות הון סיכון נסמכים על המקצועיות והסינון הקפדני של מנהלי הקרן את הפרויקטים שבהם בוחרים להשקיע, וכפי שאמרנו בפתיחת המאמר: ככל שהסיכוי להפסיד הוא גבוה, כך עולה גם הסיכוי להרוויח.

שוק ה – P2P

עולם המימון החברתי תפס תאוצה בשנים האחרונות, ופלטפורמות שונות ורבות בארץ ובחו”ל מאפשרות למשקיעים להשקיע בהלוואות חברתיות, במימון פרויקטים ישיר ללא ניהול בתצורת P2P, ולהיות חלק מגיוסים המוניים בפרויקטים נבחרים.

טכנולוגיה

סקטור הטכנולוגיה נחשב בשנים האחרונות לאחד התחומים הלוהטים בעולם ההשקעות האלטרנטיביות, חברות רבות בתחילת הדרך נמצאות בתהליכי פיתוח שונים בשווקים עם פוטנציאל גדול מאד, כמו למשל חברות סייבר, חברות פוד-טק, בריאות דיגיטלית, פינטק, תעשייה צבאית ועוד.
מעוניינים לשמוע על הפרויקטים המובילים בעולם ההשקעות החוץ בורסאיות, השאירו פרטים ומתכנן פיננסי יחזור אליכם בהקדם האפשרי.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעות אלטרנטיביות
תיק השקעות אלטרנטיבי: הביטקוין שובר שיאים חדשים עם עלייה של כ-10% בשבוע, ושווי שוק של טריליון דולר
המטריקס של מאסק
המטריקס של איילון מאסק
שוק הקריפטו
כל מה שצריך לדעת על מיסוי השקעות בשוק הקריפטו
השקעה אלטרנטיבית
מהו הפרויקט האלטרנטיבי של ערב הסעודית?
אל סלבדור
עיר ביטקוין באל סלוודור