השקעות בטכנולוגיות מזון

טכנולוגיות מזון – הייטק עם “טעם”

תחום טכנולוגיות המזון הוא מנישות המדע המסקרנות בעולם. הוא עוסק בפיתוח ובהטמעת תהליכים כגון שדרוג שיטות לייצור אוכל, השבחת גידולים חקלאיים, פיתוח תחליפי מזון (כמו חברת Beyond meat המפתחת בשר מן הצומח), ייעול שרשרות אספקה ומכירה ועוד המון יישומים נוספים. בעולם קוראים לזה פוד-טק (Food-Tech) ומדובר בשוק של מיליארדי דולרים בשנה המושך אליו משקיעים פרטיים ומוסדיים רבים.

אצלנו בישראל למשל, ישנם למעלה מ – 200 סטארטאפים  אשר עוסקים בפיתוחים של טכנולוגיות מזון. בין היתר, יש שמפתחים מוצרי חלב מן הצומח, אחרים שמייעלים תהליכי רבייה של זרעים, כאלו שמשדרגים את תהליך הייצור של משקאות אלכוהוליים ואפילו סטארטאפים שיצרו אפליקציות AI (בינה מלאכותית) אשר יודעות לתת מידע על רמתם של חומרים מסוכנים בגידולים חקלאיים.

אין לזה סוף. באמת; וככל שתהיינה התפתחויות טכנולוגיות (ותהיינה גם תהיינה), תחום הפודטק יוסיף להפתיע אותנו – “טעם אחר טעם”.  וכמו שציינו בפתיחה, מדובר בשוק עצום של מיליארדי דולרים בשנה המושך אליו (באלפים!) משקיעים קטנים וגדולים. ומהן בדיוק הסיבות לכך? המשיכו לקרוא וגלו…

השקעות בטכנולוגיות מזון – נקודת המבט הישראלית

בישראל ישנם למעלה מ – 200 סטארטאפים בתחום טכנולוגיות המזון. את זה כבר אמרנו. אך מה שלא ציינו, זה שבמהלך 5 השנים האחרונות, היקף ההשקעות בטכנולוגיות מזון ישראליות הגיע לסכום של למעלה ממאה מיליון דולרים. אבל האמת? הבעת האמון  בטכנולוגיות מזון “כחול לבן” ממש לא מפתיעה אותנו. ואם מישהו מכם שכח או לא בדיוק יודע, ישראל היא מעצמה עולמית בכל מה שקשור בפיתוחי מזון – וספציפית בחדשנות חקלאית. כך למשל, הטכנולוגיה המאפשרת השקיית גידולים חקלאיים בטפטפות פותחה על ידי נטפים מישראל. בנוסף, ישראל עומדת מאחורי פיתוחי פודטק חדשניים כגון חיישנים, רובוטים ואפילו רחפנים זעירים אשר מסוגלים לזהות קטיף איכותי ולקטוף אותו עצמאית – היישר מהעצים (דיי מדהים, לא?)

אך סיפור ההצלחה האמיתי של טכנולוגיות המזון, הוא יכולתן לתת מענה לאוכלוסייה גלובלית הולכת וגדלה – תוך מציאת דרכים מהירות (וזולות) לייצר יותר מזון ולדאוג כי המזון הזה יהיה איכותי ובריא יותר. ואם נדבר דוגרי, איזו אוכלוסיה, באיזה עולם  לא תרצה שהמזון שלה יהיה נגיש, בריא ומוצע במחיר משתלם יותר?  אין חיה כזאת!

ומכאן, הביקוש הבלתי נדלה להטמעת חידושים הקשורים במזון – היא בדיוק מה שהופך השקעות בטכנולוגיות מזון לאופציה אטרקטיבית ששווה לבחון אותה.

השקעות בטכנולוגיות מזון – דוגמאות מהשטח

וממש לפני סיום, הנה לקט של 3 מיזמים בתחום טכנולוגיות המזון  – אשר משכו אליהם “משקיעים כבדים” בישראל ובכל רחבי העולם:

ישראל:

ממש לאחרונה, חברה בשם SavorEat פיתחה בשר מן הצומח, תוך שימוש משולב בחומרי גלם ייחודיים ושיטת ייצור של הדפסה תלת ממדית. לאחר שזיהו את הפוטנציאל הטמון בה, החליטו בתי ההשקעות הגדולים מיטב דש ומור להשקיע, יחד, סכום כולל של 3 מיליון דולרים במיזם המבטיח.

שוויץ:

YAMO, חברת טכנולוגיית מזון שוויצרית המפתחת אכל אורגני לילדים, הצליחה, תוך 4 שנים, לגייס סכום של 10.1 מיליון אירו ממשקיעים (שהם בערך 41 מיליון שקלים). מרשים!

גרמניה:

ממש לאחרונה, זכתה קבוצת הכדורגל “באיירן מינכן” הגרמנית בגביע ליגת האלופות – זו הפעם השישית. אך חוץ מלייצר כדורגל אירופי משובח, מסתבר שגרמניה היא גם “שחקנית רצינית” בכל מה שקשור לפיתוח טכנולוגיות מזון. לראייה – קחו את חברת הפודטק MUSHLABS, אשר מייצרת מוצרי מזון מזינים תוך שימוש בלעדי בפטריות הראויות למאכל. הפיתוח של MUSHLABS הצליח להוביל לגיוס של 10 מיליון דולרים ממשקיעים רציניים ולהציב את גרמניה בטופ העולמי של טבלת ההשקעות בטכנולוגיות מזון.

שוקלים להשקיע בטכנולוגיות מזון? מעוניינים בשירות השוואה וניתוח מקצועי בין הצעות השקעה מגוונות כולל השקעות אלטרנטיביות? מעולה! כל שעליכם לעשות הוא להשאיר פרטים למטה ואנו נדאג לקשר אתכם אל גופים פיננסיים מובילים אשר יחשפו אתכם להזדמנויות אטרקטיביות של השקעות בטכנולוגיות מזון!

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות בטכנולוגיות מזון ואין האמור מהווה יעוץ מקצועי להשקיע בתחום כזה או אחר.

השקעות אלטרנטיביות מי מתי למי
השקעות אלטרנטיביות- מהן? מתי הן מומלצות? למי הן מתאימות?
הרכב החשמלי
הרכב החשמלי והמלחמה הגדולה
תיק השקעות אלטרנטיבי
תיק השקעות אלטרנטיבי: ארה”ב הופכת למעצמת ביטקוין ומאפשרת חשיפה באמצעות קרנות סל בתיק הנכסים המסורתי
בריאות
הדבר הגדול הבא: סקטור הציוד הרפואי
ביטקוין
זה לא בשר ולא חלב: מה זה קריפטו טבעוני וכמה זה שווה?