השקעות בנדל"ן באנגליה

השקעות בדיור סוציאלי באנגליה – רקע

דיור סוציאלי הוא כל בית מגורים אשר נמצא בבעלותן של רשויות מקומיות ו/או עמותות דיור, אשר עלותם/ דמי השכירות בהם נקבעים על ידי השלטון המרכזי במחירים נמוכים משמעותית ממחירי השוק הרגילים. ככלל, דיור סוציאלי מיועד לאנשים קשי-יום: מחוסרי דירה, בעלי הכנסות נמוכות, מובטלים, מקבלי קצבאות נכות, קשישים שחיים מקצבאות קיום ועוד.

באנגליה, מספרם של כל סוגי הבתים הוא כ- 24 מיליון כשמתוכם כ- 4.1 מיליון הם בתי דיור סוציאלי. אם כך, זה אומר שכ- 17% מכלל הבתים באנגליה נכללים בקטגוריית הדיור הסוציאלי. ואם נשווה את הנתון הזה למספר האנשים שזקוקים לדיור סוציאלי בממלכה, שהוא 3.5 מיליון בני אדם, נגלה שהפער בין הביקוש להיצע הוא קטן ויש צורך בהגדלת היקפו של האחרון על מנת שהפער לא יתהפך ויהפוך להיות שלילי כך שיהיה יותר ביקוש ופחות היצע של דיור.

ובדיוק על קו התפר הזה, נוצרת הזדמנות עבור משקיעים רבים שמחפשים  אפיקים אלטרנטיביים עם פוטנציאל תשואה גבוה – במקום ההשקעות ה”מסורתיות” בשוק ההון המתקשות להביא תוצאות בסביבה של ריבית אפסית.

מהם יתרונות ההשקעה בדיור סוציאלי באנגליה?

להשקעות בדיור סוציאלי באנגליה יש מגוון יתרונות חשובים. הנה כמה מן הבולטים שבהם:

  • היקף הביקוש לדיור ציבורי באנגליה הוא מן הגבוהים ביותר באירופה. בנוסף, במקומות מסוימים שם ניתן למצוא התאחדויות ועמותות דיור אשר מוכנות לשלם מענק מיוחד למשקיעים המשקיעים בדיור סוציאלי.
  • לא צריך לשים כסף על תחזוקה שוטפת של הנכס. אם יש פתאום בעיה בצנרת, קירות שמתקלפים, בעיות בחשמל וכו’ – כל זה נמצא באחריותם הבלעדית של הגופים המנהלים את הנכס.
  • הזדמנות לקבל תשואה פאסיבית קבועה אשר נכנסת לעובר ושב שלכם לאורך שנים!
  • בהמשך לסעיף הקודם, היקף התשואה (הפוטנציאלית) מהשקעות בנדל”ן באנגליה (לרבות בתחום הדיור הסוציאלי), עומד על שיעור של כ- 10% בשנה.
  • יש גרנטיות (תעודות ביטחון) כמו שיעבוד הנכס, ערבויות על רווחי היזם, ערבויות של חברות ניהול נכסים, קדימות בחלוקת רווחים ודיבידנדים ואפילו קבלת ערבות ממשלתית.
  • באזורים מסוימים באנגליה ניתן ליהנות מפטור מלא ממס רכישה על נדל”ן.

איך ניתן להשקיע בדיור סוציאלי באנגליה?

כעיקרון, יש שתי אופציות: הראשונה היא לבצע השקעה ישירה בנכס והשנייה היא להשקיע בקרן נדל”ן אלטרנטיבית. בהנחה שאתם יודעים מה אתם עושים, האופציה הראשונה עשויה להיות טובה עבורכם. אך יחד עם זה, בהשקעות ישירות בנכס עליכם לקחת בחשבון כי יתכנו עלויות נלוות כמו תשלום למתווך, לעורך דין, לשמאי, עלויות תחזוקה, תיקונים, שיפוצים ועוד.

לעומת זאת, אם תבחרו באופציה של קרן נדל”ן אלטרנטיבית תוכלו לחסוך מעצמכם את כל התשלומים האלה ואף ליהנות משירות איתור והשוואה מקצועי בין הזדמנויות השקעה איכותיות בלבד. בנוסף, קרן נדל”ן אלטרנטיבית תוכל לספק לכם בטוחות חזקות כגון קבלת בעלות על הנכס, קדימות בחלוקת רווחים ודיבידנדים וערבות אישית על רווחי היזם. אה, וכן, התשואה הפוטנציאלית שתוכלו להשיג בקרן כזו גבוהה מזו שתוכלו להשיג בהשקעות הנדל”ן הפרטיות.

מתעניינים בהשקעות בדיור סוציאלי באנגליה? זקוקים להכוונה מקצועית בנושא? אז כל מה שעליכם לעשות זה להשאיר פרטים למטה ואנו נדאג לקשר אתכם (ללא עלות) אל מתכנן פיננסי מנוסה!

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות בדיור סוציאלי ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר. 

הסיפור של אילון מאסק ודוג’קוין
כלכלה
כלכלה מעגלית – קרש הקפיצה של אירופה?
קרנות נדלן
38 סיבות להשקיע בנדל”ן בישראל – קרנות תמ”א 38 של חברת וולת’סטון החזקות!
השקעות אלטרנטיביות חצי מיליון
צברתם חצי מליון ש”ח? הנה כמה ערוצי השקעה שחשוב לקחת בחשבון!
NFT
מ –NFT לסרט: פרויקטים שמסקרן להכיר