השקעות בנדלן למגורים

השקעות בנדל”ן למגורים – סוף מחשבה בנכס תחילה

משקיעים עשויים לחלוק זה על זה על המון דברים: אסטרטגיית ההשקעה, טווח ההשקעה, דרך איזה גוף להשקיע ועוד. עם זאת, בדבר אחד קיים ביניהם קונצנזוס: שהשקעות בנדל”ן הן אופציה מעולה למינוף ההון האישי. והאמת? הם די צודקים.

הרי קודם כל, התנודתיות בשוק הנדל”ן היא נמוכה (שלא כמו בשוק ההון למשל) וזה הופך אותו לאפיק השקעה בטוח ויציב. בנוסף, השקעות נדל”ן מאפשרות להשיג תשואות פאסיביות – מבלי הצורך להשקיע מאמץ. אך מעל הכול, בהשקעות הללו ישנן “תעודות ביטוח” חזקות כגון ערבויות אישיות מצד יזמים ומצד גופים המנהלים נכסי נדל”ן שונים. והיום על הפרק – אנו הולכים להתמקד בהשקעות נדל”ן למגורים.

מה זה בדיוק השקעות בנדל”ן למגורים?

השקעות בנדל”ן למגורים זה לקחת את ההון הפנוי שלכם ולהשקיע אותו בפרויקטים כגון הקמת בניין חדש, תמ”א 38, השקעות ב-Single/Multi Family  בחו”ל ועוד. ואם אתם תוהים מדוע שווה בכלל לבחון השקעות מהסוג הזה, 3 הסיבות הבאות תוכלנה לעשות לכם “קצת שכל”:

נדל”ן למגורים “תמיד באופנה”. ואם ניקח את ישראל כמקרה בוחן, אז אפשר לדבר על 2 מגמות מרכזיות אשר יוצרות ביקוש לנדל”ן למגורים:

הראשון – כמות האוכלוסייה במדינה הולכת וגדלה. נכון להיום, ישנם למעלה מ- 9.1 מיליון אזרחים בארץ והמספר הזה צפוי לעלות (דרמטית) תוך עשור אחד בלבד, כאשר ההערכות מדברות על בין 9.6 ל- 10.6 מיליון אנשים בשנת 2030.

השקעות בנדלן למגורים

קרדיט: הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה.

השני – בישראל יש שיעור מתגרשים גבוה, כאשר הסטטיסטיקה אומרת כי 1 מתוך 4 זוגות שהתחתנו יהיה צפוי (ככל הנראה)  “לפרק את החבילה”.

השקעה שהיא נכס. לדורות. זוכרים מה אמרנו קודם? שהשקעות נדל”ן הן בטוחות ויציבות כי הן מאופיינות ברמת תנודתיות נמוכה? אז על אחת כמה וכמה, זה נכון לגבי השקעות בנדל”ן למגורים אשר צפוי לשמור על ערכו לאורך זמן – אפילו בזמנים מאתגרים כמו משבר הקורונה.

השקעות בנדלן למגורים

קרדיט: אתר גלובס.  

ומכאן, השקעות בנדל”ן למגורים הן נכס לטווח ארוך אשר יוכל בעתיד להבטיח את חוסנם הכלכלי של ילדיכם.

השקעה שנותנת לכם “ראש שקט”. זו אולי לא תועלת חומרית, אך היא לא פחות חשובה מן התמורה הכלכלית של השקעות בנדל”ן למגורים. אנו מדברים כמובן על תועלת של הגברת הביטחון העצמי, בעיקר בתקופות של חוסר ודאות משוועת, אשר תוכלו לקבל בזכות “הסלע האיתן” של נכס פיסי הנמצא בבעלותכם.

השקעות בנדל”ן למגורים – איך מתחילים?

כעיקרון, עומדות בפניכם שתי אופציות:

הראשונה – השגת מימון בנקאי והשקעה ישירה בנכס באופן עצמאי.

השנייה – הצטרפות כמשקיע אל קרן נדל”ן אשר מתמחה בהשקעות בנדל”ן למגורים.

באופציה הראשונה, אתם אלו שצריכים לדאוג ל-ה-כ-ו-ל: איתור הנכס, מציאת שמאי שייתן הערכה, להביא עורך דין שינסח דין ודברים, למצוא מישהו שישכיר את הנכס וכו’. בקיצור, כל “הטרה-ראם” נופל עליכם.

מנגד, באופציה השנייה, אתם יכולים להשקיע דרך גוף פיננסי מקצועי (כאמור – קרן הנדל”ן) אשר עוסק באיתור נכסי נדל”ן למגורים בעלי פוטנציאל לייצר לכם תשואה גבוהה. בנוסף, אתם לא צריכים להגיע עם איזשהו ידע בתחומי הנדל”ן וההשקעות – אלא להסתמך על המלצות של אנשי מקצוע אשר מגיעים עם “קבלות מהשטח”.

ולגבי הסיפור של השקעה ישירה, כדאי לדעת כי היקף התשואה אשר ניתן להשיג בקרנות נדל”ן גבוה מזה שניתן להשיג דרך השקעות ישירות בנכסים. כמו כן, קרנות נדל”ן מפחיתות סיכונים בזכות השקעות מגוונות על פני מספר אפיקים (למשל – מספר אפיקי נדל”ן למגורים או אפיקי נדל”ן מסחרי ו/או משרדים) ו”חותכות” בעלויות נלוות כגון תשלומים על תחזוקה ואפילו במס הרכישה.

רוצים לדעת עוד על השקעות בנדל”ן למגורים? מעוניינים בשירות השוואה מקצועי בין הצעות השקעה מגוונות? אז כל מה שעליכם לעשות זה להשאיר פרטים למטה ואנו נדאג לקשר אתכם אל גופים פיננסיים מובילים אשר יחשפו אתכם אל הזדמנויות השקעה ייחודיות!

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות בנדל”ן למגורים ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר. 

רכב חשמלי
ריינג’ רובר: המהפכה החשמלית של הנסיכה הבריטית
NFT
כזה עוד לא היה לנו: פרדס שנמכר ב – NFT
אשראי
מה זה אשראי אלטרנטיבי ואיך משקיעים בזה?
שוב ישראל מתרגלת שאננות: בארה”ב חברות ההייטק מצמצמות את השורות. האם כדאי לנו ללמוד מהן?
השקעה בסחורות – יתרונות וחסרונות