היום שאחרי הקורונה

השקעות חוץ בורסאיות בטכנולוגיה – רקע

הטכנולוגיה היא חלק אינטגרלי בחיינו ואנו פוגשים בה, הלכה למעשה, בכל מקום ובכל תחום: מפנאי ועד מזון, מתקשורת ועד רפואה, מתחבורה ועד פיננסים ובעוד תחומים רבים אחרים. לכן, זה לא מפתיע שתחום הטכנולוגיה הולך וצובר פופולאריות – כאשר אלפי בעלי הון (פרטיים ומוסדיים כאחד) – מגלים בו עניין רב ומשקיעים בו בהיקפים אדירים. “שנת הקורונה”, למשל, המחישה (ועודנה ממחישה) את גודל החשיבות של הטכנולוגיה עבורנו וכיצד אנו מפתחים אותה ועושים בה שימוש כדי להסתגל אל אורח חיים חדש. כך למשל, כיוון שלא ניתן להגיע לקניונים, אנו עורכים “שופינג מקוון”. מפחיד לצאת מהבית כדי לקבוע תור אצל הרופא? ישנן אפליקציות כמו “רופא און ליין” המאפשרות מפגש וירטואלי עם הרופא האישי. צריכים תור במשרד התחבורה? אז קבעו “מפגש טלפוני” באמצעות אפליקציית  .‘My Visit’להמשיך ללמוד או לערוך ריאיון עבודה? בשביל זה יש את זום! וכן הלאה…

השקעות חוץ בורסאיות בטכנולוגיה – מהם האפיקים החמים של 2021?

ועכשיו נעבור אל העיקר: מהם ה”יהלום שבכתר”, ה”דובדבן שבקצפת” וה- “מרצדס” של עולם ההשקעות הטכנולוגיות ב- 2021? ליקטנו עבורכם את המובחרים ביותר:

השקעות ברשת הסלולר 5G

כשלעצמו, תחום הסלולר תמיד נמצא בפיתוח; מכשירים חזקים יותר, יכולות מתקדמות יותר וכמובן רשת אינטרנט אשר הולכת ומשתכללת עם הזמן. אך בשל העובדה שמגפה העולמית מאלצת רבבות להתנהל מרחוק (בין אם בעבודה, לימודים או התקשרות יום יומית), העניין ברשת ה- 5G גובר והופך למעשה למצרך מהותי אשר רבים זקוקים לו באופן דחוף. ארה”ב, למשל, הכריזה כי תזרים כ- 2 טריליון דולרים אשר לצד פיתוח תשתיות כמו גשרים וכבישים, יוקצו לפריסתה של רשת ה- 5G ולשדרוג תשתיות אינטרנט באזוריה הכפריים של המדינה.

השקעות בשרתי ענן

לאורה של “מציאות הקורונה”, תחום הענן הולך וצובר פופולאריות, כאשר מיליוני בתי אב ועוד יותר מכך עסקים, בוחרים להשתמש בשירותי ענן המאפשרים לאחסן כמויות מידע אדירות ולעשות שימוש במגוון רב של יישומים: אפליקציות, מכשור רפואי, מסחר מקוון, מערכות ארגוניות, קיום שיחות ווידאו, שילוח, תחזוקת אתרים ועוד. ועד כמה תחום הענן הוא “ביג דיל” בקרב המשקיעים? ובכן, נתחיל מזה שבמדד הנאסד”ק, מדד הטכנולוגיה הגדול והחשוב בעולם, יש לא מעט חברות המציעות שירותי ענן.

בין היתר, מדובר בענקית הטכנולוגיה ‘MICROSOFT’ אשר השקיעה בתחילת 2020 (עוד בטרם התחילה הקורונה) סכום עתק של מאות מיליוני דולרים במטרה להקים חוות שרתים אשר תגדיל את קצב אחסון והעלאת הקבצים בשיעורים אדירים של 70% (לפחות!). אה וכן, המקום “הרנדומלי” שהיא בחרה להשקיע בו היא לא אחרת מאשר מדינת ישראל.

ואם כבר הזכרנו את ארצנו עתירת ההייטק, אז בישראל פועלות קרנות ייעודיות המאפשרות לבצע השקעות  בתחומי הטכנולוגיה – לרבות בחברות מובילות בתחום שירותי הענן. אחת הדוגמאות היא קרן סיטרין סאל, קרן מקצועית לניהול השקעות בחברות ביו-טק והייטק המשתייכת אל קבוצת וולת’סטון אחזקות אשר שמה זכה להתנוסס בגאווה (גם ב- 2020) בדירוג ה- DUN’S 100 היוקרתי.

השקעות במסחר מקוון (E-COMMERCE)

נתחיל משתי עובדות על הרגלים (ומיד תבינו גם למה):

  • הרגלים הם למעשה התנהגות אוטומטית אשר אינה מערבת מחשבה או היסוס כלשהם.
  • בממוצע, הזמן שלוקח לאמץ הרגל חדש עשוי לנוע בין 18-264 ימים.

לאור העובדות הללו, מה דעתכם? האם די בשנה של מסחר מקוון כדי להנחיל תרבות צריכה של “שופינג מרחוק”?

ובכן, יכול להיות… הקורונה עשויה להשפיעה (מאוד) על מה שנקרא “מסע הלקוח”. כך למשל, בשל המגבלות הפיסיות, עסקים רבים (בארץ ובעולם) עברו לפעילות מקוונת כדי א’: לצמצם את האינטראקציות הפרונטליות ו- ב’: כדי להמשיך את פעילותם השוטפת ולאפשר לאנשים להמשיך ולצרוך מוצרים. למרות שאנו בעיצומו של מסע התחסנות גלובלי והאנושות, ככל הנראה, תוכל לשוב ולצבוא על שערי הקניונים הגדולים, המסחר המקוון עשוי להפוך לדומיננטי יותר (זאת בשל הנגישות והנוחות שהוא מקנה לציבור הצרכנים). בסוף, יתכן ונראה זינוק אדיר בהיקף ההשקעות החוץ בורסאיות בטכנולוגיות התומכות במסחר מקוון באמצעותן של קרנות ייעודיות. האם זה יקרה? רק הזמן יגיד… מה שבטוח – שווה לעקוב!  בכל שאלה ו/או התייעצות על השקעות חוץ בורסאיות בטכנולוגיה, אתם יותר ממוזמנים להשאיר פרטים ומתכנן/ת פיננסים מטעמנו ישמחו לחזור אליכם בהקדם ולסייע.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

נדלן ריבית עולה
איך לבצע השקעה נדל”נית בסביבת ריבית עולה?
השקעה אלטרנטיבית
הצעה מעניינת להשקעות אלטרנטיביות מקבוצת הראל עם שלוש קרנות חדשות
נדלן במטאוורס
המדריך למשקיע המתחיל: איך קונים נדל”ן במטאוורס והאם מדובר בערוץ השקעה אטרקטיבי?
יהלומים
השקעה נוצצת: כיצד ניתן להשקיע ביהלומים
השקעות אלטרנטיביות
המדריך להשקעות אלטרנטיביות: חמישה דברים שאתם חייבים לדעת על קרנות חוב