רקע

כל אחד ואחת מאיתנו פוגש את עולם ההשקעות במוקדם או במאוחר, לפעמים,  אנחנו חייבים לפגוש את עולם ההשקעות  דרך מוצרי השקעה מסוימים כמו למשל, קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות ועוד. לפעמים, הבחירה לפגוש את עולם ההשקעות נמצאת אצלנו, ביכולת שלנו להסתכל על אלטרנטיבות חדשות, על הזדמנויות בלתי רגילות שעולם ההשקעות מייצר עבורנו בכל יום מחדש. אנרגיות חדשות אשר דוחקות אנרגיות מסורתיות, טכנולוגיה חדשה אשר מחליפה תעשייה מסורתיות, תשתיות חדשות שמחברות את העולם מצד לצד. לנו, יש את הבחירה ואת היכולת לבחור האם להשקיע במחר או האם להמשיך לחשוב על העבר.

עולם ההשקעות המודרני

עולם ההשקעות היום מתחלק לעולם השקעות סחיר אשר כולל מניות, אגרות חוב, קרנות נאמנות ומוצרים נוספים אשר שנסחרים בבורסה לני”ע. עולם ההשקעות החוץ בורסאי הוא עולם אשר מנותק לגמרי מהבורסה והוא כולל מגוון רחב של מוצרים וסוגי השקעות שונים עם מתאם נמוך ולפעמים אפסי לשוק ההון. מדוע זה כל כך חשוב? פיזור השקעות זה שם המשחק, לדעת להשקיע במגוון מוצרים, במגוון תחומים בעלי מתאם שונה. כיום, ההשקעות המרכזיות בתחום האלטרנטיבי באות לידי ביטוי בתחומי הנדל”ן, בתחום התשתיות, בתחום הטכנולוגיה, בתחום הביו-טק וכמובן בתחום האנרגיה המתחדשת. קיימים תחומים נוספים ומגוונים ועל פי רצון המשקיעים האם להשקיע בתחום כזה או אחר. תחום ההשקעות האלטרנטיביות צומח בצורה מדהימה, כיום, תחום זה מוערך בכ-20 טריליון דולר, והצפי שבחמש שנים הבאות תחום זה יצמח בכ-25% נוספים.

להשקיע במחר, להשקיע בדברים שאתם מבינים ומאמינים

עבור ציבור גדול, עולם ההשקעות נראה מורכב מאד, עבור משקיעים אשר יודעים להסתכל על מוצר מסוים, על חברה מסוימת או על תעשייה מסוימת, וכך להבין את ההיגיון ואת ה”אני מאמין” של החברה או התאגיד, קל יותר להשקיע ולהצליח בעולם ההשקעות באופן הזה. תשאלו את עצמכם שאלות ותבינו כמה שזה פשוט, האם אתם מאמינים שהעולם והכלכלה תמשיך לנוע בזכות האנרגיה המסורתית? כנראה שלא. כלומר, הנפט אמור להסתיים בזמן כלשהו, לעומת זאת השמש כאן לנצח, היא כאן מיליארדי שנים. העולם מבין את הפוטנציאל של שימוש באנרגיה ללא מגבלה זה משאב בלתי נגמר, באנרגיה אשר זמינה לכולם וללא עלות, השמש. כולנו חיים סביב הפלא הטבעי הזה, לכולנו ברור כבר היום שתעשיות שלמות הולכות לצמוח ובענק. תעשיות נוספות אשר עשויות להחליף אחרות, תחום הפודטק אשר מגיע לפתור בעיה גדולה בעולם, האנושות גדלה מרגע לרגע וכולם מבינים, החי והצומח לא יכולים לספק את הרעב של מיליארדי אנשים בעולם בכל יום, אתם שואלים מה הפתרון? תעשיית המזון עובדת מסביב לשעון כדי לייצר תחליפי בשר, חברות גדולות משקיעות במיזמים כדי לייצר מנועי צמיחה חדשים וכדי לקבל את האפשרות למכור מוצרים לכ-1 מיליארד בני אדם בעולם, מיליארד טבעוניים וצמחוניים כבר היום. תחומים נוספים שהיו כאן הם פיתוח תשתיות, בסופו של דבר אנחנו חיים על הכדור הזה, המטרה שלנו להפוך את החיים לטובים, נגישים יותר נוחים יותר עבור כולם. לאחרונה, הממשל האמריקאי יצא בהודעה על הכוונה לבצע השקעות חסרות  תקדים בפרויקטים גדולים בתחום התשתיות, האנרגיה המתחדשת ועוד.

תפתחו את העיניים ותסתכלו סביב, האם אתם מצליחים לראות אלטרנטיבות חדשות?

משקיעים רבים קוראים את הכתבות ואת המאמרים על השקעות אלטרנטיביות וכיצד ניתן להשקיע בהשקעות החוץ בורסאיות? שאלה מצוינת. תחום ההשקעות האלטרנטיביות וההשקעות החוץ בורסאיות שונה מתיק השקעות מנוהל או פוליסת חיסכון. מדובר בעולם השקעות מורכב יותר אשר דורש ליווי מקצועי במקרים רבים. בישראל יש מאות מתכננים פיננסים, הם כמובן בעלי רישיון, הם מכירים ועובדים מול קרנות השקעה אלטרנטיביות ביום יום ויודעים לדבר את השפה המקצועית. לכן, רצוי קודם כל לדעת מהו התחום שאתם מעוניינים להשקיע ומה הסכום הפנוי להשקעה. ניתן היום להשקיע בתחומים שונים בהשקעות אלטרנטיביות סכום מינימום של כ-300 אלף ₪, חשוב לציין, הסכום משתנה מקרן אחת לאחרת. מה לגבי הסיכון בהשקעה? שאלה נהדרת. הסיכון תלוי בסוג הפרויקט או הפעילות שהקרן שלכם משקיעה. כלומר, תחום הטכנולוגיה יהיה ככל הנראה בעל סיכון גדול יותר מאשר דיור סוציאלי או נדל”ן. לאחר מכן, רצוי לחפש יחד עם איש מקצוע חברות גדולות בעלות מוניטין בתחום הרצוי כדי לבצע את ההשקעה בצורה מסודרת ונכונה. משקיעים אשר קראו את הכתבה במלואה ומגלים התעניינות בתחום יכולים להשאיר פרטים למטה ומומחה בתחום ההשקעות האלטרנטיביות יחזור אלכם בהקדם האפשרי.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר. 

בנק מרוקו
מלך מרוקו ומלך ההשקעות האלטרנטיביות
מטבעות דיגיטליים
התפתחויות טכנולוגיות בעולם המטבעות הדיגיטליים
קויינבייס
קוינבייס מונפקת, האם שוק הקריפטו בדרך למיסוד?
שוק ההון
שוורים ודובים: הסוף למחסור בשבבים? ענקיות הטכנולוגיה האמריקאיות רוצות דריסת רגל ראשונה בתחום ובהשקעה של מיליארדים
סקירה אלטרנטיבית 4.4.21
השבוע שהיה: סקירת שווקים אלטרנטיבית