השקעות נדל"ן בלונדון

השקעות נדל”ן בלונדון – “ממלכה” של הזדמנויות ליצירת מינוף כלכלי!

מכירים את השיר של חווה אלברשטיין על לונדון? אז באופן אירוני משהו, דווקא עכשיו בתקופת קורונה, לונדון מעדיפה להתבודד; היא לא מחכה לאף אחד. אבל יחד עם זאת, היא בוודאות תקבל בזרועות פתוחות (דרך ה- ZOOM כמובן) בעלי הון מרחבי העולם אשר ירצו להשקיע בה בתחום הנדל”ן.

בריטניה, המדינה שהולידה נכסי צאן ברזל כמו צ’רצ’יל, הביטלס, הפיש אנד צ’יפס, מיסטר בין והנסיעה בצד שמאל (והלא נכון של הכביש), הפכה את לונדון, עיר בריתה, לנכס חשוב בפני עצמו – בכל הקשור להשקעות אלטרנטיביות בנדל”ן. אך על מנת “לפצח” את סוד ההצלחה, חשוב להכיר את ההיסטוריה של שוק הנדל”ן הלונדוני.

אבל אל דאגה; אנחנו לא נערוך מסע מיתולוגי של מאות שנים אחורנית – אלא נעמוד על תמורות הנדל”ן בלונדון בעשר (וקצת) השנים האחרונות.

הסיפור מתחיל אי שם ב – 2007, שנה בה מחירי הנדל”ן בלונדון “התנפחו” לממדים קיצוניים. ממש באותו הזמן, התבשל בארה”ב משבר כלכלי אדיר אשר הוביל ל”הוצאת האוויר” ממפרשי הנדל”ן הלונדוני אשר התבטאה בקריסת שוק של כמעט 50%. זו הייתה תקופה קשה; תקופה שליוותה את לונדון (ובריטניה בכלל) למשך כמה שנים טובות. אך יחד עם זה, הנחישות והתעוזה הבריטית עמדו בפני המשבר והצליחו לשקם את מחירי הנדל”ן עם עליות יציבות של 2% עד 6% בשנה.

אך “סאגת הנדל”ן הבריטית” ממש לא הסתיימה שם. באמצע 2016, בעקבות משאל-עם רחב היקף, החליטה ממשלת בריטניה על “ברקזיט” – הינתקות מן האיחוד האירופי לאחר חברות ממושכת של יותר מארבעה עשורים. עם זאת, רק בינואר 2020, לאחר תלאות ובירוקרטיות פוליטיות מתישות, מהלך ההינתקות יצא אל הפועל ופרישתה של בריטניה נכנס לתוקף. חוסר הוודאות שליווה את הצעד הזה, הוביל לצניחה מסוימת בשוק הנדל”ן הלונדוני אך בסופו של דבר, שוב, ההתאוששות כלפי מעלה הייתה מפליאה ומהירה.

השקעות נדל”ן אלטרנטיביות בלונדון– אז למה בעצם?

אחרי ההתגברות על משבר כלכלי עולמי וסיום הסיפור של הברקזיט, הנדל”ן בלונדון חזר לפרוח כאשר הביקוש לדירות בה ולדירות להשקעה בפרט – הלך והעצים. אחת הסיבות המרכזיות לכך היא שיטת המיסוי הפרוגרסיבית אשר לפיה נקבע מס הרכישה בהתאם למחיר הדירה. הנה 3 דוגמאות:

  • בדירות להשקעה העולות עד 125,000 פאונד מס הרכישה הוא 0%.
  • בדירות להשקעה העולות בין 125,000-250,000 פאונד מס הרכישה הוא 2% בלבד.
  • בדירות להשקעה העולות בין 250,000-925,000 פאונד מס הרכישה הוא 5% בלבד.

כמו כן, פוטנציאל התשואה השנתי אשר ניתן להשיג מדירות להשקעה בבריטניה, עומד על קצת יותר מ- 10% (לצורך השוואה – השקעה דומה בנדל”ן בארץ עשוי להניב עד 6% תשואה שנתיים במקסימום).

ולסיום – הנה עוד סיבות להשקיע בנדל”ן בלונדון:

  • בעקבות מהלך הברקזיט מטבע הפאונד נחלש מעט וזה הפך את נכסי הנדל”ן בבריטניה (ובלונדון בפרט) למצרכי השקעה מבוקשים.
  • כפי שציינו קודם, פוטנציאל התשואה מהשקעות נדל”ן בבריטניה גבוה מזה של השקעות נדל”ן בישראל.
  • לונדון זו עיר מתויירת מאוד (לפחות כשאין קורונה) כך שלרוב יהיה בה ביקוש גבוה להשכיר דירות פנויות.
  • במהלך השנים האחרונות, מחירי הנדל”ן בלונדון חווים עלייה קבועה ויציבה.
  • ישראל ובריטניה חתומות על אמנת מס אשר לפיה בעלי הון ישראליים המשקיעים בנדל”ן בממלכה – זוכים להגנה מפני תשלומי מס כפולים על הכנסות.

מתעניינים בהשקעות נדל”ן? רוצים ליהנות משירות השוואה מקצועי בין הצעות השקעה מגוונות? אז כל מה שעליכם לעשות הוא להשאיר פרטים למטה ואנו נדאג לקשר אתכם אל גופים פיננסיים מובילים אשר יחשפו אתכם אל הזדמנויות השקעה ייחודיות בנדל”ן!

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות בנדל”ן ואין האמור בו  מהווה יעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מהן הדרכים הכי יעילות לייעל את העבודה בעסק?
מדד הקנטאורים
הכירו את הקנטאורים: מדד חדש לבחינת חברות סטארט אפ להשקעות בקרנות הון סיכון
סקירה אלטרנטיבית 28.02
השבוע שהיה: חדשות השווקים האלטרנטיביים
שוק הנדל”ן בארצות הברית
שוק ההון
שוורים ודובים: הסוף למחסור בשבבים? ענקיות הטכנולוגיה האמריקאיות רוצות דריסת רגל ראשונה בתחום ובהשקעה של מיליארדים