אדידס אדידס

היצרנית הגרמנית של אביזרי ספורט מתחדשת, ונכנסת במהלך אחד גם למטאוורס וגם לעולם האסימונים חסרי התחליף – והיא עושה זאת בהצלחה מסחררת. אם גם אתם חלמת להיות הבעלים של קוף משועמם (Bored Ape) – המאמר הזה הוא עבורכם. מה הקשר בין מטאוורס, יצרנית מוצרי הספורט אדידס, וקופים?

אדידס מתחדשת בסדרה מפתיעה של “אסימונים ללא תחליף”

אדידס מוכרת מוצרי ביגוד ואביזרי ספורט בגרמניה מאז שנת 1949. על אף שהשוק הגרמני נשען בהחלט על מסורת לצד וותק, כנראה שבאדידס הרגישו שהגיע הזמן לחדש – ולמה לא לתפוס שתי ציפורים במקום אחת? המהלך כלל הנפקת סידרה של NFT’s, אסימונים חסרי תחליף, עם רמיזה בנוגע למטאוורס, כאשר בנובמבר השנה פורסם כי אדידס משתפת פעולה עם אחת הפלטפורמות הגדולות למציאות וירטואלית, היא SandBox, ואף שאדידס שמרה לעצמה “שטחי נדל”ן” במרחבים הוירטואליים של המטאוורס של סנדבוקס.

לפני כשבוע פורסמה באתר של אדידס סדרה חדשה של NFT’s שכונתה “Into the Metaverse”. הסידרה איפשרה מכירה מוקדמת של אסימונים חסרי תחליף, שיאפשרו לרוכשים אותם להצטרף למועדון לקוחות ייחודי. על פי הפרסומים, מי שמחזיק NFT מסדרה זו של אדידס יהנה מפרסומים בנוגע למוצרים חדשים בחנויות הפיזיות של החברה כמו גם בחנויות הוירטואליות במרחב המטאוורס, ככל הניראה זה המנוהל על ידי סנדבוקס. עוד, הובטחה לבעלי ה – NFTs של אדידס “זכות ראשונים” לרכישת מוצרים מקולקציות מוגבלות בעתיד, וגם את היכולת להשפיע על מה שיימכר ב – NFTs על ידי החברה בעתיד.

המכירה נפתחה ב – 17 לדצמבר וכל NFT הוצע למכירה תמורת 0.2 את’ריום, שווה ערך לכ – 800 דולרים אמריקאים. אדידס לא פרסמה כמה NFTs יועמדו למכירה, “מטעמי אבטחה” לפי הפרסום, אולם כיום אנחנו יודעים שיותר מ – 30,000 NFT’s נמכרו מהסדרה.

מועדון היאכטות של הקוף המשועמם

עולם הקריפטו וה – NFT’s בפרט מציע לפעמים אפשרויות שקשה להסביר. למשל, אחד המימושים הראשונים של ה – NFT’s אפשר רכישה של קריפטוקאטס, או בעברית חתולי קריפטו, שאפשר אפילו להרביע. באופן לא מאוד שונה מחתולי הקריפטו של תחילת טרנד ה – NFT’s, אנחנו מזכירים את “הקוף המשועמם”, שמשקיעים באת’ריום בעיקר יכולים לרכוש לעצמם. מועדון היאכטות של הקוף המשועמם הוא מעין טוקן ייחודי המאפשר רכישת קוף (משועמם) ייחודי. אדידס משתפים פעולה ומציעים את ה – NFT’s מסידרת “Into the Metavers” כש”קוף משועמם” לובש את פריטי הלבוש המוצגים.

אדידס נוחלת הצלחה מסחררת עם סידרת ה – NFT’s שלה

אם בתחילת ימיה של הכלכלה נהוג היה סחר מכר, כאשר שני סוחרים מחליפים ביניהם מוצרים בעלי ערך, כמו מלפפונים ועגבניות – הרי שהיום ניראה כי ישנם עסקאות מכר המכילות משני הצדדים מוצרים וירטואליים לחלוטין – מצד אחד מטבע קריפטוגרפי, במקרה הזה בדרך כלל את’ריום, ומהצד השני של העסקה NFT, מוצר דיגיטלי המכיל לא יותר מאשר השתייכות למועדון לקוחות או זכויות ראשונים לרכישה עתידית. כנראה שההצלחה המסחררת של השקת סידרת ה – NFT’s של אדידס נובעת לא רק מן הערך המצורף לאסימונים חסרי התחליף שנמכרו אלא גם מעצם העובדה ש – NFT’s הם טרנד לוהט היום, וכי רבים מעוניינים לסחור באסימונים כאלה.

ביום שישי ה – 17 לדצמבר נפתחה מכירת האסימונים באתר של אדידס, ובתוך שעות ספורות נמכרו כל 29,620 ה – NFT’s שיועדו למכירה, ואדידס גלגלה לחשבון הבנק שלה יותר מ – 23 מיליוני דולרים. ברשותה של אדידס היא בחרה לשמור עוד 320 NFT’s שלא נמכרו, החברה מספרת כי היא שומרת אסימונים אלה לאירועים עתידיים. משהו גורם לנו לחשוב שהאסימונים שנותרו ברשתו אדידס יימכרו תמורת הרבה יותר מאשר “רק” 0.2 את’ריום.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעות אלטרנטיביות למתחילים
השקעות אלטרנטיביות למתחילים, מה צריך לדעת?
השקעות באנרגיה ירוקה
אנרגיה ירוקה – כל מה שרציתם לדעת על מהפכת ההשקעה האלטרנטיבית
השקעות נדלן וולסטון
השקעות נדל”ן מניבות בישראל
שוורים ודובים
שוורים ודובים: עליות שערים בבורסות העולם, התאוששות או מלכודת דבש?
לאס ווגאס עיר העסקים
עיר החטאים ועיר העסקים: לאס ווגאס