ויטני יוסטון

ה – 11 לפברואר 2012 היה יום עצוב לרבבות חובבי מוזיקה מסביב לעולם. בבוקר אותו היום נמצאה אגדת הפופ של שנות השמונים והתשעים, וויטני יוסטון, ללא רוח חיים באמבטיה מלאה מים בחדר המלון שלה בבברלי הילס. יוסטון, שהחלה בקריירת המוזיקה שלה כבר בגיל 11 בשירת גוספל ו – R&B בכנסייה שהמשפחה נהגה לפקוד באופן תדיר, היתה מהזמרות המצליחות והאהובות בעולם, עם מעל 200 מיליון עותקים שנמכרו מסביב לעולם, וזמרות ענקיות רבות אחרות שציינו אותה כמקור להשראה שלהן.

החודש, ויטני יוסטון עושה היסטוריה כעשור לאחר מותה: דמו שהקליטה הזמרת המצליחה בגיל 17 נמכר ב – NFT תמורת מחיר של 999,999 דולרים. מה מיוחד ב – NFT של וויטני יוסטון? ולאן יילך הכסף? על כל אלה ועוד – לפניכם.

OneOf – פלטפורמה לממכר NFTs שמתמחה ביצירות מוזיקליות

מי שלא התעדכן לאחרונה בחדשות שאנחנו מקפידים לפרסם בנוגע לשוק הקריפטו ועולם ה – NFT’s, אולי פספס את אחד המוצרים הלוהטים היום בשוק המטבעות הקריפטוגרפיים. בקצרה נסביר כי NFT הוא Non Fungible Token, אסימון חסר תחליף בתרגום חופשי לעברית, המקושר למוצר דיגיטלי אחד ויחיד שהרוכש מקבל את מלוא הזכויות עבורו. בניגוד למטבעות קריפטוגרפיים או למטבעות “פיאט”, בהם ניתן להחליף מטבע תמורת מטבע (למשל שטר של דולר תמורת שטר אחר של דולר או מטבע ביטקוין אחד תמורת מטבע ביטקוין אחר), ב – NFTs כל מטבע מקושר ליצירה אחת ועל כן יש לו ערך ייחודי וחד פעמי. NFTs משמשים בעיקר למכירת יצירות אומנות חזותיות ומוזיקליות בפלטפורמות דיגיטליות, כמו תמונות וציורים או קטעים מוקלטים של זמרים ואמנים. והמחירים? משקלים בודדים ועד לעשרות מיליוני דולרים, לעיתים קרובות במכירות פומביות.

מטבעות מסוג NFT נמכרות בדרך כלל באמצעות את’ריום, וזה היה הייחוד של המטבע הקריפטוגרפי השני בשווי השוק שלו אחרי ביטקוין, המבוסס על מערכת בלוקצ’יין גמישה שמסוגלת לעבד הרבה יותר עיסקאות בזמנים קצרים יותר ועל כן מאפשרת גם שימושים נוספים מעבר לרק רכישה ומכירה של המטבעות, כמו למשל יצירה של מטבעות חסרי תחליף. הפלטפורמות המשמשות לממכר NFT’s הן רבות. באנגלית מכנים אותן NFT Marketplaces, “שווקים” למכירת NFT’s, והיום יש עשרות מהן. זירות מכירת ה – NFTs הבולטות הן OpenSea, AXIE, CryptoPunks, SuperRare – והרשימה לא נגמרת.

OneOf היא פלטפורמה ייחודית לממכר NFT’s בעיקר מפני שהיא לא מתבססת על את’ריום, אלא על המטבע הקריפטוגרפי טזוס (Tezos). טזוס הוא מטבע קריפטוגרפי שהושק בשנת 2018 ונסחר כיום סביב שער של 4.13 דולרים. מעניין לציין כי בתחילת אוקטובר 2021 נסחר המטבע סביב שער של 6.32 דולרים, ומאז הוא נמצא בירידות ערך והפסיד כבר מעל 40% מערכו.

ה – NFT של ויטני יוסטון – הקלטה נדירה של הזמרת מגיל 17

ה – NFT שנמכר לפני כשבוע (ב – 19.12.21), הכיל הקלטה נדירה של ויטני יוסטון שלא נשמעה בעבר. לצד ההקלטה הייחודית של יוסטון, שבתחילת הקריירה שלה היוותה מקור להשראה בהיותה מהזמרות השחורות הבולטות והבודדות שמכרו לאורך הקריירה שלהן מאות מיליוני עותקים משירים שלהן, קיבל הרוכש בר המזל גם עותקים של יצירות דיגיטליות נוספות שהוקלטו בהשראת השיר המופיע בדמו, כמו למשל יצירה בביצוע זמרת שחורה צעירה שהיא מהשמות החמים בעולם ה – NFT’s היום, היא דיאנה סינקלר.

את הסכום שהתקבל ממכירת ה – NFT הייחודי, האתר צפוי להעביר לקרן וויטני יוסטון, זוהי קרן הפועלת להנצחת הזמרת כמו גם לעידוד זמרות שחורות צעירות וסיוע למוזיקאים צעירים בתחילת דרכם. זהו ה – NFT שנמכר בסכום הגבוה ביותר אי פעם במטבע הטזוס.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

פוקר
מלכים ונסיכות – האם פוקר הופך להיות המקצוע האלטרנטיבי החדש?
מוניות אוטונומיות
היסטוריה: חברה למוניות אוטונומיות מקבלת רישיון בסין
NFT
שיא חדש בשוק ה – NFT: יצירה דיגיטלית נמכרה תמורת 91 מיליוני דולרים
טכנולוגיה
הטכנולוגיה תנצח את הקומוניזם: וייטנאם שואפת לכלכלה דיגיטלית
ביידו
Baidu: אימפריית הטכנולוגיה הסינית כובשת יעדים חדשים ומפתיעים