וינפאסט
וינפאסט

ניב אורון וברק כהן, בכירים לשעבר בצ’מפיון מוטורס ובדלק מוטורס, עומדים כיום בראש יבואנית רכב חדשה ושמה Bev Motors המהווה חלק מקבוצת Novard. עוד השנה תחל Bev Motors לשווק בארץ שני דגמים ראשונים של יצרנית הרכב הווייטנאמית וינפאסט (Vinfst). מדובר ברכבים חשמליים מדגם VF8 ו VF9 של החברה. שני הרכבים ישווקו עם עשר שנות אחריות, בהתאם למדיניות היצרן. מפרטי הרכב מראים ששני הדגמים מסוגלים לנסיעה לטווח של מעל ל – 500 קילומטרים עם סוללה מלאה, עד לריקון מלא של הסוללה (טווח זה הוא לפי תקן NEDC כך שבפועל יש לצפות לטווחים של בין 420 ל – 435 עבור ה – VF9 ובין 400 ל – 420 עבור ה-VF8, הכול בהתאם לסוללה עמה נרכש הרכב). 

וינפאסט – חברת רכבים חשמליים חדשה שהוקמה ב – 2017

וינפאסט היא שחקנית חדשה בשוק יצרניות הרכבים: היא הוקמה בשנת 2017 ובתחילת דרכה ייצרה תחת רישיון ב.מ.וו סדרה 5 מהדור השישי ו – X5 מהדור השלישי עבור השוק המקומי בווייטנאם.
נכון לשנת 2022 וינפאסט היא היצרנית הווייטנאמית הראשונה שמייצרת דגמים חשמליים והיא מרחיבה את פעילותה לשווקים מערביים, כולל צפון אמריקה, אירופה וכאמור גם ישראל. נראה שבעתיד הלא רחוק תרחיב החברה את מגוון כלי הרכב שהיא מייצרת ותמכור גם אוטובוסים וקטנועים, כולם חשמליים כמובן. 

מתמחה בייצור של רכבי פנאי חשמליים

כאמור בישראל יימכרו בקרוב שני דגמים של וינפאסט, ספינת הדגל של החברה ה – VF9 ודגם פנאי נוסף, מעט קטן יותר, ה – VF8. שני דגמים אלו עוצבו על ידי סדנת פינינפארינה האיטלקית הידועה. כל רכבי וינפאסט, נכון לעת הזו, מיוצרים במפעלי החברה בווייטנאם. הם מוצעים לרכישה בשני מסלולים, עם סוללה קבועה או במסלול מוזל, ללא סוללה כאשר הסוללות לרכבים שנרכשים מוחכרות במסלולים שונים. מכירה עם סוללה מוחכרת תאפשר בעתיד לוינפאסט להציע החלפת סוללות בתחנות ייעודיות (בסגנון מיזם בטר פלייס שלא צלח). בכל מקרה במסלול סוללה מוחכרת החברה מתחייבת להחליף את הסוללה בחדשה ברגע שיעילותה נופלת אל מתחת ל – 70%. 

חדשות מסעירות למשפחות גדולות: רכב פנאי חשמלי עם 7 מקומות

כאמור ה – VF9 הוא ספינת הדגל של וינפאסט ואין צפי להחלפתה בקרוב. ה – VF9 מציע אפשרות נדירה של רכב פנאי חשמלי עם שבעה מקומות (אפשר לרכוש גם דגם עם שישה מקומות, שני מושבי “קפטן” במרכז). בישראל יימכרו בתקופה הקרובה רק שני דגמי פנאי חשמליים נוספים עם שבעה מקומות, ההונגצ’י E-HS9 (הסינית שכבר נמכרת בארץ) והמרצדס EQS SUV שצפוי להגיע לארץ בסוף השנה ויישא תג מחיר שונה לגמרי. 

ה – VF9 הוא רכב גדול מאוד. הוא ארוך בשישה סנטימטרים מהאאודי Q7, רחב ממנה בשלושה סנטימטרים ונמוך בשני סנטימטרים אך בעל בסיס גלגלים רחב מזה של האאודי ב – 15.5 סנטימטרים. ה – VF9 מצוידת בשני מנועים חשמליים להנעה כפולה. המנועים מספקים בסך הכול 402 כוחות סוס מה שמאפשר לרכב הגדול והמפואר לזנק מאפס למאה ב – 6.3 שניות. 

רכבי פנאי משפחתיים חשמליים עם חמישה מושבים

ל – VF8 ממדים דומים לאלה של ה – BMWX3 והיא בעלת חמישה מושבים. מערכת ההנעה כוללת שני מנועים חשמליים עם אפשרות בחירה בין שתי רמות הספק: 348 כוחות סוס ו – 402 כוחות סוס. דגם מהגרסה בעלת ההספק הנמוך יזנק מאפס למאה ב – 5.8 שניות ואילו זה בעל ההספק הגבוה יעשה זאת ב – 5.3 שניות. 

בעמדות טעינה מהירה ניתן יהיה לטעון כל אחד מן הדגמים מ – 10% ל – 70% בתוך פרק זמן של כ – 30 דקות. האחריות שהיצרן נותן היא ארוכה מהמקובל בשוק הרכבים החשמליים: 10 שנים או 200 אלף קילומטרים. שני הדגמים מצוידים במערכות בטיחות אקטיביות מקיפות ו – 11 כריות אוויר, מספיק כדי להקנות להם ציון חמישה כוכבים במבחני הריסוק העדכניים של ה – Euro NCAP. 

אור שושן

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעות אלטרנטיביות
הבנקים סוגרים את הברז: כך אתם תוכלו להרוויח מכך
השקעה בסחורות – יתרונות וחסרונות
מס חדש על פרויקטים של פינוי בינוי יקשה על קבלנים לקראת פרויקטים חדשים
השקעות אלטרנטיביות
תשקיעו כמו הגדולים ביותר, תשקיעו אלטרנטיבי
קנייה ווסט
אומנות ההשקעות האלטרנטיביות: קנייה ווסט