השקעה אלטרנטיבית

הזהב הירוק: חברות ישראליות משלשות את השווי

חברות הקנאביס הירוקות הצליחו לשלש את הכנסתן בשנים האחרונות, כאשר לאחרונה דווח כי חברת קנאבדו הישראלית הצליחה להגיע לשווי של מעל ל 300 מיליון שקל – ביום המסחר הראשון שלה בלונדון. מדובר רק בדוגמה אחת של חברה שהצליחה למנף את ההתעניינות בשוק הקנאביס, כחלק ממגמה שבמסגרתה חברות ישראליות כמו גם בינלאומיות יוצאות להנפקה, ולכן בעבורכם כמשקיעים כשירים המחפשים כל הזמן הזדמנויות חדשות, היכולת להשקיע באותו חברות ממשית – ועשויה להוביל לא רק לתשואות יציבות אלא גם ליצירה של נתיב השקעה חכמים המתייחסים למגמות שונות, כולל המגמה של לגליזציה. למעשה, הסרת החסמים הבירוקרטיים לצד המשך המגמה של שימוש בקנאביס רפואי לצרכים רפואיים הופך את תחום הקנאביס לאחד התחומים הצומחים ביותר בעולם ההשקעות האלטרנטיבי, והוא נמצא כעת בנסיקה.

מה חשוב לדעת רגע לפני ההשקעה?

חשוב להבין כי חברות הקנאביס כאן בישראל כמו גם בעולם מחכות לשינויים רגולטוריים אשר יאפשרו להן לשנע את הקנאביס לכמה שיותר מדינות בעולם. מדובר באחת הבעיות החמורות ביותר של הענף וזאת בשל התניות של מדינות לשימוש בקנאביס שאותו גידלו רק באותה המדינה, כמו למשל במדינות בארה”ב כמו גם באירופה. למרות שישראל נחשבת לאחת מהיצואניות הגדולות בעולם של קנאביס, החברות המתמחות בתחום נאלצות להתמודד עם לא מעט חסמים, למשל בתחום המחקר. למעשה, תחום העיסוק של חברות הקנאביס משתנה בהתאם לסחר או מחקר, ולכן אם אותן חברות יצליחו לרשום על המחקר שלהן פטנט כפתרון רפואי הן יכולות להרוויח ואם לא יצליחו בכך – ההשקעה תרד לטמיון.

לכן, חשוב מאוד להבין מהו תחום העיסוק של החברה כמו גם העובדה כי השקעה באותן חברות מתאפיין במסחר תנודתי, ועל כן גידור סיכונים דרך קרן המתמחה בתחום מהווה חלק בלתי נפרד מהיכולת לנצל הזדמנויות – איתור חברות קנאביס שיכולות להשיג בעבורכם כמשקיעים מינוף של הכספים הנזילים ויצירה של תיק השקעות מגוון הכולל השקעות בתחום ההון לצד השקעות בתחום הקנאביס שרק הולך ותופס תאוצה, וממש לא נמצא במגמת עצירה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

זהב
מחירי הסחורות וההשפעה על הכפר הגלובלי
החידוש של העולם האלטרנטיבי
למה לא גם וגם? החידוש של עולם ההשקעות האלטרנטיבי כבר כאן
השקעות חוץ בורסאיות – האם אתם יודעים להסתכל על אלטרנטיבות חדשות?
השקעות בנדל"ן באנגליה
השקעות בנדל”ן באנגליה – דיור סוציאלי – מה זה אומר והאם זה כדאי?
שוק הקריפטו
חדשות השבוע בשוק הקריפטו: קולקציה חדשה של NFT שנמכרה במיליונים, אוקראינה מגבילה פעילות בקריפטו, ומי היה המטבע שזינק השבוע?