מסחר בקריפטו

בעולם פועלות מעל 300 זירות מסחר ופלטפורמות המאפשרות ניהול ארנק דיגיטלי, מסחר בשוק הקריפטו והעברות כספים מהארנק הדיגיטלי לארנקים דיגיטלים אחרים כמו אל ומחשבון העו”ש של המשקיע. בהמשך למדריך על מסחר בקריפטו – יצאנו לבדוק, היכן תוכלו לפתוח חשבון סוחר ולסחור במטבעות קריפטו, ומה היתרונות של כל זירת מסחר כזו?

בישראל פועלות שתי זירות מסחר, והן מציעות מגוון דל מאוד של אלטרנטיבות למסחר בקריפטו

בישראל פועלות שתי זירות מסחר גדולות ומוכרות, המאפשרות לסוחרי קריפטו ישראלים שמעדיפים ממשקים בעברית, לפתוח ארנק דיגיטלי ולהתחיל לסחור בשוק הקריפטו. שתי הפלטפורמות הללו הן ביטס אוף גולד ו – Bit2C.

היתרון הברור של שתי הפלטפורמות הללו היא התמיכה המלאה בעברית, עבור משקיעים בשוק הקריפטו שהאנגלית אינה שגורה בפיהם. לצד היתרון החשוב הזה נמנה שני חסרונות שעלולים להעיב על הבחירה שלכם: החיסרון הראשון הוא מבחר דל להחריד של מטבעות למסחר (שני האתרים מציעים רק מספר מוגבל של המטבעות הגדולים, כמו ביטקוין ואתריום), והשני הוא עמלות ניהול גבוהות יחסית.

פלטפורמות מסחר למי שלא חושש מהתמודדות עם ממשק ניהול באנגלית

כאמור, בעולם רשומות מעל 300 זירות מסחר למטבעות קריפטוגרפיים. נסקור בקצרה את הזירות הבולטות:

#1 – בייננס

בייננס היא זירת מסחר שיש לה כמעט 30 מיליון פעולות בשבוע, והיא ניהלה מסחר במטבעות קריפטו בהיקף של כ – 12.7 מיליארדי דולרים ב – 24 השעות האחרונות. היא מאפשרת מסחר במגוון עצום של מטבעות: 403 מטבעות קריפטו ועוד 46 מטבעות “פיאט”, בעיקר לשם קבלה והמרה של מטבעות פיאט לקריפטו.

משקיעים מישראל יכולים לפתוח ארנק דיגיטלי בפלטפורמת בייננס ולנהל דרך זירת המסחר את הפעולות שלהם בשוק הקריפטו.

#2 – קראקן

זירת מסחר נוספת המאפשרת פעילות מישראל היא קראקן, עם כשני מליון ביקורים בשבוע והיקף מסחר ב – 24 השעות האחרונות של כמעט 800 מיליוני דולרים. אפשר לראות, שזירת המסחר קראקן היא קטנה באופן משמעותי מבייננס. היא מאפשרת מסחר בכ – 117 מטבעות קריפטוגרפים ועוד שבעה מטבעות פיאט.

#3 – קוינבייס

על אף שזירת המסחר הראשונה המוכרת אינה מאפשרת פתיחת ארנק דיגיטלי למשקיעים מהארץ, נזכיר אותה בשל הפעילות הענפה שלה והמשמעות ההיסטורית שלה, כזירת מסחר הקריפטו הראשונה הנסחרת בבורסה. קוינבייס ניהלה ב – 24 השעות האחרונות מסחר בשוק הקריפטו בהיקף של כ – 3 מיליארדי דולרים והיא מאפשרת מסחר ב – 159 מטבעות קריפטוגרפיים שונים ושלושה מטבעות פיאט: דולר, אירו וליש”ט.

איך בוחרים פלטפורמה לניהול הפעילות בשוק הקריפטו?

אחד היתרונות הגדולים של שוק הקריפטו הוא מיעט בתשלום עמלות מפאת שאין גוף מוסדי או בירוקרטי שינהל את המטבעות. על אף שכך, זירות המסחר בדרך כלל גובות עמלות וכדאי לבדוק את גובהן לפני שפותחים ארנק דיגיטלי באחת מהן. חשוב להזכיר את האפשרות שמציעות זירות המסחר הגדולות בחו”ל לסחור באמצעות הודעות (Alerts) או אפילו להעניק הרשאות פעולה לרובוטים אוטומטיים של המערכת המאפשרים מסחר קצר מועד במקרים של הפרשי מחירים או ירידות / עליות שערים מפתיעות. כך, הפלטפורמה מספקת למשקיעים את האפשרות להגיב באופן מיידי לכל שינוי בשוק הקריפטו התנודתי, גם בשעות בהן המשקיע פחות זמין, כמו למשל בשעות הלילה.

חשוב להדגיש כי שוק הקריפטו הוא שוק תנודתי ובו יש מי שהרוויחו מיליונים – ויש גם מי שהפסידו. אם חשוב לכם לעבוד מול זירת מסחר ברורה עם שירות לקוחות זמין, כדאי לשקול פעילות מול אחת מזירות המסחר המקומיות על אף היצע המטבעות הדל שלה או דרך בית השקעות ישראלי. ייתכן שזה יהיה רק הצעד הראשון שלכם בדרך להחזקת ארנק דיגיטלי בסכומים משמעותיים כאפיק השקעות אלטרנטיביות בתיק ההשקעות שלכם.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

דשבורד
מדוע צריך דשבורד טוב כדי לנהל עסק?
טכנולוגיה
הטכנולוגיה הישראלית לבני הגיל השלישי
אוניבריסטה
חושבים ששכר הלימוד בארץ יקר? תואר בחצי מיליון ₪ באוניברסיטאות המובילות בעולם
השקעה בסחורות – יתרונות וחסרונות
הדבר הבא בעולם ההשקעות
הדבר הבא בעולם ההשקעות – השקעות חוץ בורסאיות