ביוטק

חברות הביוטק המתמחות בייצור ושיווק של תרופות ביולוגיות מהוות נתיב השקעה יוצא דופן, וזאת בשל העובדה כי בשנים האחרונות הצליחו החברות להניב למשקיעים רווחים של מעל ל 50 מיליארד דולר – והשמיים הם רק הגבול מבחינתן, כפי שנציג בסקירה הבאה.

חברות ביוטק: השקעה אלטרנטיבית המשלבת בין חדשנות לבין קדמת הרפואה המודרנית

חברות המתמחות בתחום הביוטק זוכות להתעניינות רבה מצד התקשורת, אך גם מצד משקיעים שהחלו להבין את המשמעויות של השקעה באותן חברות. למעשה, מאז החלו לפעול עוד משנות ה 80 החלו אותן חברות לספק לקהל המשקיעים תשואה יציבה, בשל פיתוחים טכנולוגיים פורצי דרך אשר במסגרתם מייצרות ומשווקות אותן חברות תרופות ביולוגיות לצד תרופות שאינן ביולוגיות כמו פיתוח של זני קנאביס לצרכים רפואיים. מדובר בחברות חדשניות הפועלות בסביבה תחרותית, ובשל כך מהוות ללא ספק נתיב השקעה אלטרנטיבי מסקרן למדי בעבור ציבור המשקיעים כאן בישראל.

שילוב בין חברות ותיקות לבין חברות חדשות

תחום הביוטק הוא תחום מפותח במיוחד, ולמעשה בזירה הזו פועלות חברות שלהן וותק של מעל ל 100 שנים בתחום לצד חברות חדשות המציגות לקהל המשקיעים צמיחה מטאורית של עשרות ולעיתים מאות אחוזים בתוך זמן קצר. נוסף לכך, החברות הללו פועלות במגוון רחב של תחומים טיפוליים: טיפול בסרטן, סוכרת, זיהומים ויראלים, מחלות לב ועוד. לרוב, כל חברה מחזיקה ב”מוצר דגל” אחד או יותר, הנמכר תחת פטנט רפואי ייחודי. בשל התחרות העזה בין השחקניות הפועלות בתחום ניתן לומר כי יכולת הזיהוי שלכם כמשקיעים לגבי חברה בעלת פוטנציאל עסקי ברור, ועל כן ליווי מצד קרנות מובילות המשקיעות בתחום הינו חיוני לצורך גיוון תיק ההשקעות כמו גם לצורך איתור של חברות ביוטק בינלאומיות וישראליות המעניקות תשואה יציבה כמו גם בעלות פוטנציאל להתרחבות, כפי שניתן לראות במספר חברות שכבר עתה מצליחות לכבוש את השוק, ובהתאם לכך להניב לקהל המשקיעים רווחים בשווי עשרות ולעיתים מיליוני דולרים בטווח הקצר והרחוק.

מה חשוב לדעת לפני שמחליטים להשקיע בתחום הביוטק?

בשונה מתחומים אחרים בענף ההשקעות האלטרנטיביות, חשוב לקחת בחשבון שהתחרות בתחום היא עזה ולמעשה בכל יום יכולה לצוץ שחקנית חדשה שמשנה את כללי המשחק, בעקבות מחקר ופיתוח של תרופות פורצות דרך, ולכן לא מעט חברות בתחום נאלצות להתמודד לא פעם עם מוצרים דומים לשלהם ולעיתים אפילו זהים. נוסף לכך, קיימת אפשרות לכישלון המחקרים הקליניים בשלבים מתקדמים ולעיתים על סף האישור, ובהתאם לכך אובדן הכנסות בעקבות עיכוב או ביטול ייצור ושיווק המוצר, גם אם נחתמו הסכמי מכירה. זו הנקודה להסביר כי בשנים האחרונות הצליחו חברות הביוטק הגדולות לקבל מציבור המשקיעים סכומי כסף אדירים, כל זאת מתוך מטרה להמשיך בפיתוח מואץ של תרופות פורצות דרך המעניקות תקווה למיליוני חולים בכל רחבי העולם. עם זאת, לא מעט שחקניות קטנות יחסית לא הצליחו להגיע לקו הסיום ובהתאם לכך נסגרו בעקבות כישלון המחקר או תנאים רגולטורים דרקוניים, ולכן תהליך האיתור של חברה חייב להתבצע בליווי מקצועי ותוך שימת דגש על פוטנציאל הצמיחה.

הצטרפות כמשקיעים לעידן טכנולוגי פורץ דרך

לסיכום, אין ספק כי מדובר בתחום מרתק המשלב בין טכנולוגיה, מחקר ופיתוח. בתחום הזה מעורבים לא רק משקיעים פרטיים אלא גם מוסדיים, משרדי ממשלה, חוקרים ויזמים. מעבר להיותה תעשייה בעלת אפשרות ממשית לתרום לאיכות החיים של כל אחד ואחת מאיתנו בעקבות פיתוח והפצה של תרופות בעידן שבו ניתן לראות התקדמות אדירה המשנה את דרכי הטיפול והרפואה המצילה מיליוני נפשות כמו גם מאפשרת לכם כמשקיעים ליצור תיק השקעות מגוון ואטרקטיבי, בזכות השקעה באותן חברות.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר. 

אנרגיה סולארית
אנרגיה סולארית – השמש העולה של עולם ההשקעות!
רכב חשמלי
מס נסיעה על רכבים חשמליים: האם זה יקרה וכמה זה יעלה?
השקעה אלטרנטיבית
חברות התשתיות האלטרנטיביות חוזרות לזרוח
NFT
החיבור הדיגיטלי – פיזי של עולם ה- NFT
עוברים לקנות באינטרנט
עוברים לקנות באינטרנט