חברות הנפט

חברות האנרגיה הירוקות זוכות לזינוק בערך המניות ולהתעניינות הולכת וגוברת בניגוד לחברות הנפט שמצויות במאבק ממנו הן מתקשות לצאת. האם מדובר בסופו של הזהב השחור? להלן פרטים.

חברות הנפט נופלות: האם מדובר בסופו של עידן?

חברות הנפט זוכות בשנים האחרונות לביקורת מקיר לקיר בעקבות היותן גורם התורם באופן ממשי להתחממות הגלובלית. למעשה, חברות הנפט שזכו עד לפני מספר שנים לאיתנות פיננסית מגלות בשנה האחרונה סימני חולשה עד לכדי שפל חסר תקדים של מחירי הנפט בעולם. את הנפילה הדרסטית ניתן לראות בדוחות של שנת 2020 – תעשיית הנפט הפסידה 145 מיליארד משווי הנכסים, והביקוש לנפט נמצא בשפל. מי שחוו את הפגיעה הקשה ביותר הן חברות הנפט באירופה שמחקו כשליש מערך הנכסים. הסיבות לכך רבות, אולם ניתן לומר כי בשל חוסר היכולת של חברות הנפט לשנות אסטרטגיה הן נותרות מאחור ונותנות קדימות לחברות האנרגיה הירוקות שלעומתן זינקו בערכן בשנה החולפת, ומהוות ללא ספק את אחד מנתיבי ההשקעה המסקרנים של השנים האחרונות.

כשאחת נופלת השנייה קמה – הכירו את חברות האנרגיה הירוקות

חברות האנרגיה הירוקות זינקו בערכן והשלימו גיוסי כספים בשווי של מעל ל 600 מיליון דולר. הסיבה לכך היא לא רק בשל השימוש בטכנולוגיה מתקדמת (בניגוד לתעשיית הנפט שעדיין עושה שימוש בתהליכי ייצור מזהמים) אלא גם לאור עידוד ממשלתי מסיבי. סין לדוגמה משקיעה מיליוני דולרים בפיתוח של תשתיות ירוקות, וכמותה גם מדינות נוספות במזרח כמו גם במערב. ענף האנרגיה הירוקה הוא ענף שצומח בקצב מרשים ועדות לכך ניתן למצוא גם כאן בישראל עם חברות אנרגיה ירוקה שחוו זינוק של 400% בביקוש לצד עלויות מימון נמוכות שהופכות אותן לסחורה חמה מאוד בשוק ההון. החברות הישראליות פועלות בכל רחבי העולם ומתקדמות בעיקר בתחום של אנרגיה מתחדשת המתבצעת דרך שימוש במקורות טבעיים כמו השמש. הרווחיות של חברות האנרגיה הירוקה עולה בעקבות שליטה מלאה בתהליכי הייזום, ההפקה והפעלה ועל כן הפוטנציאל של אותן חברות הוא עצום הן מבחינה מדינית והן מבחינה רגולטורים. כאמור, מדינות רבות בעולם הציבו לעצמן יעד של שימוש באנרגיה מתחדשת, כולל כאן בישראל.

השמיים הם רק הגבול בעבור חברות האנרגיה הירוקות

כאמור, הנפילה של חברות הנפט מהווה סימן משמעותי לשינוי ביחסי הכוחות ובהתאם לכך שינוי אסטרטגיה מצד חברות הנפט. חברות הנפט ניצבות בפני אתגר משמעותי בעיקר מול המשקיעים שמפעילים לחצים כבדים לשינוי אסטרטגי בעקבות ההפסדים. מאחר והנפט ירד לשפל היסטורי בשיעור של 9%, ניתן בהחלט לומר כי המרוויחות הגדולות מההפסדים של חברות הנפט הן חברות הזהב הירוק שמצליחות לחתום על הסכמים חדשים ואף לשכלל את תהליך הייצור באופן שמשקף קדמה טכנולוגית פורצת דרך. ע”פ הערכות, חברות האנרגיה הירוקות עתידות למנף את היקף פעילותן ובהתאם לכך להכניס לכיס של המשקיעים תשואות גבוהות בעשרות אחוזים. המשקיעים המוסדיים כבר מתנפלים על הלהיט החדש של הבורסה, ומה איתכם?
בנוסף לכך, ניתן להשקיע בחברות בתחום האנרגיה הירוקה והמתחדשת באמצעות קרנות השקעה אלטרנטיביות.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מיקרוסופט
ענף הטכנולוגיה לוהט: רגע אחרי שמיקרוסופט עקפה את אפל והפכה לחברה הגדולה ביותר בעולם, הודיעה הנהלת החברה כי תגייס בישראל 2,500 עובדים תוך 4 שנים
איך לבצע השקעה נכונה ומשתלמת?
השקעה בנדל''ן
מה הופך את הנדל”ן בברלין לכל כך אטרקטיבי?
משבר האקלים
האם משבר האקלים מגדיל את הפער בין עשירים לעניים?
השקעה אלטרנטיבית
הצעה מעניינת להשקעות אלטרנטיביות מקבוצת הראל עם שלוש קרנות חדשות