השקעה אלטרנטיבית

תשתית: ענף שנמצא בנסיקה

ענף התשתיות נמצא בנסיקה, ועדות לכך ניתן למצוא בהצהרה של שר האוצר החדש אביגדור ליברמן אשר ביום הראשון לתפקיד הודיע כי הממשלה החדשה תשקיע מיליארדים בפיתוח תשתיות. ההצהרה הזו מצטרפת למגמה שמתרחשת מזה שנים ונמצאת כעת במגמת מואצת, זאת בשל החשיבות של הקמת תשתית בתחומים רבים ועם דגש על תשתיות תחבורה. למעשה, חברות המתמחות בתחום התשתית זוכות להתעניינות עצומה מצד משקיעים כשירים כמו גם קרנות בשל היכולת שלהן לבצע גיוס כספים נרחב, לא מעט בזכות עידוד ממשלתי שמתבצע כאן בישראל ובייחוד באירופה כמו גם במזרח. מאחר ומדובר בתשתיות אלטרנטיביות, ניתן בהחלט לומר כי מדובר בפוטנציאל אדיר בעבור תיק ההשקעות שלכם – כחלק מהבנה כי העולם האלטרנטיבי וחברות התשתיות האלטרנטיביות בפרט יכולות לתרום לגיוון תיק ההשקעות כמו גם ליצור יכולת למינוף הכספים.

מהם האתגרים של חברות התשתית?

למרות הפוטנציאל הגלום בתחום של תשתית ירוקה, ניתן בהחלט לומר כי חברות התשתיות נאלצות להתמודד עם אתגרים רבים. האתגר הבולט ביותר הוא כמובן ההיבט הרגולטורי, אולם מעבר לכך לא ניתן להתעלם גם ממשבר הקורונה אשר גרם לטלטלה קשה בשווקים כמו גם השפיע באופן ישיר על היציבות הכלכלית של החברות, בעקבות הסגרים. כאן בישראל המצב של חברות התשתית האלטרנטיבי החמיר בעקבות הקיפאון הממשלתי ולכן רק עכשיו ניתן לראות ניצנים של התאוששות, הן בעקבות ההצהרה של שר האוצר הנכנס והן בעקבות מכרזים של חברות ממשלתיות המעוניינות לספק תמיכה בעבור חברות אלטרנטיביות – בייחוד בתחום התחבורה הזקוק לדחיפה משמעותית, בנוסף לעבודות המואצות על הרכבת הקלה כמו גם קידום של נתיבי תחבורה ציבורית.

תחום בעל חשיבות מכרעת לכלכלה העולמית

ענף התשתיות מגלגל מדי שנה מיליארדי דולרים והוא חלק בלתי נפרד מהכלכלה העולמית. מחקרים רבים שנערכו בתחום הראו באופן חד משמעי כי תשתיות מפותחות מחזקות את הכלכלה, תורמות לצמצום פערים כמו גם בעלות אפקט חיובי על השווקים. על כן, השקעה בתחום האלטרנטיבי והתשתיות בפרט יכול לתרום לא רק לגיוון תיק השקעות אלא גם לאפשר לכם כמשקיעים כשירים להצטרף לעידן שבו חברות התשתיות האלטרנטיביות חוזרות לזרוח -ובהתאם לכך מניבות תשואות יציבות, לאורך זמן. עם זאת, חשוב להבין כי מדובר בחברות המתמחות בפרויקטים לטווח הרחוק ולכן השקעה באותן חברות משמעותה אובדן הכספים הנזילים. על כן, כל החלטה כזו צריכה להילקח בכובד ראש ועם הבנה כי נדרש לסגל סבלנות והבנה כמו גם שימת דגש על התעדכנות מתמדת, לטובת ניהול מיטבי של תיק השקעות אלטרנטיבי.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

טיסה חשמלית
טיסה חשמלית: האם עתיד התעופה הולך להשתנות בקרוב?
מימון מבוזר
תחום חדש שכדאי להכיר: מה זה מימון מבוזר?
השקעה אלטרנטיבית
ניהול השקעות אלטרנטיביות – מי מנהל? באיזו צורה ומה השוני בין ניהול השקעות בורסאי
מולטי פימלי
היתרונות והחסרונות של השקעה בנכסי מולטי פמילי
השקעות אחראיות
השקעות אחראיות – מה זה ובאילו חברות אפשר להשקיע?