NIO

כתבה: דניאל לאור

NIO: הרכב החשמלי הסיני שכובש את העולם

חברת הרכב NIO  נחשבת נכון להיום לחברה שמהווה את התחרות הגדולה ביותר בעבור חברת טסלה. נשאלת השאלה – האם החברה הסינית תמשיך לספק למשקיעים נחת או שמא מדובר בבועה? יצאנו לבדוק.

מניות חברת NIO הסינית קפצו ב 2500% בשנה האחרונה, ובכך הפכה לאחת מחברות הרכב המסקרנות ביותר של השנים האחרונות, וזאת למרות שהוקמה רק בשנת 2014. כידוע, ענף הרכב הוא ענף רווי בתחרות אולם במשך שנים שלטו בענף החברות הותיקות, עד שהגיעה טסלה האמריקאית עם הרכב החשמלי וחוללה מהפכה של ממש. למרות נתח השוק המכובד, ההובלה בתחום של הרכבים החשמליים שמורה לסינים, לא מעט בזכות עידוד ממשלתי מסיבי שבמסגרתו ממשלת סין הקציבה סכומי עתק לצורך עידוד תעשיית הרכב לייצור ושיווק כמו גם קביעת יעדים שבמסגרתם יימכרו רכבים חשמליים בשיעור של 25%. מדובר ביעד גבוה למדי, אולם ניתן בהחלט לראות כבר עכשיו תוצאות, הן בשל הזינוק במחיר המנייה והן בצל גיוס כספים מצד קרנות ומשקיעים מרחבי העולם שמתעניינים מאוד בפועלה של ניו.

בולטת מעל כולן

ניו נחשבת לחברה בולטת לא רק בשל היותה חברת רכבים חשמליים אלא בעיקר בשל ההתמקדות שלה בקטגוריית הפרימיום המאובזרים במיטב הטכנולוגיה כולל חיווי חשמלי, נהיגה אוטונומית וכן מערכות בטיחות שנחשבות מהטובות בעולם. רוב הדגמים של החברה מתחילים ב 50 אלף דולר, כאשר המכירה מתבצעת בעיקר בסין אבל גם בארה”ב ובאירופה. עם הזמן, נדמה כי ניו נושפת בעורפה של טסלה ומהווה תחרות של ממש בענף הרכבים החשמליים שעבור משקיעים רבים נחשב לאחד התחומים היציבים והסולידיים ביותר להשקעה, כפי שניתן לראות בתוצאות הפנומנאליות של החברה. עם זאת, בעבור חלק מהמשקיעים ניו נחשבת לסוג של בועה – בעיקר בשל הקפיצה הפנומנאלית בערך המנייה לצד החשש מפני התחרות שיכולה בסופו של דבר להכריע אותה. עם זאת, ניו לא מתכוונת להיכנע אלא מפתחת בימים אלו ממש רכבים חשמליים שע”פ נציגי החברה יהפכו ל”דור העתיד של ענף הרכב החשמלי” וכנראה שהם בהחלט לא טועים.

מוקד עלייה לרגל

כאשר אנו בוחנים את ניו, צריך לבחון קודם כל את השוק הסיני. סין רושמת בשנים האחרונות קפיצה מטאורית בתחום הרכב, והיא נחשבת לשיאנית העולם במכירת רכבים. ניו הונפקה בשנת 2008, אולם היא לא לבד. ביחד איתה ישנן חברות רכב רבות שמתחרות על לב הצרכן דרך שימוש בטכנולוגיות חדשות כמו גם בבינה מלאכותית שתפקידה הוא ללמוד את הרגלי הנהג ובהתאם לכך ליצור חווית נהיגה משופרת ובטוחה יותר אשר תשפיע לא רק על הפקקים בכביש אלא גם על הבטיחות וכן הפחתת השימוש בדלקים מזהמים, מתוך הבנה כי פני העתיד הוא הרכב החשמלי – יעיל, חסכוני ואקולוגי. מאחר וסין הפכה למוקד עלייה לרגל בעבור חובבי רכב ומשקיעים, הכנסים של ניו נחשבים לבולטים במיוחד בשל השקת הרכבים החדשים, כאשר החברה צפויה להשיק את ET7 בסוף שנת 2021, כמתחרה ישיר לרכב החדש של טסלה. הכרעה לא תהיה בקרוב, אולם אין ספק כי יש לנו הרבה למה לצפות.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מטבעות קריפטוגרפיים
בנקים גדולים באירופה מאפשרים חשיפה לשוק הקריפטו ולביטקוין
playboy
שפנפנות ועסקים: העתיד הטכנולוגי של PlayBoy
אנרגיה ירוקה
מובילים מגמה חדשה: מגדל משקיעה 800 מיליון במימון מערכים סולאריים ביפן, וכ-11 מיליארד בסה”כ באנרגיה ירוקה ומתחדשת
אנרגיה מתחדשת
טוטאל אנרג’יס מאמינה בעיראק? פרויקט אנרגיה מתחדשת בהיקף של 27 מיליארד דולר יוצא לדרך
ניתוח קטרקט
איך תוכלו להחלים מניתוח קטרקט במהרה?