בוקינג

בוקינג: הגיע הזמן לחזור לעבודה

בדיוק כמו עוף החול, אתר בוקינג לא נותן להשפעות של נגיף הקורונה לעצור אותו אלא להפך – לנצל את התקופה הזו לקראת חידושים שיובילו לזינוק במספר ההזדמנות, מאחר והאנושות רוצה לחזור לטייל וכמה שיותר מהר.

נגיף הקורונה הוביל לאחת התקופות הדרמטיות ביותר של ענף התעופה והתיירות, ויש שיאמרו גם לקשה ביותר. למעשה, בוקינג שהיה עד לפני שנת 2020 אתר מצליח שאיגד מעל ל 1,200,00 נכסים ב 225 מדינות וזכה להצלחה אדירה מצא עצמו כמעט וחסר תועלת בעבור רוב אזרחי העולם שנאלצו להסתגר בבית בעקבות הנגיף. אולם, ניתן לומר כי כבר עכשיו ניתן לראות ניצנים של חזרה לפעילות, לא מעט בזכות פיתוח חיסונים אך גם בזכות היכולת של בוקינג לספר את הסיפור שלה באופן שונה ומותאם לאופי התקופה. בוקינג משקיעה לא מעט כסף בשיווק מחדש של הפלטפורמה שלה כמו גם מבינה כי מדובר רק בעניין של זמן עד שנוכל לחזור ולטוס, כפי שניתן היה לראות במספר הנוסעים שהחליטו בכל זאת לטוס בין הסגרים. צריך לקחת בחשבון כי חלק גדול ממדינות העולם לא סגרו את השמיים ועל כן בוקינג מפנה את מירב המאמצים לשיווק מחודש והבנה כי העידן שבו כולנו נחזור לטוס כבר נמצא מעבר לפינה.

איך הכול התחיל?

בוקינג נוסד בשנת 1996, אולם רק בשנת 2010 ולאחר שהושקה האפליקציה האתר התחיל לצבור תאוצה ולמעשה לחולל תנודות דרמטיות בענף התיירות שנשלט עד אז ע”י המלונות הגדולים. למעשה, בזכות בוקינג נוצרה האפשרות לראשונה לבצע השוואת מחירים, אולם ברבות השנים האתר חטף לא מעט ביקורות על מחירים גבוהים כמו גם בעיות בתהליך ההזמנה. רבים בענף התיירות סבורים כי לבוקינג יש כוח רב מדי אל מול הצרכן, ולכן נוצרו לא מעט מחאות ברבות השנים. עם זאת, בוקינג עדיין הצליחה למנף את היקף הפעילות וכיום יש לה עשרות אלפי עובדים בכל רחבי העולם, גם כאן בישראל. כיום, מדובר באתר התיירות המוביל בעולם.

מה הופך את בוקינג לבעלת השפעה?

הכוח של בוקינג נובע לא רק מתוך היותה אתר להזמנת חדרים אלא גם למאגר ידע עצום בו בוקינג עושה שימוש ואף מפרסמת. כך לדוגמה, אנליסטים מטעם האתר פרסמו כי 70% מהתיירים מעדיפים מקומות לינה אקולוגיים, ולכן מאגר המידע של בוקינג מהווה חלק ממנוע הצמיחה בו הוא עושה שימוש הן לצרכי מחקר והן לצורך התאמה מדויקת מבחינת החיפוש, בדומה לאלגוריתם של גוגל. בהתאם לכך, ניתן לראות כיצד דווקא בתקופה האחרונה משקיעה בוקינג מאמצים גדולים בכדי לבצע התאמה מחודשת מבחינת הממשק, כך שבזמן החיפוש ניתן יהיה לדעת האם מדובר במדינה ירוקה/אדומה כמו גם לבצע את ההזמנה ללא תשלום. מאחר ואנו ניצבים בפתחו של עידן חדש בתחום התעופה והתיירות והמונים רק מחכים לטוס, בוקינג כבר מתניעה מנועים וממתינה לשעת השין לקראת פיתוח מואץ של הפלטפורמה וניצול הרצון העז מצד הישראלים כמו גם אזרחי העולם לשוב לשגרה – ובוקינג בהחלט תהיה שם בכדי לוודא כי אף תייר לא יטוס בלעדיה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעה בנדל''ן
מה הופך את הנדל”ן בברלין לכל כך אטרקטיבי?
טויוטה
מהיר ועצבני: טויוטה על המסלול
אנרגיה ירוקה
עולם באנרגיות מתחדשות
עולם משכנתאות דיגיטלי
עולם משכנתאות דיגיטלי
השקעות נדלן
למה הנדל”ן ממשיך לעלות ואיך מחירי הסחורות קשורות לזה?