fiverr

פייבר: ניצול הזדמנויות דווקא בתקופה של קושי

פייבר הישראלית נחשבת לאחד מסיפורי הצלחה הגדולים של מדינת ישראל. כיצד הצליחה החברה למנף את משבר הקורונה ולהפתיע את האנליסטים? להלן סקירה בנושא.

חברת פייבר היא חברה ישראלית שהוקמה בשנת ע”י שי וינגר מיכה קאופמן שמכהן מאז ועד היום כמנכ”ל החברה. כיום החברה נסחרת בשווי של 868 מיליון דולר, ולמעשה הצליחה בשנת 2020 להפתיע את האנליסטים עם צמיחה של 32%, והכנסות שמוערכות בין 139-141 מיליון דולר. בשנת 2019 הונפקה החברה לראשונה במחיר של 21 דולר למנייה, וכיום נסחרת במחיר של 28 דולר – עלייה של 7%. פייבר הצליחה להרחיב את סל השירותים שלה, כחלק ממגמת התרחבות וצמיחה שבאה לידי ביטוי בגידול בהכנסות שהוביל לקצב צמיחה מואץ שמוביל את המשקיעים להתעניינות מוגברת בעשייה של החברה. פייבר מציעה פלטפורמה חדשנית אשר במסגרתה עצמאיים ופרילנסרים יכולים לפנות למעסיקים, ללא תיווך. בצל הקורונה, הצליחה החברה למנף את הפלטפורמה הזו לטובתה, ובהתאם לכך הרחיבה את מצבת העובדים – 400 מהם עובדי כאן בישראל ו 100 ברחבי העולם. פייבר נחשבת לאחת החברות המבוקשות ביותר לתעסוקה, ולא בכדי. החברה מציעה תנאים מצוינים לעובדיה ואף נמצאת במגמת התרחבות, ועל כן ניתן למצוא באתר החברה מגוון רחב של משרות – לא רק בישראל אלא גם בשלוחות נוספות בעולם.

מה הופך את פייבר לסיפור הצלחה?

זה לא סוד ששוק התעסוקה עובר טלטלה משמעותית בעשור האחרון, בעיקר בשל גידול במספר העובדים שמגדירים את עצמם כפרילנסרים או עובדים במקביל כפרילנסרים וכשכירים. המענה של פייבר ניתן דרך הפלטפורמה שלה, כאשר פרילנסרים במגוון תחומים יכולים לאתר משרות רלוונטיות ולחילופין מעסיקים וחברות שזקוקות לשירותים שונים. כיום בפלטפורמה של פייבר זמינים יותר מ 1.3 מיליון שירותים: אנימציה, גרפיקה, מוזיקה, תכנות ועוד, והיא נחשבת לאחת הזירות המרכזיות בעבור עצמאיים. הייחוד של פייבר נובע מהיותה פלטפורמה המאפשרת לכל אדם להציע את שירותו בטווח מחירים רחב, במחיר שנחשב יחסית לזול. נוסף לכך, פייבר מפעילה מערך של בקרה על איכות השירות וכל משתמש יכול לפנות לצורך מתן ביקורת בעקבות חוסר שביעות רצון. יתרון בולט של פייבר נובע גם מהשפה: ניתן להזמין שירותים בכל שפה, והכול ברמה של דוברי שפת אם מה שהופך את הפלטפורמה לנוחה ויעילה לא רק בישראל אלא בכל רחבי העולם. בפלטפורמה של פייבר אין תחום אפור, כל המחירים מצוינים מראש ועל נושא השקיפות מהווה חלק בלתי נפרד מסיפור ההצלחה שנקרא פייבר.

ומה צופן העתיד?

לאור גידול במספר הפרילנסרים ניתן בהחלט לצפות מפייבר להמשיך ולפתח את הפלטפורמה שלה למצב שבו היא תמצב את עצמה כזירה חדשנית המקשרת בין מעסיקים לבין עובדים בכל רחבי העולם. מגמת הצמיחה הזו באה לידי ביטוי בסבבי גיוס שמבצעת החברה בהיקפים גדולים, כאשר רק בשנה האחרונה השלימה החברה גיוס של 110 מיליון דולר לאחר ההנפקה, כמו זינקה ב 90% ביום המסחר הראשון שלה בוול סטריט. בעבור קהל המשקיעים, פייבר נחשבת לחברה מסקרנת ובעלת פוטנציאל אדיר, ואת האמון של המשקיעים ניתן בהחלט לראות בהתעניינות מסיבית מצד קרנות מובילות כמו גם משקיעים פרטיים שמעוניינים להצטרף לסיפור ההצלחה הישראלי שנקרא פייבר.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

רולס רויס
רולס רויס מבינה שצריך לעשות שינוי לאחר ירידה  של 25% במכירות: היעד עד 2030 הוא ייצור 100% כלי רכב חשמליים
המשרדים של גוגל
למה גוגל מכפילה את שטח המשרדים של החברה?
רכב חשמלי
מהפכת הרכבים והאופנועים החשמליים במשטרת ישראל: יעד של 50% עד 2030
טסלה בישראל
בקרוב, רכבי טסלה על כביש החוף?
המהפכה האלטרנטיבית