חדשות אלטרנטיביות ושווקים פיננסים

אנחנו פותחים שבוע חדש בתחושה אופטימית – זה יום האהבה, הסגר בישראל כבר מתפוגג והמגמה הכללית בארץ, כמו גם במדדים המובילים בחו”ל – היא ללא ספק ירוקה. מה קרה בשבוע האחרון בשווקי ההון, מה צפוי להתרחש השבוע, ואיך כדאי להגיב בניהול תיק ההשקעות?

המדדים המקומיים שלנו

מדדי בורסת תל אביב המשיכו במגמת העלייה שהתחילו בשבוע שלפני כן, כאשר המדד שעדיין בולט בין המדדים המסורתיים בתל אביב הוא מדד הביו-מד, שהשבוע עלה בכ – 8.7% ומתחילת השנה עלה בכמעט 50% (49.2%). מדד תל אביב 90 עלה השבוע ב – 1.7%, מדד תל אביב 60SME עלה השבוע ב – 7.3%, מדד תל אביב בנקים מראה סימני התאוששות ועל אף עליה מתחילת השנה של כ – 4.2%, הוא ירד השבוע בקצת יותר מ – 1.5%.

מה שחשוב לדעת בנודע למדדים המקומיים השבוע הוא שנולד לנו מדד חדש, הוא מדד תל אביב קנאביס (TA Canabis). הוא נסחר כיום סביב שער של 370 נקודות, ואם להקיש מתוך מה שקורה בעולם הקנאביס מתחילת השנה – אנחנו צופים לו גדולות ונצורות.

סקטורים בולטים השבוע

בבורסת תל אביב ראינו עליות ותשואות יפות השבוע, בתחום הסקטורים שכיכבו נציין קודם כל, כמובן, את מניות הביו-מד (עם מניות כמו אנלייבקס, אייסקיור מדיקל, אורמד פארם, אינטליקנה) שעלה, כאמור, השבוע בכ – 8.7%.

אחריו נציין את מדד הבלו-טק (עם מניות כמו נובה, גילת, אפולו פאואר, וגם אורמד פארם ומניות נוספות שראינו גם במדד הביו-מד) עם עליה של כ – 8% בשבוע שחלף. מניות כמו נובה, אלקטרה, לייבפרסון, מניות הטכנולוגיה, הטק-עילית והתקשורת, עשו חייל גם השבוע.

בשוק האמריקאי ראינו מניות עם תשואה דו ספרתית השבוע, כמו למשל: אליין טכנולוגיס, אנסיס, אפלייד מטריאלס, ביידו שמתחילת השנה השיגה תשואה של 33%, פייפאל, ועוד רבות.

השקעות אלטרנטיביות השבוע

בתחום ההשקעות האלטרנטיביות נציין השבוע את מטבעות הקריפטו, ובפרט הביטקוין שחגג שבוע מעולה של בשורות, ועלייה של כמעט 30% בשערו. בין השאר, הודיעה חברת מאסטרקארד העולמית שתאפשר תשלומים באמצעות מטבע הקריפטו הוותיק שכמעט הפך כבר למיינסטרים (זה בהחלט צעד חשוב בדרך לשם), כמו גם מספר ציוצים מבית הגאון הלא-לגמרי-נורמטיבי איילון מאסק, שהביאו גם הם לעליות דרמטיות בשערי מטבעות הקריפטו, ביניהם הביטקוין.

עוד תחום שמתאים מאוד להשקעות מחוץ לממסדים של שוק ההון הן ההשקעות בקנאביס, שגם הן עשו חייל השבוע. כאן שואלים את עצמם משקיעים ואנליסטים רבים אם מדובר בבועה, או שאולי כבר מאוחר מידי להצטרף לחגיגה. בעבר הלא מאוד רחוק, השקעות בקנאביס היו מהבולטות שבסקטורים להשקעה אלטרנטיבית – היום, משקיעים יכולים לבחור אם להשקיע בקנאביס בערוצים מוסדיים או אלטרנטיביים (על פי תנאי העסקה, ההערכות לרווח והבטוחות הניתנות להשקעה, כמובן). עוד תחום מעניין להשקעות שכדאי לדבר עליו הוא תחום הסחורות, ובפרט המתכות היקרות, שהשבוע עשו חייל. הכסף, למשל, שנסחר סביב שער של 17.7 נקודות, נסחר כיום סביב שער של 27.4 נקודות. הזהב עלה בערכו גם הוא בשנה החולפת, משער של 1,599 בתחילת 2020, לשער של 1,824 בתחילת 2021.

על אף העליות במדדי האנרגיה הירוקה ומקורות האנרגיה המתחדשים – הנפט דווקא מזנק בערכו השבוע, עם המלצות של חלק מהאנליסטים לקנייה חזקה של נפט גולמי. כנראה שהקפיצה בערכי הנפט היא שינוי נקודתי, ולטווח ארוך אטרקטיביות הנפט יורדת באופן רצוף אל מול האטרקטיביות של מקורות אנרגיה חלופיים.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

טסלה
דגם חדש נולד: מיני טסלה במחיר אטרקטיבי ביותר
סקירת שוק
סקירת שווקים אלטרנטיבית : מרכז האנרגיה המתחדשת הגדול בעולם באוסטרליה, מנהלי הקריפטו ממשיכים להסתבך
3 סקטורים בפוקוס
השקעות 2021- 3 סקטורים בולטים שכדאי לשים לב אליהם השנה
במטבעות דיגיטליים
השקעה במט”ח או במטבעות דיגיטליים?
סקירת שוק
סקירת שווקים אלטרנטיבית: מנהיגי העולם צריכים ללמוד מנורבגיה, ברזיל וניו זילנד שיעור באנרגיה ירוקה ומתחדשת