חדשות כלכליות

ממש היום (21.2.21) הקניונים נפתחים בתרועת ניצחון, עם כמות החולים הקשים הנמוכה ביותר שראינו כאן מאז תחילת הסגר הנוכחי. המשק חוזר לפעום, לחיות – ושוק ההון המקומי מגיב בהתאם. גם בעולם אנחנו מתחילים לחוש בסימנים של התאוששות וצמיחה – מה היו החדשות המעניינות בשוק ההון בשבוע החולף, ומה כדאי לדעת לקראת מהלכי ההשקעות שתבחרו לבצע השבוע?

הביטקוין – שבר שיא אחרי שיא

בתחילת השבוע שעבר, ראינו אינספור מאמרים שחוגגים את העובדה ששער הביטקוין מתקרב ל 50,000 דולרים ויהיה אולי ברמה הגבוהה ביותר שלו, אי פעם. אז הבוקר, עם תחילת שבוע המסחר, שער הביטקוין מעל 56,000 דולרים – והוא עדיין בסימן עלייה. קשה לדבר על אפקטים של בועה בשוק כל כך תנודתי ולא מנוהל, אבל אנחנו יכולים להיזכר בשיר מתכנית ילדים שראינו לפני יותר שנים ממה שנרצה להזכיר – כל מה שעולה, חייב בסוף לרדת.

חייבים לדבר על המניות הדואליות

כחלק מהאווירה הכללית של חוסר סדר וחוסר חוקיות בשוק ההון בחודשים האחרונים, ראינו חגיגה ואפילו נהירה של משקיעים לכיוון מסחר בפערי ארביטראז’. בימים כתיקונם, מוצרים זהים נמכרים במחירים זהים, או לפחות מאוד דומים, גם אם הם נמכרים בשווקים שונים. למשל, חברת אופקו פתחה את השבוע עם פער שלילי לא שגרתי בגובה של כ – 12%, מה שאומר שבשני שווקים שונים, הפערים בין מחירי אותן מניות עומדים על 12%. סוחרי ארביטראז’ מנצלים פערים אלה במחירים של מניות המכונות מניות דואליות (כלומר, כאלה שנמכרות ביותר משוק אחד), באמצעות מסחר יומי (כלומר, פעולות סמוכות של רכישה ומכירה, לא בהכרח בסדר הזה). ממוצע פערי הארביטראז’ לשבוע החולף עמד על 0.3%, וסוחרים רבים יותר מהממוצע ביצעו מסחר במניות על בסיס הפערים בין מחירי המניות בבורסות העולם השונות.

שוק הסחורות בעלייה

מדד מחירי הסחורות בעלייה, וגם כאן אנחנו לא בדיוק יכולים להגיד שאנחנו מבינים את מהות המהלך. מחירי הנפט בעלייה, מחירי הכסף והליתיום נמצאים גם הם בעלייה. חלק מהעליות קשורות למניפולציות של המשקיעים הצעירים מפורום רדאיט, ההתקדמות בתחום הפיתוחים של המכוניות החשמליות הופכות את הליתיום (חומר הבסיס לבניית סוללות הרכבים החשמליים) לסחורה מבוקשת – ואת מחירו גבוה יותר.

מה קורה עם הבנקים?

הרגולטור בישראל אישר חלוקת דיבידנדים למחזיקי מניות של הבנקים – מה שהביא לעלייה בביקושים בסקטור הפיננסים ולעליית מחירי המניות. זה נחמד, לאור זה שבמהלך משבר הקורונה, מניות הבנקים הן מהבולטות שסבלו מירידות מחירים.

השקעות אלטרנטיביות

אם אתם מחפשים חברה, ארגון או יזם להשקעה אלטרנטיבית, אנחנו רוצים לציין את תחום הרכבים החשמליים שניראה שהוא מתכונן לקראת זינוק גדול. ההתפתחויות והחדשנות גם בחברות הסיניות החזקות שעמלות על ייצור מכוניות חשמליות כתחרות לטסלה, וגם כמובן, השיח בנוגע לרכב החשמלי המתוכנן מבית אפל, שהביאה לנו כמה מהחידושים הכי גדולים של המאה ה – 21, הביאו תסיסה כללית בענף. עם עליות שערים במוצרים מסורתיים (כמו למשל רכישת מניות של טסלה, של אפל, של NIO הסינית, של חברות המייצרות חלקים למכוניות המדוברות, ועוד) ובמוצרים אלטרנטיביים המקושרים לתחום.

תחום הנדל”ן, שהוא תמיד תחום חם בהשקעות אלטרנטיביות, עדיין מציע שפע של פרויקטים בארץ ובחו”ל ששווה לשקול, יזמים פרטיים מאפשרים השקעה בפרויקטים שונים בתנאים שכדאי לבדוק.

מי שמעדיפים השקעה אלטרנטיבית בקנאביס, כדאי שידעו שהשבוע ההשקעות בקנאביס דווקא ירדו. זה לא מצביע על מגמה, הביקוש לקנאביס לצרכים רפואיים ולצרכי פנאי לא השתנה וחברות הייצור, המחקר והפיתוח עדיין מציעות מגוון אפשרויות להשקעה בתשואות שהן לעיתים גבוהות אפילו מהמדדים.

בדיקה ,השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

סוגי השקעות אלטרנטיביות
לא רק שוק ההון: 2 סוגי השקעות אלטרנטיביות שאתם פשוט חייבים להכיר
RIVIAN
חברת הרכב החשמלית RIVIAN בדרך לבורסה?
הרכבים החשמליים
עולם הרכב החשמלי בארץ ובעולם
דירה להשקעה או קרן השקעות אלטרנטיבית בנדל"ן
דירה להשקעה או קרן השקעות אלטרנטיבית בנדל”ן
המשרדים של גוגל
למה גוגל מכפילה את שטח המשרדים של החברה?