חד קרן בבורסה

אם בעבר חברות שהשווי שלהן עולה על מיליארד דולר היו נדירות למדי ובהתאם לכך קיבלו את הכינוי חד קרן, כיום מדובר במגמה מוכרת שמשפיעה גם על הכיס שלכם כמשקיעים, בשל היכולת להשקיע באותן חברות, ובהתאם לכך לגוון את תיק ההשקעות.

חדי קרן: כבר לא תופעה נדירה

אחד הסיפורים המרתקים בבורסה הוא ללא ספק הסיפור של חברות (רובן מענף הטכנולוגיה) שהצליחו בתוך מספר שנים ספורות להגיע לשווי של מעל למיליארד דולר. למעשה, מדובר במגמה שהולכת וצוברת תאוצה כתוצאה מהיכולת של אותן חברות להשלים גיוסי כספים מוצלחים לצד פיתוחים שחושפים את הפעילות של החברה לציבור הרחב, ולקהל המשקיעים בפרט. סביר להניח כי איילין לי, משקיעה בשוק ההון שבחרה דווקא את חד הקרן כחיה נדירה עוד בשנת 2013 בתור הגדרה של מיזמים מצליחים לא האמינה כי בתוך מספר שנים חדי הקרן כבר לא יהיו תופעה נדירה אלא חלק בלתי נפרד מההתפתחות של הבורסה וענף ההשקעות האלטרנטיביות בפרט.

כיצד הצליחו חדרי הקרן להגיע לשווי של מעל למיליארד דולר?

אין ספק כי חלק מההצלחה של חדי הקרן נובע מתוך היכולת שלהן לבצע גיוסי כספים פרטיים, מבלי לבצע הנפקה ראשונה בבורסה. מדובר באסטרטגיה מסקרנת במיוחד בשל דיווחים באמצעי התקשורת לגבי חברות טכנולוגיה שעתידות לבצע הנפקה ראשונית בבורסה, לצד גידול בהון פרטי זמין. כפי שציינו כאן, ענף הטכנולוגיה מהווה את אחד ממנועי הצמיחה החזקים ביותר בתחום של השקעות אלטרנטיבות, ועדות לכך ניתן למצוא בהיקפי השקעה הולכים וצומחים כפי שמבצעת קרן סיטרין המתמחה בשיווק, ליווי והשבחה של חברות טכנולוגיה. מאחר והערכת השווי של חברות הטכנולוגיה נגזרות כתוצאה מהזדמנות הצמיחה, ובתחום שזוכה להתעניינות עצומה מצד משקיעים מוסדיים, משקיעים כשרים כמו גם קרנות גידור – הערכת השווי של אותן חברות חוצה את רף מיליארד הדולר, ובהתאם לכך גורמת לחדי הקרן לכבוש את שוק ההון ולהפוך לתופעה מוכרת שרחוקה מאוד מהמאפיינים הנדירים שאפיינו את החברות הללו עד לפני מספר שנים.

חדי קרן – גם כאן בישראל

כידוע, ישראל נחשבת למעצמת טכנולוגיה ובהתאם לכך הצליחה עם השנים להנפיק כמה מחדרי הקרן המוכרים והבולטים בעולם: חברת מאנדיי, היפו, סינסייז, סינק, ליטסטיק כאשר לאחרונה פורסם כי עוד שלוש חברות טכנולוגיה ישראליות הצליחו בחודשים האחרונים לחצות את רף מיליארד הדולר, ובכך להביא להרבה כבוד למדינת ישראל, ובעיקר ליזמים שמצליחים להתגבר על כוחות השוק ולנוע קדימה, כולל אפשרות ממשית להנפקה בבורסה.

הזדמנות השקעה ייחודית

יותר ויותר קרנות השקעה מאפשרות כיום למשקיעים כשרים להשקיע בחברות הטכנולוגיה הישראליות לצד בינלאומיות ובכך לגוון את תיק ההשקעות, כחלק מניצול הזדמנות השקעה יוצאת דופן, בשל אופי ההשקעה כמו גם ההבנה כי מדובר בחברות בעלות פוטנציאל אדיר שרק מתחילות את דרכן בתוך הים הסוער של שוק ההון והבורסה בפרט. ההזדמנות של ביצוע השקעה ראשונית בעבור משקיעים כשרים עם הון נזיל בחברות שבעתיד יקבלו את ההזדמנות שלהן בבורסה היא חלק בלתי נפרד מחשיבה אסטרטגית מחודשת, הלוקחת בחשבון את הפוטנציאל הגלום בתחום האלטרנטיבי שמשתלב בצורה מואצת עם שוק ההון והבורסה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעות אלטרנטיביות
מיליונרים בשוק הקריפטו: שלושת מיליונרי הקריפטו הגדולים בעולם
הצמיחה של בולט
הצמיחה של BOLT מפתיעה את אובר המתחרה?
מיסוי בהשקעה בנדלן
היבטי מיסוי בהשקעה בנדל”ן
באפט
על אסטרטגיית ההשקעה והשקעות אלטרנטיביות של וורן באפט
השקעות בנדל"ן באנגליה
השקעות בנדל”ן באנגליה – דיור סוציאלי – מה זה אומר והאם זה כדאי?