חוות סולאריות

רקע

ישראל היא מדינה שטופת שמש ברוב ימות השנה. ניצול השמש לטובת ייצור חשמל מהווה אפשרות ממשית להקטנת זיהום האוויר בעקבות ייצור החשמל המזהם, ועל כן השקעה בתחום של חוות סולאריות היא בשורה אמיתית לקהל המשקיעים המחפש לגוון את תיק ההשקעות – ולתרום למען עתיד אקולוגי

חוות סולאריות: האצה בפיתוח והקמה

שלא כמו ארה”ב או מדינות נוספות במערב, מדינת ישראל נחשבת למדינה קטנה עם שטחים מצומצמים הפנויים לבנייה ופיתוח. עם זאת, מגמה מסקרנת היא הקמה של חוות סולאריות החולשות על שטחי ענק, כל זאת מתוך הבנה כי נדרש להקצות באופן מיידי שטחים לטובת הקמה של חוות סולארית – העתיד של ייצור החשמל במאה ה 21. כידוע, העולם כמו גם ישראל מתמודדים בעשורים האחרונים עם מגמה מדאיגה בכל הקשור לייצור חשמל פחמני המשפיע באופן משמעותי על איכות החיים והבריאות של מיליארדי אזרחים בכל רחבי העולם. היכולת לנצל את קרני השמש באמצעות לוחות סולאריים מהווים ללא ספק קדמה טכנולוגית המשלבת בין טכנולוגיה רבת עוצמה לבין ניצול משאבי הטבע. מאחר וישראל היא מדינה שטופת שמש ברוב ימות השנה, ניתן לראות כי על אף האתגרים של הקמה ופיתוח, יותר ויותר משקיעים מוסדיים כמו גם פרטיים מחליטים להשקיע בתחום, ובכך לתרום באופן ממשי לאיכות החיים ויצירה של מאוזן סביבתית לצד השקעה פיננסית משמעותית ובעלת פוטנציאל אדיר.

היעדר שטחים פתוחים? יש פתרונות נוספים

בעולם ניתן לראות מדינות כמו אוסטרליה, פורטוגל כמו גם מדינות בארה”ב שמפתחות ומקימות חוות סולאריות בהיקפי ענק, לעיתים בגודל של עשרות אלפי דונם. מאחר וכאמור בישראל ישנו מיעוט של שטחים, ניתן לראות פתרון יצירתי גם בעבור משקיעים עם הון כספי נמוך: הקמה של לוחות על גג הבניין, ובהתאם לכך קבלת החזר השקעה בעקבות קבלת החזר כספי מחברת החשמל בעקבות שימוש בלוחות הסולריים. מדובר באחד הטרנדים החמים של ענף ההשקעות האלטרנטיביות, הן בשל השקעה אותה ניתן לקבל בתנאי מימון נוחים והן בשל חברות מובילות בתחומן אשר מספקות מענה מדויק הכולל לא רק את ההקמה אלא גם תחזוקה שוטפת של הלוחות, בעלות כספית אטרקטיבית. בעבורכם, מדובר בהזדמנות מצוינת להיכנס לעולם ההשקעות האלטרנטיביות באופן המשקף את הצרכים הכלכלים שלכם לצורך קבלת תשואה יציבה לאורך זמן אך גם באמצעות מתן של ערך מוסף, אותו ניתן לקבל בזכות השקעה באותן חברות המפתחות ומקימות חוות לוחות סולאריים בפריסה ארצית, כמו גם פועלות בעולם. יתרה מכך, בשל הנגישות ניתן גם להשקיע באותן חברות בינלאומיות, אולם יש לקחת בחשבון את הסיכונים הגלומים מבחינה משפטית, רגולציה בחו”ל וכן עמידה בתקנים אשר היא הכרחית בתהליך הפיתוח וההקמה.

שת”פ בין חברות בינלאומיות לישראליות בהיקפים של מיליוני דולרים

מאחר ומדינת ישראל נחשבת למדינה בעלת יכולות רבות עוצמה בתחום הטכנולוגיה, ניתן לראות כיצד אותן חברות מצליחות לייצר שיתופי פעולה רחבי היקף המניבים לקהל המשקיעים ובעלי המניות תשואות נאות. דוגמה לכך ניתן לראות בהסכם שנחתם בשנת 2011 בין חברת אנדרפויט הישראלית לבין חברת האם האיטלקית, בשווי של 47 מיליון דולר לצורך הקמה של חווה סולארית בעיר טראמו הממוקמת במרכז איטליה. מדובר רק בהסכם אחד מיני רבים שנחתם בשנים האחרונות, כחלק ממהפכה סולארית אשר הולכת ותופסת תאוצה, ועדות לכך ניתן למצוא בקרנות מובילות המספקות לציבור המשקיעים אפשרות לדריסת רגל בתחום, כחלק מהבנה גלובלית כי העתיד האקולוגי מבוסס על קליטה וניצול של קרני השמש, לצורך ייצור חשמל.

לסיכום, מדובר בתהליך מואץ הנועד לעודד את השיטה של ייצור חשמל ירוק. מאחר ומדובר בתהליך ההקמה מעורבים לא מעט גורמים כולל השגת רישיונות ואישורים ועמידה בתנאי הרגולציה, מומלץ לבחון את ההשקעה דרך קרנות מובילות המתמחות בתחום, ויכולות לספק מעטפת פיננסית אשר במסגרתה תוכלו כמשקיעים נבונים לבחון את תחום ההשקעות האלטרנטיביות, לצד השקעה במכשירים פיננסים בשוק ההון.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר. 

מהמרי וולסטריט
העם נגד וול סטריט
תשתיות
השקעה בתשתיות: האם זה יכול ללכת ביחד עם איכות הסביבה?
חקלאות
מהפכה בענף החקלאות: טרקטור חשמלי של מונר
ביטוח חיות מחמד, כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול
שוק הקריפטו
ביטגרט: הכירו את מטבע הקריפטו שעשוי להיות הדבר החם הבא בשוק הקריפטו