טעויות בהשקעות נדלן

טעות ראשונה: לעשות הכול לבד

משקיעים עם ביטחון מופרז ו/או כאלה המחפשים לחסוך בעלויות בוחרים להיכנס אל זירת הנדל”ן כזאבים בודדים: במקום להיעזר בגורם מקצועי כמו קרן השקעות נדל”ן הם “מנסים את מזלם” בלאתר נכס לבד אשר יוכל (אולי) להתברר כהשקעה טובה. זו טעות נוראית! זה שנדל”ן הוא אפיק יציב וסולידי לא אומר שכל השקעה בהכרח תהיה מוצלחת. על כן, אתם צריכים גוף מנוסה ומקצועי אשר ידאג ללוות אתכם מא’ ועד ת’:

  • לאתר נכס לאחר סינון מקצועי.
  • לבצע בדיקת נאותות.
  • לערוך בדיקה של מחירי קניה ומכירה באזור בו יוקם/נמצא הנכס.
  • לדאוג להעמיד “תעודות ביטחון” כמו ערבות אישית של היזם ורישום שעבוד ראשוני.
  • לנהל את ההשקעה ואת הכסף שלכם בצורה שקולה ואחראית.
  • לטפל בכל ה”מסביב”: התנהלות שוטפת מול הקבלן והיזם, להביא שמאי, לדאוג לעורך דין ולנהל את הנכס ברמה השוטפת (שיפוצים, שדרוגים, תחזוקה וכו’).

טעות שנייה: לקנות דירה להשקעה עפ”י העדפות אישיות

מלא משקיעים נופלים בזה! הם בוחרים לרכוש דירה אשר עונה על צורכיהם שלהם כשבפועל היא אמורה לשרת קונים/שוכרים פוטנציאליים. אם קניית הדירה היא למטרת השקעה – עליכם לנטרל את “מרכיב הרגש” ולבחון את העסקה בעיניים אובייקטיביות: מהי רמת הנגישות באזור (מסחר? תחבורה? חינוך? פנאי?) כמה עסקאות נדל”ן נעשו שם? מהם מחירי הקניה והמכירה? האם יש שם יותר צעירים או מבוגרים? רווקים או נשואים? ובין כך ובין כך – עד כמה תנאי האזור משרתים את הצרכים שלהם?

טעות שלישית: לבצע השקעה ללא תכנון מקדים

שלא כמו מתנת יום הולדת, נכס נדל”ן הוא לא “עוד דבר” שניתן להחזיר באמצעות פתק החלפה. אם בכוונתכם להשקיע בנדל”ן אתם חייבים להבין מדוע אתם עושים זאת ומהי בדיוק מטרת ההשקעה שלכם. האם הנכס ישמש למגורים? דירה להשקעה? מחסן לוגיסטי? משהו אחר?? אל תפזרו כסף או תבקשו מימון שעלול “לחנוק” אתכם מבלי שתהיה לכם תוכנית פעולה לגבי הנכס. בהקשר אחר, תכנון מקדים הוא גם לשקלל את היקף ההוצאות (שיפוצים, מס רכישה, דמי היתר דמי היוון, היטל השבחה ועוד) ביחד עם פוטנציאל התשואה.

טעות רביעית: לחסוך/להגזים בשיפוצים בפרויקט של השבחת נכס

אם החלטתם לרכוש נכס תוך ידיעה שעליכם להשביח אותו אז אל תעשו חצי עבודה; השקיעו מה שצריך כדי להפוך אותו לרווחי; בלי לעגל פינות (פשוטו כמשמעו). כמו כן, אין צורך להגזים ולהגיע ל- OVER השבחה כיוון שמה שעלול לקרות הוא שפשוט תוציאו קסטרה כסף אך מחיר הנכס יישאר כשהיה.

טעות חמישית: “לשים את כל הנכסים בסל אחד”

אם יש לכם הון משמעותי ואתם רוצים להשקיע בנדל”ן – שאפו לעשות זאת בפיזור נרחב ולאו דווקא בפרויקט או נכס בודדים. למשל: ‘פורטפוליו נדל”ן’ המורכב מ-3 סוגי השקעות:

תמ”א 38, נדל”ן מניב והשקעה בפרויקט של שינוי ייעוד קרקע. באופן זה, אתם יוצרים למעשה גיוון בהשקעה ויכולים להפחית את רמת הסיכון הכוללת.

בכל שאלה נוספת הקשורה להשקעות נדל”ן, אתם מוזמנים להשאיר פרטים ומתכנן/ת פיננסים יחזרו אליכם בהקדם.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

קרנות השקעה פרטיות
קרנות השקעה פרטיות – Private equity
רכב אוטונומי
הסוף לנהגים בשירות הציבורי? האוטובוס של NAVYA נוסע ברחובות אוקספורד וברלין לאחר הכישלון בפריז
עולם משכנתאות דיגיטלי
עולם משכנתאות דיגיטלי
עליבאבא ואמאזון
מזרח ומערב: עליבאבא מול אמזון
אמאזון
קרן הבריאות הגדולה בעולם: אמזון, ברקשייר האת’ווי וג’יי. פי. מורגן צ’ייס