טאבולה

טאבולה: דרך ארוכה עד להנפקה ראשונה

עם שווי מוערך של מעל ל 3 מיליארד דולר, אלפי עובדים בארץ ובעולם ובאזז תקשורתי, חברת התוכן טאבולה יוצאת להנפקה. המשפט “התוכן הוא המלך” מגיע לידי ביטוי בייחוד בכל הקשור לחברה הזו שמחוללת מהפכה. האם טאבולה תעשה היסטוריה? יצאנו לבדוק.

חברת טאבולה נוסדה בשנת 2006 ע”י אדם סינגולדה. אביו נחשב לאחד הדמויות הבולטות בתרבות הישראלית בשל היותו הנגן הצמוד של שלמה ארצי מזה כ 30 שנים, אולם בנו זוכה בשנים האחרונות להתעניינות רבה בשל פועלו עם החברה אותה הקים. למרות שהחברה כמעט נסגרה 3 פעמים, הצליח אדם סינגולדה להתמודד עם האתגרים ולמעשה בראיון שנתן לאחרונה הגדיר את החברה שלו כלא פחות מ”רובין הוד“. החברה, שמתמחה בשירותי פרסום המבוססים על המלצות חוללה מהפכה בשוק הפרסום והשיווק ולמעשה נחשבת לאחת החברות המרתקות בענף ההייטק וזאת בשל היותה חברה שמבוססת על תוכן המותאם לצרכי הגולש, גם אם לא ביקש זאת באופן ספציפי. בתחילת הדרך טאבולה כמו גם חברות הייטק נוספות לא הרוויחה, אולם ככל שהתפתח פיתוח המוצר החלה החברה להרוויח – לא מעט בזכות הנחישות של מייסד החברה שהחליט לעבור לארה”ב לצורך גיוס משקיעים. הסיפור שלו מסקרן בייחוד בשל העובדה כי הוא הגיע לארה”ב ללא קשרים ועם אנגלית קלוקלת, ועל כן במעלה הדרך עד להנפקה ניתן בהחלט לומר כי טאבולה היא חברה ישראלית שהצליחה עם לא מעט חוצפה ותעוזה להגיע לרווחים בפרק זמן קצר, כאשר נכון להיום שווי החברה מוערך במעל ל 3 מיליארד דולר והכנסות של 1.2 מיליארד דולר בשנה החולפת.

התוכן הוא המלך – והוא שווה לא מעט כסף

טאבולה מתמחה בהמלצות תוכן לגולשים, והחוזק שלה נובע מתוך היותה חברה שמפתחת כל הזמן כיווני צמיחה חדשים כולל שימוש באנליסטים לצורך ניתוח של מידע אשר שווה לא מעט כסף, כפי שניתן לראות בזינוק בהכנסות החברה בשנים האחרונות. ההנפקה של החברה בנאסד”ק לא מפתיעה בשל סבבי גיוס מוצלחים אותה ביצעה החברה ובמסגרתם הצליחה לגייס סכום של 182 מיליון דולר דרך קרנות מוכרות כמו ביידו הסינית וכן פידלטי. החברה מספקת שירותי תוכן למעל 516 מיליון משתמשים רשומים ופעילים וכן עובדת בצורה צמודה עם תאגידי השידור והפרסום הגדולים בעולם, שמבינים כי היכולת של החברה למקד את ההמלצות ע”פ צרכי הגולש מהווה דרך מצוינת להגיע לקהלי יעד ממוקדים, ועל כן משקיעים רבים מוסדיים אך גם פרטיים מגלים התעניינות מוגברת במנועי הצמיחה של החברה לעבר תחומים נוספים כמו המלצות לגבי מסחר מקוון, אפליקציות ועוד.

לא הכול ורוד בממלכת הפרסום

עם זאת, טאבולה בדומה לחברות רבות חוותה משבר בעקבות הקורונה הכולל את הקטנת מצבת כוח האדם (לחברה עובדים כאן בישראל וכן במטה בניו יורק) אולם גם הנגיף לא עצר אותה מלהגיע לרווחיות. בנוסף, עוד לפני ההנפקה החלו מגיעים בין נציגי החברה לבין חברת אאוטבריין הישראלית למיזוג, אולם המשא ומתן כשל – לא מעט בשל הניסיונות של טאבולה לשפר את תנאיה. טאבולה היא מצטרפת נוספת לחברות הייטק ישראליות שמנסות להגיע לליגה של הגדולים – והיא בהחלט נמצאת בדרך הבטוחה להפוך לעוד גאווה ישראלית ובינלאומית.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעות אלטרנטיביות
השקעות אלטרנטיביות – מה זה אומר ואיך מתחילים?
השקעות באנרגיה מתחדשת
מכונת הזמן הפיננסית – השקעות באנרגיה מסורתית מול השקעות באנרגיה מתחדשת
רכב חשמלי
ריינג’ רובר: המהפכה החשמלית של הנסיכה הבריטית
טסלה
טסלה הרכב החשמלי הכי נמכר בישראל – ועם “תקנות טסלה”, יש לה יותר להציע
איך המלחמה באירופה משפיעה על השקעות הנדל”ן ביבשת?