טוויוטר

טוויטר מסכימה לשלם “דמי שתיקה” לרבבות משקיעים. סכום של כ – 809.5 מיליוני דולרים יחולק בין המשקיעים לאחר שבתביעה ייצוגית שהוגשה נגד החברה בשנת 2016 נטען כי החברה הסתירה במזיד נתוני שימוש ברשת מהמשקיעים, כמו גם פרסמה תחזיות שלא עמדו בקנה אחד עם נתוני השימוש האמיתיים ברשת.  

נכון לשנת 2021, הרשת החברתית טוויטר, שהוקמה בשנת 2006, לא נכנסת לרשימת 15 הרשתות החברתיות המובילות בעולם, שבשלושת המקומות הראשונים שלה אפשר למצוא את פייסבוק עם 2.74 מיליארדי משתמשים פעילים ברחבי העולם, את יוטיוב עם כמעט 2.3 מיליארדי משתמשים פעילים ואת וואטסאפ, מבית פייסבוק, עם 2 מיליארד משתמשים פעילים בעולם.

טוויטר מאבדת פופולריות?

כנראה שהפופולאריות של טוויטר, הידועה כרשת חברתית שאורך החיים של ה”ציוצים” בה הוא קצר במיוחד, מתדרדרת מזה זמן, מפני שלפני כשבע שנים, בשנת 2014 החליטה ההנהלה במשרדי חברת טוויטר, אשר בסן פרנסיסקו קליפורניה, על שינוי מבני באופן שבו החברה מאפשרת למשקיעים גישה למידע. החברה המשיכה לעקוב אחר נתוני השימוש ברשת החברתית ואספה נתונים מדוקדקים אודות הפעילות של משתמשי מידי יום – אולם החל מנובמבר 2014, היא פסקה לפרסם נתונים בזמן אמת, כך שהמשקיעים, שעד כה ידעו בדיוק מה היקף השימוש והפעילות ברשת, קיבלו פחות מידע. מדוע בחרה טוויטר להחליט, יום בהיר אחד, על חשיפת פחות מידע למשקיעים? הסיבה היא ברורה: בעוד הנתונים החודשיים המשיכו להתפרסם במעטפת שיווקית מזמינה, הנתונים היומיים הצביעו על ירידה בפופולאריות של הרשת החברתית, והבכירים של טוויטר לא היו מוכנים לספק למשקיעים את המידע הזה, כפי הנראה. עוד באותה השנה, הבטיחו מנהלי המשקיעים של הרשת החברתית הבטחות חסרות תקדים: 550 מיליוני משתמשים פעילים בחודש, ומעל מיליארד משתמשים פעילים בשנה, בטווח הארוך.

בשנת 2019 פסקה החברה לפרסם גם נתונים חודשיים אודות כמויות השימוש ברשתות החברתיות, ובמקום נתונים אלה, פרסמה החברה נתונים אודות משתמשים המניבים רווח בלבד. ברבעון הראשון של אותה השנה מספר המשתמשים הממוצע בחודש ברשת החברתית עמד על קצת פחות מ – 350 מיליון, מה שאומר שגם אז, לא הצליחה החברה לעמוד ביעדים שפרסמה ב – 2014, של 550 מיליוני משתמשים פעילים בכל חודש. בשנת 2016 ביקשו בעלי מניות של החברה תביעה בנוגע להטעיית משקיעים. בתביעה נטען כי הסתרת הנתונים בוצעה במכוון ופגעה ביכולת המשקיעים לקבל החלטה מושכלת בנוגע להמשך האחזקה של ההשקעה על בסיס נתוני השימוש במערכת. בנוסף, נטען בכתב התביעה, היעדים שפורסמו היו לא ריאליים ולא הייתה סיבה להניח כי מומחי השיווק והכלכלה מטעם טוויטר מצדיקים את תוואי היעד השאפתני שפרסמו באמצעות נתוני המשתמשים שהיו קיימים אז. במילים אחרות, נכתב בכתב התביעה, היה מדובר בהטעיה מכוונת וחסרת בסיס.

טוויטר לא רוצה לריב עם המשקיעים שלה

מאז תחילת שנת 2014, אפשר לראות כי מחירי המניה של טוויטר נמצאים במגמת ירידה – זאת, עד לסוף הרבעון הראשון של שנת 2020. בפרק זמן זה, איבדה מניית טוויטר כמעט 63% מערכה, כאשר נסחרה בתחילת ינואר 2014 במחיר של 69 דולרים למנייה ואילו בסוף מרץ 2020 נסחרה במחיר של 25.3 דולרים למניה. מאז מרץ 2020 עלה מחיר המניה והיא נסחרת כיום סביב מחיר של – 62.4 דולרים. אולי זו הסיבה שהמנהלים ברשת החברתית ההפכפכה לא מעוניינים להמשיך בתביעה הייצוגית. הסכם מחייב משפטית שפורסם על ידי החברה מגלה כי היא התחייבה לשלם למשקיעים פיצוי בסך של 809.5 מיליוני דולרים, על מנת לסגור את התביעה הייצוגית בדרך של פשרה.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

דוראל
קלינטק בעלייה: דוראל אנרגיה בעסקת ענק בשווי מאות מיליוני דולרים בארה”ב
השקעות בדיור מוגן
השקעות בדיור מוגן השלב הבא באבולוציה של השקעות הנדל”ן!
נדל״ן או קרנות חוב
קרנות חוב או קרנות נדל”ן – מה היתרונות והחסרונות ומה המשקיעים מעדיפים?
סקטור הטכנולוגיה
הקסם של סקטור הטכנולוגיה – האם המשק יכול לפרוץ בלעדיו?
שוק הקריפטו
שוק הקריפטו: המטבעות הגדולים בירידה, מה צפוי לקרות הלאה?