טוויטר

ביחס לימים רגילים, עונת הדוחות זכתה להתעניינות גוברת לאור אי הודאות והשנה הכלכלית הקשה בצל נגיף הקורונה. איך טוויטר הפכה לפלטפורמה שמצליחה לייצר מציאות אחרת בשוק ההון? על כך – במאמר הבא.

טוויטר: לא רק פלטפורמה חברתית

למרות שרבים נוטים לחשוב כי טוויטר היא זירה חברתית סגורה, היא למעשה נחשבת כיום לאחת הפלטפורמות המרכזיות של ארגונים, עסקים ומובילי דעת קהל שמשתמשים ב 150 תווים בכדי להביע את דעתם כאשר לא פעם הדעה או המחשבה יכולה להפוך לכסף אמיתי או אפילו להפסד. מאחר ועונת הדוחות הנוכחית מסקרנת במיוחד בצל ההפסדים הכבדים שנוצרו בעקבות נגיף הקורונה, הדוחות זכו לתשומת לב רבה יותר מצד משקיעים, עיתונאיים וכמובן קרנות השקעה. טוויטר סערה בעקבות לא מעט ציוצים בנוגע לעונת הדוחות אך גם בזכות משפיעי דעת קהל בדמות איילון מאסק שמנצל את הפלטפורמה הזו לצורך ביצוע השקעות ועידוד משקיעים אחרים, כפי שניתן היה לראות בציוץ שלו על המטבע הווירטואלי דוגקווין (עליו פירטנו לכם כאן) שהזניק את ערך המטבע לשיא של כל הזמנים.

המנצחות של הדוחות

למרות שרבים סברו כי המציאות תהיה אחרת, עדיין ניתן לומר כי ישנם לא מעט סקטורים שהצליחו לצלוח את השנה הקשה הזו. כך לדוגמה, סקטור התחבורה עם עלייה של 19.6% ברווחים, מה שהופך אותו שוב לאחד מהשווקים המסקרנים בעבור ציבור המשקיעים שמעוניינים בעקבות הדוחות לגוון את תיק ההשקעות דרך השקעות אלטרנטיביות. גם סקטור הבריאות הציג תוצאות יפות בדוחות האחרונים עם עלייה של 10.4% ברווחים, לא מעט בשל פיתוח החיסונים של חברות מודרנה ופייזר לצד חברות ביוטק שהצליחו לפתח מכשור רפואי מתקדם בזכות מחקר ושילוב של טכנולוגיה. מהדוחות עולה כי למרות הציפיות לעלייה של 3.6% מצד החברות במדד 500 S&P נרשמה אכזבה לאור עלייה של 2.6% בלבד ועל כן טוויטר הצליחה לחזק את כוחה לא מעט בשל פרסום הדוחות והתגובות כמו גם היותה זירה שבה פועליה כמה מהשמות הבולטים של עולם העסקים. בהתאם לכך, היא ללא ספק מהווה חלק בלתי נפרד משוק ההון – לטוב וגם לרע.

ציוץ אחד – השפעות הרות גורל

את עלייתה למודעות הציבורית חייבת לזקוף טוויטר לא מעט לנשיא ארה”ב לשעבר, דונלד טראמפ. טראמפ פרסם בשנת 2017 בחשבונו הפרטי כי הוא ביקש מחברת בואינג הצעת מחיר בעבור שדרוג מטוסי הקרב של ארה”ב, בעקבות מה שנטען כ”עלויות עצומות ברכישה של מטוסים מסוג F-35 המיוצרות ע”י חברת לוקהיד מרטין” ולאחר זמן קצר נחתך שווי חברת לוקהיד מרטין בלא פחות ממיליארד דולר. גם המניות של בואינג נפלו בעקבות ציוץ נוסף מצד הנשיא לאחר שהודיע כי בכוונתו לבטל את הזמנת המטוס הנשיאותי אייר פורס 1 מאחר והוא “יקר ומגוחך”. את סגירת המעגל של טוויטר והנשיא טראמפ ראינו רק לאחרונה לאחר המהומות בגבעת הקפיטול. טוויטר הודיעה כי היא חוסמת את חשבונו של הנשיא לשעבר, ובעקבות כך ירדו המניות שלה ב 4%.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

מציאות רבודה
מציאות רבודה וגוגל: השחקנית החדשה בשוק האקססוריז למציאות רבודה (AR)
השקעה אלטרנטיבית
מניות חברות הקנאביס מזנקות בעקבות שינוים בחוק
השקעות אלטרנטיביות
למי מתאימות השקעות אלטרנטיביות?
משבר האקלים
האם משבר האקלים מגדיל את הפער בין עשירים לעניים?
החוות הסולאריות בישראל
על החוות הסולאריות בישראל