השקעות אלטרנטיביות

כמו הרבה סיפורים מרגשים, גם הסיפור הזה מתחיל בבית בשכונת עוני, עם משפחה של חמישה: אמא אלכוהוליסטית, מכורה לסמים ובעלת בעיות קשות של אלימות, דמות אב שמתחלפת בין הגברים בחייה של האם, ושלושה ילדים שמנסים להסתדר עם המעט שהחיים אפשרו להם. הבכור שבין שלושת הילדים האלה הוא אנת’וני רובינס, שבשנות הנערות שלו עשה ככל שיכל על מנת לסייע לשני אחיו הצעירים. בגיל 17 עזב את הבית בלי פרוטה, ומאז לא הביט לאחור. היום, הוא שווה כחצי מיליארד דולרים. הוא חי עם אשתו וארבעת ילדיו פאלם ביץ’, כאשר חלק מהשנה מבלה המשפחה על האי הפרטי שלהם ליד איי פיג’י.

האיש שהמציא מחדש את הגלגל

טוני רובינס עבד בכל מה שרק אפשר, עד שפגש את המנטור שפקח את עיניו. מגיל צעיר מאוד, נשר רובינס מלימודיו ועבד בהובלות, בתחזוקה, בשמירה, ובכל עבודה אחרת שהצליח למצוא. כשעזב את בית אימו התגורר במכונית שלו, ולאחר מכן הצליח להשיג לעצמו דירה קטנה מאוד. מי ששינה את חייו של רובינס היה המנטור ג’ים רוהן, אותו פגש בשנות השמונים. רוהן השפיע על רובינס עמוקות, ובתחילה, עסק רובינס בשיווק ההרצאות והסדנאות של המנטור שלו. במהרה, הפך רובינס גדול, מוכר ומוצלח יותר מרוהן, נחשף לשיטות טיפול נוספות מעבר לקואוצ’ינג (כמו דמיון מודרך ו – NLP), ועד גיל 24 כבר הכניס את המיליון הראשון שלו.

זה לא תמיד היה פשוט עבורו

בתחילת דרכו, רובינס נחשב לעיתים ישיר או גס מידי. מתועד מקרה בסדנה שבו רובינס הזמין אל הבמה אישה שסבלה מהתעללות רגשית ופיזית על ידי בעלה. רובינס הסביר לה בנוכחות הקהל כי היא כנראה עשתה משהו על מנת לקבל יחס זה מבעלה ואף התבדח על חשבונה וכינה אותה “כלבה משוגעת”.
זו כמובן לא היתה השגיאה היחידה שעשה רובינס במהלך הקריירה שלו, אולם ככל שהזמן עובר, מתגלות עוצמות הנפש של המנטור המוצלח בעולם, כשהוא יודע לגלוש באלגנטיות מעל שגיאות אלה ושגיאות אחרות (באחת מהסדנאות של רובינס הוא ביקש מהמשתתפים ללכת על גחלים כסמל להתחלת מסלול חייהם החדש, שאולי יהיה קשה או כואב, אך יוביל אותם לפריצות דרך. בעקבות כך עשרות אנשים אושפזו באותו הערב עם כוויות קשות בכפות רגליהם), ללמוד, להתעצם – ולהמשיך הלאה.

אימפריה של איש אחד

כאמור, רובינס שווה היום כחצי מיליארד דולרים. הוא מקיים סדנאות של ארבעה ימים בהן הוא נוכח רק במשך יומיים, וגובה כ – 5,000 דולרים מכל משתתף עבור הכניסה. תוכלו גם לרכוש כרטיס חבר למועדון האקסקלוסיבי של טוני רובינס באתר האינטרנט שלו. כרטיס זה יאפשר לכם להיכנס למספר סדנאות ברחבי העולם, ומחירו: “רק” 85,000 דולרים.

רובינס הוציא שני ספרים, שניהם תורגמו לעברית: אחד הוא “להעיר את הענק שבפנים”, שיצא בשני חלקים בשנת 1998, והשני הוא “כוח בלתי מוגבל” שיצא בשנת 2009. ספריו נמכרים באלפים בכל שנה ותורגמו לעשרות שפות. ספרו האחרון, “כסף: שלוט במשחק”, עוסק בטיפים להשקעות וניהול תיק השקעות.

טוני רובינס והטיפים להשקעות

לא ברור כיצד הפך טוני רובינס לקואוצ’ר גם עבור אנשי עסקים, אולם בספרו “כסף: שלוט במשחק” הוא מספק שפע של טיפים בנוגע לניהול השקעות. בספר הוא מספק שפע של טיפים שהם בעיקר מעולם הקואוצ’ינג ופחות מעולם הפיננסים, לניהול מוצלח של תיק השקעות. מהטיפים שתמצאו בספרו:

  • הכירו היטב את המצב שלכם בבנק, ובקרו באתר חשבון הבנק שלכם לעיתים קרובות
  • הכירו את כל הפרטים אודות עמלות שאתם משלמים
  • שמרו על שליטה בניהול תיק ההשקעות
  • צרו ביטחון פיננסי

 

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעה אלטרנטיבית
אסטרטגית השקעה אלטרנטיבית
שילוב השקעות אלטרנטיביות
איך משלבים השקעות אלטרנטיביות בתיק הנכסים המסורתי?
רובין הוד
רובין הוד – האפליקציה שמשגעת את וול – סטריט
סקירת שוק
סקירת שווקים אלטרנטיבית
פסגת האקלים
פסגת האקלים והשקעה סביבתית