השקעה ירוקה

כולנו יודעים שפלסטיק הוא מהאסונות האקולוגים של המילניום הנוכחי. הפלסטיק שנמצא בתעשיית החד פעמיים, בשקיות ניילון, בכלי אוכל ובמוצרים רבים אחרים, הוא חומר שאינו מתכלה, הוא מזהם סביבתי ומגדיל משמעותית את טביעת הרגל האקולוגית שלנו. החומרים מבוססי הפלסטיק המושלכים היום לאשפה עוד יהיו באזורי פינוי הזבל הרבה אחרינו, ויפגעו במאזן האקולוגי של העולם שנשאיר לילדנו.

ביחד עם התיאור הפסיבי הזה, תעשיית מוצרי הפלסטיק ששימש לאריזות בלבד הוערך בשנת 2020 בסכום כולל של כ – 180 מיליארדי דולרים, והסכום רק הולך ועולה בכל שנה. עולם האריזות המזיק כל כך למאזן האקולוגי שלנו רק הולך ומתפתח – בישראל, כמו גם בכל שאר העולם. אנחנו רוכשים פחות אריזות משפחתיות ויותר אריזות קטנות לשימוש מיידי ואישי. אריזות הניילון המרשרשות, המבטיחות מוצר טרי ואסתטי – הופכות שכיחות יותר ויותר.

חברת TIPA הישראלית היא חברת סטארט אפ בתחום הביו פלסטיקה שהוקמה בשנת 2010. החברה מציעה פתרון לבעיה הבוערת של יעילות השימוש בפלסטיק אל מול הנזק ששימוש זה גורם לאיכות הסביבה. האריזות שמייצרת TIPA מתפרקות בתוך שישה חודשים ונעלמות לחלוטין בתוך 12 חודשים. החברה מייצרת אפילו אריזות שניתן להשתמש בהן לקומפוסט. החברה מעסיקה כ – 400 עובדים, ועם מרכז לוגיסטי בהוד השרון, היא מנהלת מרכז ייצור ושיווק בארצות הברית ובאוסטרליה, ומשתפת פעולה עם סוכנים רבים במדינות שונות באירופה. במדינות רבות הגיעה כבר חברת TIPA להסכמי שיתוף פעולה עם רשתות של חנויות שונות לאריזת מוצרים במיתוג עצמי באמצעות הפלסטיק המתכלה של TIPA, והיראה שככל שהשנים חולפות, היקפי המכירות של TIPA עולים באופן משמעותי.

השקעות של מאות מיליונים בעתיד של האריזות

בעולם כולו אנחנו רואים שתי מגמות הפועלות זו לצד זו. הראשונה היא המעבר לרכישות לצריכה מהירה, כמו למשל העדפת רכישת אריזות קטנות ואישיות של ירקות קלופים וחתוכים במקום קילוגרמים של ירקות מסוגים שונים בסופר השכונתי; או ארוחות מיקרוגל המכילות מנה אישית עם תוספת על פני חומרי גלם לבישול ביתי.

השנייה היא הדגש על בחירות אקולוגיות, גם במחיר של תשלום גבוה יותר. לקוחות מוכנים לשלם על מזונות בריאות יותר, באריזות אקולוגיות יותר ובהשקעה בחומרי גלם איכותיים. זה בדיוק הפוטנציאל הגלום במוצרי האריזה המתכלים של חברת טיפה הישראלית, ואולי זו הסיבה לכך שעד היום גייסה טיפה כבר יותר מ – 130 מיליוני דולרים, עם גיוס שהסתיים זה עתה בסך של כ – 70 מיליוני דולרים שהביא את שווי השוק של החברה לכ – 300 מיליוני דולרים.

האם זה הזמן להשקיע במוצרים אקולוגיים כמו האריזות של TIPA?

חברת TIPA היא עדיין לא חברה ציבורית. סבב גיוס ההון הנוכחי הובל על ידי שותפות אסטרטגיות של החברה כמו מיטב דש ומילניום פוד טק, וכרגע לא מדובר על הנפקה ציבורית של החברה. הסכם שנחתם לאחרונה בין טיפה לבין אחת מיצרניות האריזות למזון הגדולות בעולם, היא חברת אמקור, מבטיח הגדלה משמעותית של הייצור וההכנסות בחודשים הקרובים.

בעוד מניות של טיפה אינן זמינות לרכישה עבור משקיעים פרטיים בשוק ההון, אין ספק שבשווקים בין לאומיים (בישראל דווקא פחות), מוצרים אקולוגיים וירוקים ומוצרים שמסייעים להקטנת תביעת הרגל האקולוגית שלנו ולהשפעת הרגלי החיים על עליית הטמפרטורות ושינויי האקלים נהנים מפופולאריות הולכת וגואה כמו גם מהעדפה להשקעות עבור משקיעים פרטיים ומוסדיים ואפילו מתוך קצבאות השקעה בתשתיות של ממשלות ומדינות. חברות השקעות אחראיות ואקולוגיות הפועלות במדינות כמו ארה”ב, אירופה ואוסטרליה, עשויות להוות אפשרות מעניינת להשקעה רווחית בתחום פופולארי במיוחד.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

בינה מלאכותית
טכנולוגיית הבינה המלאכותית והשפעתה על העולם
השקעות בסין
השקעות: מניות מוצרי התינוקות בסין מזנקות, מדוע?
מטאוורס
מטא חוגגת: 300,000 אוואטארים בעולמות הווירטואליים שלה
אופציות להשקעה בנדל״ן
מהן האופציות שלנו אם נרצה להשקיע בנדל”ן?
טויוטה
טויוטה מיראי שוברת שיא גינס: מכונית מימן עם טווחי נסיעה בלתי רגילים