ניקוי אוקיינוס

לאורך עשורים רבים, מדינות רבות בחרו להשליך פסולת רבה לאוקיינוס, מדובר בשטח עצום, עבור רבים היה מדובר בפתרון זול ופשוט. שטח האוקיינוסים בלתי נגמר, אם מחברים את כלל האוקיינוסים יחד, מגיעים לשטח של כ-70% משטח כדור הארץ לערך. כיום, האנושות מחפשת כל דרך לתקן את טעויות העבר ולנקות את השטח העצום הזה. האם זה בכלל אפשרי? תלוי את מי שואלים.
הממציא ההולנדי, בויאן סלאט הקים את המיזם “ניקוי האוקיינוס”, מדובר אמנם בארגון ללא מטרות רווח, המפתח טכנולוגיות מתקדמות בכדי לנקות כמויות עצומות של פלסטיק מהים, על פי חזון המיזם, הם יצליחו לנקות כ-90% מהפלסטיק באוקיינוס, ובדרך הם הצליחו לייצר מאות מקומות עבודה, עזרה לסביבה וקידום הטכנולוגיה לטובת האנושות.

הנשירה מהאוניברסיטה וההמצאה הגדולה

לפעמים, הדברים הטובים מגיעים מהמקומות הכי לא צפויים שיש, בויאן סלאט, נשר מלימודיו באוניברסיטה, ומיד לאחר מכן הקים עמותה, OCEAN CLEANUP. מטה העמותה נמצא בעיר רוטרדם בהולנד. ההמצאה המיוחדת שלנו היא סירה שמנקה את הים מפסולת פלסטיק, מחתיכת זבל בגודל מילימטר, ועד צמיגים ורשתות. איך הכל התחיל? בגיל 16 הממציא ההולנדי צלל בחופי יוון, הוא הופתע לגלות שיש בים יותר פלסטיק מדגים והחליט לעשות מעשה. מאז, הוא לא מפסיק לפתח פתרונות ודרכים לבעיית פסולת הפלסטיק במים, ופיתוח נוסף ומתוחכם של החברה הוא, ניקוי נהרות ביעילות רבה והרבה לפני שהפסולת זורמת עם המים לאוקיינוס הגדול. בחזון המיזם העתידי, התמודדות עם כ-1000 נהרות ברחבי העולם ובכך להצליח לעצור כ-80% מפסלות הפלסטיק לאוקיינוס בתוך 5 שנים. מדי שנה, נזרקים לאוקיינוס כ-8 מיליון טון פסולת פלסטיק. האם ניתן יהיה לנקות את האוקיינוס באופן מוחלט? כנראה שלא בשלב זה, אך יהיה אפשרי לנקות כ-50% מפסולת הפלסטיק בתוך 5 שנים בלבד. האם הטבע מסוגל לנקות את עצמו? כן, אבל אנחנו בני האדם לא מאפשרים לו זאת, כיוון שאנחנו לא מפסיקים לייצר פסולת ולזרוק אותה בים.

ניקוי אוקיינוס 2

למה הפלסטיק כל כך מסוכן ואיך טכנולוגיה נוספת עשויה להציל אותנו?

אחת הסכנות הגדולות ביותר בפסלות הפלסטיק היא הזיהום שהוא יוצר, פלסטיק לוקח אליו את הריקבון, וכתוצאה מכך דגים וחיות בר הופכות לרעילות ונכנסות לשרשרת המזון שלנו, דבר שגורם לסכנת בריאותית מידית לכולנו. מה יקרה אם לא ננקה את האוקיינוס ונמשיך לזרוק פסולת פלסטיק? מפלס הים יעלה ב-40 ס”מ ואסונות גדולים יפקדו את העולם. עבור חברות טכנולוגיה, יזמים ואנשי עסקים מצוקת הפלסטיק היא עניין מהותי, מדובר בסוגיה עולמית עם פוטנציאל כלכלי גדול מאד. כיום, קיימת טכנולוגיה אשר מאפשרת למחזר פסולת פלסטיק, לעבד אותה מחדש ולייצר מוצרים מחומרים ממוחזרים. חברות טכנולוגיה רבות, יזמים וחברות תעשייה, נמצאות במרוץ נגד הזמן במציאת פתרונות למחזור פסולת הפלסטיק.
ניתן לומר באופן ודאי, שחברות מסוג זה יזכו להצלחה רבה בעתיד, בני האדם ימשיכו לצרוך ולייצר פסולת, וחברות שידעו לייצר מהפסולת מוצרים ואנרגיה, ידעו לייצר למשקיעים את השקעת הזהב לה הם מחכים.
היתרונות המשמעותיים במחזור והסיבות שממשלות רבות יתמכו בחברות מסוג זה הם:
1) מחזור מפחית באופן משמעותי את זיהום האוויר
2 ) חוסך שטח הטמנה
3) מקדם אורך חיים בריא
4) מקדם סביבה נקייה

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

הסיפור של אילון מאסק ודוג’קוין
משחקי הדיונון
המטבע הקריפטוגרפי של משחקי הדיונון מתרסק
אנרגיה מתחדשת
הטכנולוגיה של העתיד: נטרול פחמן
השקעה אלטרנטיבית
מחירי הדירות מזנקים והתשואות יורדות – מהן אלטרנטיבות ההשקעה?
מטאוורס
חמשת עולמות המטאוורס העולים בתחילת הרבעון השני של 2022