טסלה

טסלה היא ללא ספק היצרנית מספר אחת בעולם של רכבים חשמליים. במהלך שנת 2021 מכרה טסלה בעולם כמעט מיליון (כ – 936,000) רכבים חשמליים, כאשר הדגם המוביל בכל העולם הוא טסלה מדגם 3. בארץ, אגב, נמכרו קצת יותר מ – 5,000 רכבי טסלה, והן מהוות 60% מכלל סוגי הרכבים החשמליים שנמכרו השנה.

אבל בשוק הבין לאומי, לא מעט דגמי רכבים חשמליים נושפים בעורפה של טסלה. עם תג מחיר שאינו בלתי אפשרי ביחס לרכב המשפחתי המרווח, יצרניות כמו פיג’ו, פולקסוואגן וסיטרואן מתעתדות להשיק בקרוב דגמי רכבים חשמליים קומפקטיים או במבנה האצ’בק, שהוא פופולארי יותר למשל במדינות של דרום ארה”ב, עם תגי מחיר אופייניים שהם נמוכים לעיתים ב – 10,000 דולרים ויותר ביחס למחירי הרכבים המשפחתיים. אם טסלה מעוניינת לשמר את המקום הראשון שלה בטבלת הרכבים החשמליים הפופולאריים,

מיני טסלה – קטנה ושובבה, בתג מחיר אטרקטיבי

כבר בתחילת שנת 2021 התחיל זרם של שמועות בנוגע לדגם חדש וייחודי ממשפחת הרכבים החשמליים של טסלה, שנועד לספק פתרון בקטגוריית החשמליים למי שמחפשים רכב קטן יותר, וחשוב מכך – הוא נועד להכניס את המותג של טסלה לרשימת הרכבים בתג מחיר נמוך, ככל שרשימת יצרניות הרכב המשיקות דגמים חשמליים הולכת ומתארכת, והמגוון הופך עשיר יותר.

השם הרשמי של המיני טסלה עוד לא נחשף, ייתכן שהיא תיקרא טסלה 2 או טסלה Q, הנה מה שאנחנו כן יודעים על הדגם החדש והקטן של הטסלה החדשה:

הנתון הראשון שפורסם עבור המיני טסלה הוא תג המחיר שלה, שהשפיע על העיצוב והגימור של הרכב. המיני טסלה תימכר בארה”ב במחיר של כ – 25,000 דולרים, זאת לעומת טסלה מדגם 3 שנמכרת בארה”ב בכ – 35,000 דולרים.

עיצוב הדגם צפוי להיות בסיסי, הדגם יהיה קצר וקטן יותר אך מוגבה (בסגנון האצ’בק). הסוללה בה צפוי הדגם לעשות שימוש היא סוללה משופרת, עם טווח של בין 300 ל – 400 ק”מ נסיעה. הסוללה היא קלה בכ – 35% ביחס לסוללה של טסלה 3 ומכילה מנגנונים למניעת התחממות. זמן הטעינה לחזרה לכביש קוצר, והוא צפוי לעמוד על חצי שעה עד שעה.

מתי צפויה החשיפה של מודל המיני טסלה?

כבר בתחילת 2021, כאשר הכוונות לייצור המיני טסלה נחשפו, דובר על השקת המודל החדש בתחילת שנת 2023. כשאנחנו נזכרים בעיכובים האופייניים להשקות של טסלה – אנחנו לא מתכוונים לעצור את נשימתנו לקראת חשיפת המודל החדש בתחילת 2023. ביחד עם זאת, חשוב לזכור כי רק לאחרונה נחנך המפעל החדש של טסלה בברלין המגביר את יכולת התפוקה של הארגון. גם באוסטין ארה”ב נפתח מפעל חדש של טסלה, אולם הוא מיועד בעיקר לייצור המוני של הסייברטראק, שכזכור עוד לא הושקה והחלה להימכר. חלקים ניכרים של הדגם החדש, כמו למשל הסוללה הייחודית שלו, צפויים להשתחרר מהמפעל המרכזי של החברה בשנגחאי. מפעל זה, שהוא כאמור לב הייצור של טסלה, עבר שדרוגים משמעותיים במהלך שנת 2021, עם השקעה של מעל 150 מיליון אירו ותוספת של כ – 4,000 עובדים חדשים פסי הייצור של דגמי טסלה. לצד השיפורים הללו, אנחנו עדיין רואים שטסלה לא מצליחה לעמוד בשיעורי הביקוש לרכביה ומועדי האספקה של רכבים נדחים. אנחנו מקווים שהמיני טסלה תעמוד בתאריך היעד המפורסם, לצד תחילת מכירה של הסייברטראק והטרקטורון החשמלי המכונה סייברסקוואד.

מתי ניראה מיני טסלה בארץ, ובאיזה מחיר?

ניתן להניח שהמיני טסלה תנחת בארץ אחר כבוד בתוך פרק זמן לא רב לאחר השקתה ותחילת המכירה שלה, אם כי נכון להיום, הספקי הייצור של טסלה לא מצליחים לעמוד בביקושים ועל כן ייתכן מחסור בהזמנות. בנוגע למחיר המכונית, אין ספק שהוא יהיה גבוה משמעותית בארץ ביחס לארה”ב: אחרי הכל, הטסלה מודל 3, שנמכרת כאמור בארה”ב במחיר של 35,000 דולרים (לפי שער הדולר היום זה 108,700 ₪) נמכרת בארץ במחיר גבוה כמעט פי שתיים: 201,000 ₪.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

קלינטק
כשכל שאר המניות עלו, הירידה הממוצעת בסקטור הקלינטק: 12% במהלך שנת 2021
נדל"ן
שוורים ודובים: חובות של 300 מיליארד דולר מובילות את ענקית הנדל”ן הסינית Evergrande לקריסה?
שוק הקריפטו
כל מה שצריך לדעת על מיסוי השקעות בשוק הקריפטו
ביטקוין
התנודתיות של שוק הקריפטו: המטבעות הקריפטוגרפיים צונחים ב – 10%
אנרגיה ירוקה
הבריטים נושמים לרווחה: איחוד האמירויות תשקיע כ- 14 מיליארד דולר בפרויקטים בתחום האנרגיה הירוקה, טכנולוגיה ותשתיות