טסלה

הרכב החשמלי מבית טסלה נכנס לחיינו בסערה לקראת מרץ אשתקד (2021) ועשה היסטוריה מבחינת מספר הרכבים שנמכרו מעת ההשקה ולאורך השנה, עם אלפי רכבים שנמכרו ממודל 3 סביב תג מחיר של 200,000 ₪ בישראל. אבל רכב חשמלי הוא שונה באופן מהותי מרכב בעל מנוע בנזין, דוגמה אחת להבדלים כאלה היא ההגבלה בעת טיפול ברכב במוסך: הרכבים של טסלה מתוקנים אך ורק במוסכי טסלה, ומתקנים שאינם מתמחים בסוג הרכב המאוד ייחודי הזה לא יכולים להציע תיקונים משום סוג, לא במערכות ההנעה והניווט וגם לא במערכות “פשוטות” יותר כמו במערכת הנעילה של הרכב (נזכיר שהנעילה בטסלה מופעלת באמצעות כרטיס ולא על ידי מפתח), במערכות המיזוג והקירור של הרכב (שסבלו מתקלות נשנות דווקא בחום הקיץ בישראל), ובמערכות תומכות נהיגה נוספות. בשנת 2019 חנכה טסלה מוסך מרכזי לרכבים בפתח תקווה, וקשה להגיד ששנתיים אחר כך הכיסוי של מוסכים עבור רכבי טסלה הוא מספק. בסוף ינואר 2022 אושרו “תקנות טסלה” המאפשרות לצי של רכבי שירות ניידים להגיש שירותי תיקונים מתוך רשימה מובנית לבעלי רכבי טסלה – והם אפילו לא צריכים להגיע למוסך לשם כך. אילו תיקונים עבור רכבי טסלה מגיעים עכשיו עד הבית באמצעות השירות הנייד של טסלה, המכונה Tesla Service, ואיפה הבעיה?

Tesla Service – להרים טלפון, לקבל שירות

במהלך שנת 2021 נמכרו כ – 6,000 רכבי טסלה ממודל 3, ביולי 2021 לבד נמכרו 1,880 רכבי טסלה – כמעט אותו מספר של רכבים מדגם טויוטה קורולה נמכרו באותו החודש בארץ, מה שהפך את טסלה לאחת המכוניות הנמכרות ביותר בארץ. בסביבות מחצית שנת 2021, חנכה טסלה שירת חדש בשם Tesla Service: צי של רכבים מאויישים בצוותים מטעם החברה, המספקים שירותי תיקונים לטסלה עד הבית. התיקונים שרכבי השירות של טסלה מיועדים לספק הם תיקון של מערכת הנעילה וכרטיסי מפתח, תיקון של מערכת התאורה והפנסים של הרכב, תיקון מצבר ומערכת הטעינה של הרכב, תיקון והחלפת מגבים, תיקון מערכת המולטימדיה ועדכוני תוכנה. לאחרונה (30.1.2022) אושרו “תקנות טסלה” שהוסיפו לרשימת התיקונים הזמינים ברכבי השירות של טסלה עוד שירותים שאפשר לקבל, והם: טיפול במערכת האוורור והחלפת מסננים, תיקון מסכי המגע של הרכב, תיקון המערכת החשמלית של חלונות הרכב, תיקון שמשות (פרט לחלון השמש הקבוע בגג או השמשה הקדמית), ותיקון רכיבי מתח נמוך ושקעי טעינה ברכב.

טסלה גם מציעה לבעלי הרכבים אפליקציה חכמה המאפשרת זימון שירות עד הבית מטעם צי הרכבים של Tesla Service כמו גם קבלת מידע אודות הרכבים. עוד, מפעילה טסלה מערך ארצי של שירות לקוחות טלפוני הפעיל בכל ימות השבוע פרט לראשון, ומאפשר ללקוחות לקבל מידע אודות תפעול תקלות. שירות הסיוע בדרכים של טסלה מאפשר לקבל מידע במקרה חירום כמו נעילה מחוץ לרכב, רכב שלא מניע, תקר ברכב וכדומה, והוא פעיל 24/7.

האם טסלה הופכת למונופול של שירות ברכבים שלה?

בעוד רבים מלקוחות ובעלי הרכבים של טסלה שמחו למשמע אישור ההרחבה של “תקנות טסלה”, היו גם מי שגילו דאגה לאור המונופול המתחזק במתן שירות לרכבי טסלה. חוק שירותי הרכב בישראל מחייב יצרניות רכב לספק חלפים לתיקון דגמי רכבים שנמכרים בישראל למוסכים שונים אולם טסלה, שעל פי בקשתה בוצע העדכון לתקנות השירות עבור הרכבים החשמליים שהיא מוכרת, מסרבת לספק חלפים לתיקון הרכבים למוסכים ברחבי הארץ. כיום, טסלה מפעילה מוסך מרכזי אחד הממוקם בפתח תקווה ועוד מוסך המתמחה בתיקוני פחחות וצבע לרכבי טסלה הממוקם בחולון.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

שוק הקריפטו
ביטגרט: הכירו את מטבע הקריפטו שעשוי להיות הדבר החם הבא בשוק הקריפטו
הנדלן בארץ
תרבות המשפחה הקטנה, תשפיע על הנדלן בארץ?
השקעה בתשתיות
השקעה בתשתיות – להפוך משבר להזדמנות!
למונייד חוזרת למשחק
אחרי שכבר הוספדה: למונייד חוזרת למשחק עם גידול ברווחים לרבעון של מעל 65%
etoro
eToro  –  רשת חברתית של השקעות שכדאי להכיר