טסלה

אם חשבנו שראינו הכל  מאיילון מאסק וטסלה, אנחנו צריכים לחשוב פעם נוספת. בתקופה הקרובה החברה מתכוונת להתחיל למכור באופן מסחרי את הטנדר המיוחד שלה , כלי רכב שאולי על צורתו אפשר להתווכח, אך על הטכנולוגיה פורצת הדרך כנראה שלא. על פי החברה, ה-Cybertruck יורכב במפעלי החברה שבאוסטין טקסס.

הטנדר החדש של איילון מאסק

הטנדר החדש של טסלה זוכה להתלהבות והתרגשות רבה, בין אם אתם חובבי רכב, חובבי טכנולוגיה אז כנראה שמעתם על הדבר הגדול הבא שטסלה הולכת להוציא. כל הרעש סביב הרכב התחיל כאשר מייסד החברה איילון מאסק צייץ, “המכונית הכי מגניבה שראיתי אי פעם”. ומיד מפלס הסקרנות עלה וכולם רצו לדעת על מה הוא מדבר. אז מה כל כך מיוחד ברכב, קודם כל העיצוב שלוקח תאוריות שלמות וזורק אותם מהחלון, כזה הוא איילון מאסק. אין לרכב פינות מעוגלות או קווים זורמים, אווירודינמיים. הצורה של הרכב נראית כמו משהו פרימיטיבי מאיזה משחק מחשב של תחילת שנות ה-90, אך בסופו של דבר מדובר בטסלה, והיא מבטיחה טכנולוגיה הכוללת נסיעה בטווח של כ-500 קילומטרים, ויכולת גרירה של עד 6350 ק”ג. וכמובן, במה שהפך להיות מסורת אצל טסלה ואיילון מאסק, מציגים את הרכב הרבה לפני שהוא נכנס לייצור, והרבה לפני שנקבע תאריך מסירה ראשוני ללקוחות. הרכב אמור להימכר בשלוש גרסאות שונות, הגרסה הבסיסית כוללת מנוע אחד, והנעה אחורית, בעוד שבדגמי דו – מנועי והשלושה מנועים תהיה הנעה לכל הגלגלים. הטנדר מאיץ מ 0-60 קמ”ש בשלוש שניות, בנוגע לכוחות סוס, ופרטים נוספים טסלה שומרת את הקלפים קרוב לחזה ומסרבת למסור מידע. תאורת הרכב  תהיה על ידי פנסי LED. מומחה רכב מותחים ביקורת על הצורה, היות והאלמנטים העיצובים עוזרים לרכב בתאונות, אך זה לא המקרה של הסייבר טארק של טסלה, הרכב חסר קמטים, אזור שנועד לספוג את עוצמת ההתנגשות. בנוסף, שניים מהאלמנטים העיצוביים הבולטים כרגע, רצועת הפנסים והיעדר מראות צד, בשלב זה לא חוקית מבחינה טכנית. לרכב יש מיטה אחורית לאחסון בגודל 6.4 מטר. בנוסף לכך, על גג הרכב יהיה פאנל סולארי שעשוי להוסיף עשרות קילומטרים לטווח הנסיעה, ויטעין את הסוללה באופן ישיר.

האם המוצר החדש יהיה שווה את ההשקעה?

אחת השאלות המרכזיות של הצרכנים, האם המוצר יהיה שווה את ההשקעה והאם קיימת תועלת כל כך גדולה? על פי טסלה, הטנדר יהיה במחיר נגיש, הדגם הבסיסי עשוי לעלות כ-39,000 דולר, ואילו הדגמים המשופרים יותר עשויים לעלות כ-49,000 דולר ו-69,000 דולר. ניתן להוסיף לרכב את טכנולוגיית הנהיגה העצמית. נכון לרגע זה, הטנדר זוכה לביקושים בלתי רגילים, כאשר מיום הכרזתה של טסלה על המודל החדש הזמינו את הרכב כ-200 אלף איש, והמספרים ממשיכים לגדול מרגע לרגע.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

פודטק
פיוצ’ר מיט, יצרנית הבשר המתורבת מרחובות, מגייסת לפי שווי שוק של 600 מיליוני דולרים
גייטס
החלונות הגבוהים של ביל גייטס: מייקרוסופט עוקפת את אפל והופכת לחברה הגדולה ביותר בעולם
אנרגיה מתחדשת
טוטאל אנרג’יס מאמינה בעיראק? פרויקט אנרגיה מתחדשת בהיקף של 27 מיליארד דולר יוצא לדרך
עץ הכסף
עץ הכסף סיפורה של רשת הקמעונאות המצליחה דולר טרי
ליברפול
ליברפול: כדורגל, אהבה ועסקים