מטבעות קריפטוגרפיים

שווי השוק הכולל של המסחר בכלל מטבעות הקריפטו, סה”כ 16,741 במספר, כבר כמעט הגיע לשלושה טריליוני דולרים לקראת מחצית 2021 – והנה כעת, הוא מוערך רק ב – 2.08 טריליוני דולרים. ככלל ניתן לומר כי כל המטבעות איבדו רבות מערכם, ואפשר גם לשים אצבע על התאריך בו ההתדרדרות הגדולה החלה: בסביבות תחילת חודש נובמבר. מה קרה בשוק הקריפטו בחודשיים האחרונים של 2021, מה צפוי לקרות בשוק הקריפטו בחודשים הקרובים והאם ירידות המחירים במטבעות הגדולים בשוק מייצרים הזדמנות למשקיעים שמחפשים ערוצי השקעות אלטרנטיביות?

הירידות הגדולות של המטבעות – הבולטים במיוחד

שוק הקריפטו ידוע כשוק תנודתי להשקעות אלטרנטיביות. העולם ראה במהלך השנים האחרונות עשרות אלפי “מיליונרים של קריפטו”, שבמקרה או לא במקרה השאירו את הכסף שלהם במקום הנכון ובזמן הנכון. בלי לחפש הרבה דוגמאות אפשר לספר כי בין אוקטובר 2020 למרץ 2021 עלה ערך הביטקוין מ – 11,300 דולרים לכמעט 60,000 דולרים. מי שהשקיעו בביטקוין בתחילת שנת 2019,קנו כל מטבע במחיר של פחות מ – 4,000 דולרים, ומי שרכשו אז עשרה מטבעות ביטקוין, החזיקו בתקופת מחירי השיא של המטבע, ברבעון הראשון של 2021, כ – 600,000 דולרים, רווח של מעל חצי מיליון דולר.

רק שבהשקעות כמו בהשקעות – מה שעולה מהר, יכול גם לרדת מהר ומכאן נובעים לא מעט הפסדים בשוק הקריפטו. בשלושת החודשים האחרונים ראינו צלילה של מחירי מטבעות קריפטו רבים ואבדן של מעל 30% משווי שוק הקריפטו הכולל. הנה כמה מהמפסידים הגדולים, מאז תחילת נובמבר:

  • הביטקוין כ – 35% מערכו
  • את’ריום איבד 30% מערכו
  • דוג’קוין איבד כמעט 40% מערכו
  • תת’ר איבד כ – 4% מאז תחילת אוקטובר והוא מציג תנודתיות גבוהה להדאיג
  • ריפל איבד מעל 8% מערכו
  • סולאנה איבד מעל 5% מערכו

ומטבעות רבים נוספים איבדו שיעורים ניכרים מערכם.

אז מה קרה ב – 2021 בשוק הקריפטו?

על אף הצלילה המשמעותית של מטבעות הקריפטו בשלושת החודשים האחרונים, שוק הקריפטו מסכם שנה נהדרת בסך הכל, הנה כמה נתונים:

  • שוק הקריפטו התחיל את שנת 2021 בשווי כולל של פחות מ – 800 מיליארדי דולרים, והגיע בסוף השנה לשווי שוק של מעל 2.5 מיליארדי דולרים
  • הביטקוין הגיע כמעט למחיר של 70,000 דולרים ושבר שיא עם מחיר של 68,789 דולרים בנובמבר. הביטקוין הוא כמובן לא מטבע הקריפטו היחיד שהציג מחירי שיא בשנה זו, גם האת’ריום, כמובן הדוג’קוין ועוד מטבעות רבים הציגו עליות שערים וקבעו מחירי שיא במהלך השנה.
  • NFTs, אסימונים חסרי תחליף שמבוססים בעיקר על המטבע הקריפטוגרפי את’ריום, הפכו פופולאריים בשנת 2021 ומסכמים את השנה עם שווי שוק של מעל 13 מיליארדי דולרים
  • ולא נשכח להזכיר את ראש עיריית ניו יורק שהבטיח לקבל משכורת בביטקוין, את אל סלוודור שהפכה את הביטקוין למטבע הרשמי שלה, ואת סעודיה שמתכננת להקים עיר ללא מיסים, בה מימון השירותים המוניציפאליים יבוצע על ידי השקעה בקריפטו.

האם ירידת הערך של מטבעות הקריפטו היא סימן לצאת מהשוק, או אולי להיכנס אליו?

במוצרי השקעה, כשהמחירים יורדים – יש מי שיצאו מההשקעה ויש מי שדווקא ייכנסו אליה, הבחירה תלויה כמובן בהעדפות שלכם כמשקיעים. אפשר להניח שעל אף ירידות השערים, יבוצע תיקון ושערי המטבעות הגדולים והיציבים ימשיכו לעלות. המטבעות הקטנים והחדשים מתנהגים בצורה פחות צפויה והם מתאימים למשקיעים ספקולטיביים יותר ובדרך כלל לעסקאות בעלות טווח חיים קצר.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

הנדלן בארץ
תרבות המשפחה הקטנה, תשפיע על הנדלן בארץ?
השקעה בתשתיות
איך נכון להשקיע בקרן תשתיות?
דירה להשקעה או קרן השקעות אלטרנטיבית בנדל"ן
דירה להשקעה או קרן השקעות אלטרנטיבית בנדל”ן
אל סלבדור
עיר ביטקוין באל סלוודור
מדד הקנטאורים
הכירו את הקנטאורים: מדד חדש לבחינת חברות סטארט אפ להשקעות בקרנות הון סיכון