בורסה

רקע

בעולם של ריבית אפסית עבור השקעות סולידיות, כמו פק”מים ומוצרים חיסכון נטולי סיכון, כולנו מתפתים להגדיל את הסיכון ולאפשר תשואות גבוהות יותר. רק שלאחר עשור נהדר של השקעות לאחר משבר הסאב פריים, שנת 2020 הציגה בפנינו מציאות חדשה ופחות בטוחה להשקעות ספקולטיביות, וניהול תיק השקעות הפך להיות נושא שדורש מומחיות. בעולם כזה, של אי וודאות וירידות שערים, ההמלצה לחפש ערוצים אלטרנטיביים להשקעה מקבלת משנה תוקף – זו הדרך להימנע מאי היציבות המאפיינת את שוק המניות ואיגרות החוב בשנה האחרונה.

חמש הצעות להשקעות אלטרנטיביות בתקופה של אי וודאות

הנה כמה רעיונות להשקעות אפשריות, שיעזרו לכם לשמור על יציבות הכספים המושקעים ועל תשואות חיוביות (שזה כבר משהו) בתקופה של אי וודאות:

נדל”ן

אתם כמובן לא חייבים לקנות בית על מנת להשקיע בנדל”ן וליהנות מהשקעה יציבה עם אפשרות לתשואות של עד 10% – תוכלו להשקיע בקרנות נדל”ן או אפילו בקבוצות פרטיות המממנות פעילות של יזמים – בארץ או בחו”ל. שימו לב רק שאתם בוחרים מוצר טוב להשקעה, עם וותק מקצועי והצלחות מוכחות, עם גב כלכלי חזק ועם צוות איכותי, שבדרך כלל צריך לכלול גם יזמים מעולים שמכירים את המיקומים הרלוונטיים (בארץ או בחו”ל), גם צוות עורכי דין שיגבה אתכם במקרה של בעיות, וגם אנשי פיננסים, למשל לסיוע בהיבט תשלומי המיסים במדינה שאתם משקיעים בה, אם היא לא ישראל, ובשוק המקומי.

קרנות

קרן השקעה היא מוצר שמנוהל בדרך כלל על ידי מנהלי השקעות מומחים של בתי השקעות ומוסדות פיננסיים, והיא מאפשרת למשקיעים לנהל בשיתוף עם משקיעים נוספים מעין תיק השקעות ציבורי, שתמהיל ההשקעות בו מוגדר על ידי מדיניות ההשקעות של הקרן ומעבר לזה, הוא מנוהל על פי בחירות המנהל. תמצאו קרנות שעוסקות בהשקעות בתחומים רבים ושונים, כמו למשל קרנות הון סיכון, קרנות גידור, קרנות שניוניות, קרנות רייט (שמשקיעות בנדל”ן, בהמשך לפיסקה הקודמת), ואפילו קרנות שמשקיעות בקרנות.

השקעות המונים

עוד נושא שעלה לכותרות בשנים האחרונות וזוכה לתהודה מקיר לקיר, הן פלטפורמות ההשקעות להמונים, המאפשרות לחברות בשלב בשל דיו בתחילת דרכן לגייס משקיעים חברתיים. הפלטפורמות עצמן מגייסות את המשקיעים הפוטנציאליים על ידי קידום ופרסום האתרים, המשקיעים בוחרים את החברות בהן הם מעוניינים להשקיע, ומכאן הכל פתוח: או שהחברה שנבחרה תצליח ותניב תשואות נאות, או שהרעיון (או הביצוע שלו) יצליחו פחות וההשקעה תיגנז. חשוב לבדוק את מנגנוני ההגנה מפני אבדן כספים שהפלטפורמה מספקת.

הסוד להצלחה (בכל תיק השקעות): פיזור סיכונים וניהול אקטיבי

עד שנת 2019 (כולל, כמובן), ידע העולם כמעט עשור של יציבות ואפילו שגשוג, שהסתיימו עם מגיפת הקורונה בתחילת שנת 2020. בעוד בתקופות כאלה, שבהן כמעט כל מכשיר השקעה מניב תשואות חיוביות, כל מנהל השקעות הוא הצלחה מסחררת והרכב תיק ההשקעות משנה פחות – בתקופות של אי וודאות, הסיכוי לנהל תיק מדשדש עם תשואות חיוביות נמוכות הוא מופחת: זה הזמן להפשיל שרוולים ולנצל את השינויים לטובת תשואות עודפות, להפחית סיכונים ולשמור את היד על הדופק. תקופות של שינוי טומנות בחובן את ההזדמנות להרוויח בגדול, ומה שכדאי לעשות על מנת להיות בצד הירוק של הטבלה, הוא לזכור שהשקעות, גם אלטרנטיביות, כדאי לנהל בתשומת לב (במיוחד בתקופות של תנודתיות). פיזור סיכונים וגידור ההשקעות שלכם עשויות להיות אסטרטגיות שיובילו אתכם להצלחה, בחרו במספר השקעות שאתם מאמינים בהן ושלבו אותן בתיק ההשקעות שלכם. אם אתם מתקשים לבחור או לנהל את תיק ההשקעות האלטרנטיביות שלכם בעצמכם, חפשו ליווי מקצועי של מנהל השקעות שכבר הוכיח שהוא מסוגל לייצר תשואות עודפות בסביבה מומעטת בסיכונים, ותיהנו גם מהתשואות הגבוהות שתקופה כזו יכולה להציע לכם – וגם ממישהו שיבצע את העבודה הקשה עבורכם.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר. 

בניית תיק השקעות
העולם מסורתי מול העולם אלטרנטיבי: כך תוכלו לבנות תיק השקעות מאוזן
השקעות נדל"ן בלונדון
המהפכה הלונדונית – כך הפכה בירת אנגליה למעצמת השקעות אלטרנטיביות בנדל”ן
השקעה אלטרנטיבית
מחירי הדירות מזנקים והתשואות יורדות – מהן אלטרנטיבות ההשקעה?
בקרוב אפל על כבישי העולם?
האם ישראל בדרך לאינפלציה
האם ישראל בדרך לאינפלציה?