להשקיע בתעשיית החלל

עבור ציבור המשקיעים, תעשיית החלל נחשבת למדע בדיוני. אולם, היא מגלמת בחובה אפשרות ממשית להשקעה בעלת פוטנציאל אדיר אך ארוך טווח. מדובר בהשקעה מורכבת, ולכן בכדי לסייע לכם בקבלת ההחלטה להלן סקירה אודות תחום מרתק שמגיע רחוק עד מעבר לכוכבים, תרתי משמע.

השקעה בתעשיית החלל: השקעה בעלת משקל כלכלי משמעותי

ביחס לתעשיות אחרות, תעשיית החלל נחשבת מאז ומתמיד לתעשייה של מטיבי לכת בלבד. למעשה, לא ניתן להשקיע בתעשייה הזו באמצעות השקעה כספית נמוכה אלא נדרש להשקיע סכומים שיכולים להגיע גם למיליונים, בשל העובדה כי אין שחקניות קטנות אלא חברות חזקות ומובילות אשר שולטות בתחום ומהוות את חוד החנית, בזכות טכנולוגיה פורצת דרך ופיתוח שאורך שנים ולעיתים גם עשרות שנים. התעשייה הזו עברה כברת דרך משמעותית מאז הנחיתה הראשונה על הירח, והיא משלבת בין תחומים של מדע, טכנולוגיה, מחקר, חקלאות ועוד. עם זאת, בדומה לתעשיות כמו תעשיית הרכב, בעשור האחרון ניתן לראות כיצד חברות פרטיות החלו לפתח אמצעים יוצאי דופן בדמות לוויינים פרטיים, כפי שניתן היה לראות כאן בישראל עם פיתוח של לווין עמוס וארוס. למרות שישראל היא מדינה קטנה, היא נחשבת למעצמה בתחום – בעיקר בשל הידע של התעשייה האווירה הנחשבת לאחת התעשיות המובילות והחזקות בעולם. שילוב של ידע עם יכולות מוביל בסופו של דבר ליצירה של עידן חדש, ואם אתם כמשקיעים מתעניינים בהשקעה ארוכת טווח, אין ספק כי התעשייה הזו מהווה אפשרות מרתקת ויוצאת דופן אותה ניתן לשלב בתיק ההשקעות.

פתח של עידן חדש

בעשור החולף הוקמו חברות פרטיות אשר מציעות לציבור המשקיעים כמו גם לאנשים פרטיים להשקיע בתעשייה, ובתמורה לכך לזכות בלא פחות מכרטיס טיסה לחלל. המיליונר איילון מאסק כבר הכריז על טיסה פרטית לחלל בשנת 2025, וכבר בשנה האחרונה שיגרה בהצלחה צוות אסטרונאוטים על רקטה מסוג פלקון. גם ג’ף בזוס, האיש העשיר בעולם החל להשקיע בתחום ואף פתח חברה פרטית אשר מגייסת ממשקיעים סכומי כסף אדירים, לצורך המשך הפעילות הפרטית ונסיעות לחלל המתבצעות הן לצרכי מחקר והן לצרכי תיירות. לא מדובר במדע בדיוני, אלא בהשקעה בעלת פוטנציאל עסקי אדיר – כחלק מקדמה טכנולוגית וכן חתימה על הסכמים רחבי היקף בין חברות פרטיות לבין קרנות המתמחות באיתור וקידום של פרויקטים מסוג זה, כאשר דוגמה מצוינת ניתן לראות בהסכם שנחתם בין חברת בואינג לבין נאס”א בהיקף של 4.8 מיליארד דולר בעבור פיתוח של חללית חדשה. בעבור המשקיעים של בואינג, מדובר ביצירת ערך ממשי להשקעה, כאשר ע”פ הערכות הסכמים מסוג זה עתידים להיחתם בהיקפים גדולים עוד יותר, ככל שתהליך הפיתוח והמחקר יואץ, לצורך טיסות מבחן מוצלחות.

קרן ייחודית לצורך תמיכה בתעשיית החלל – כיצד אתם יכולים להשתלב?

בשל הפיתוח המואץ ומבחני שיגור מוצלחים החלו להקים קרנות הון סיכון המתמחות בקידום התעשייה, לא רק בהיבט עסקי אלא בוודאי בכל הקשור לתרומה האדירה של תעשיית החלל לאסטרטגיה ביטחונית, כאן בישראל. מדינת ישראל השקיעה מעל ל – 60 מיליארד אולם מדובר בסכומים פעוטים שאינם מספיקים לצורך קידום, ולכן הקמה של אותן קרנות בשילוב של משקיעים כשרים ומוסדות יכולים החלט למנף את התחום לעבר עידן טכנולוגי המבוסס על ידע, טכנולוגיה ומחקר.

עם זאת, יש לקחת בחשבון כי השקעה בחברות הללו מגלמת בחובה סיכון אדיר בעבור ציבור המשקיעים. לא פעם בעקבות טיסות מבחן כושלות השקעה של מיליארדים יורדת לטמיון, ועל סף הכניסה לתחום הוא גבוה. ככל שייחתמו יותר שת”פ בין מדינות ובין חברות, כל שניתן יהיה למנף את כספי ההשקעה באופן אסטרטגי ועם ראייה לעתיד שבו תעשיית החלל תוביל לעידן חדש במאה ה 21 ובמאות השנים הקרובות.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר. 

ה - SUV של טסלה
ה – SUV של טסלה נחת בארץ: טסלה Y הג’יפון החשמלי הראשון בישראל
אנרגיה מתחדשת
טוטאל אנרג’יס מאמינה בעיראק? פרויקט אנרגיה מתחדשת בהיקף של 27 מיליארד דולר יוצא לדרך
פקיסטן
פקיסטן מחפשת השקעות ירוקות
השקעות אנרגיה ירוקה
השקעות אנרגיה ירוקה בישראל – סקירת מצב עדכנית (2020)
קרן נדל"ן
קרנות נדל”ן אלטרנטיביות – אז, היום ולתמיד