הדרך אל העושר

על מנת לבנות תיק נכסים שנתפר באופן אישי לאופי שלכם כמשקיעים נדרש לבנות אסטרטגיה, לסגל סבלנות ובעיקר להתמיד. כיצד כל אחד ואחת מאיתנו יכול לבנות תיק נכסים מניב? להלן הפרטים.

בנייה של תיק נכסים: צעד אחר צעד בדרך אל העושר

המושג “רווחה כלכלית” הוא מושג שמתייחס לכל אחד ואחת מאיתנו. למעשה, היכולת שלנו כמשקיעים למנף את הכספים הנזילים דרך ביצוע השקעות אכן קיימת, אולם בכדי לבצע את ההשקעה בצורה נכונה חשוב להבין כי מדובר בתהליך ארוך טווח, אותו צריך להתאים לאורך הדרך ולפעול בגמישות ותוך שימת דגש על מחקר, בדיקה והשוואה. מדובר בשלוש פעולות חיוניות בעבור בנייה של תיק נכסים, כחלק מחשיבה פיננסית ארוכת טווח. חשוב להבין כי אין נוסחת קסמים והדרך לעושר עוברת דרך לא מעט מכשולים. בכדי לסייע לכם, בחרנו להציג את מיטב הטיפים של המתכננים הפיננסים של חברת נטו תכנון פיננסי, מתוך מטרה לבנות תיק יציב (וגמיש):

מיקוד

לפני שאתם בונים את תיק הנכסים, שבו עם עצמכם וחשבו לעומק מהם הצרכים הפיננסים לטווח הקצר, בינוני וארוך. רצוי לרשום אותם לעצמכם בנקודות כך שתוכלו להיות ממוקדים ובהתאם לכך לבנות את התשתית הראשונית לגבי אופי ההשקעות לצד רמת הסיכון. זכרו כי לבנייה של תיק נכסים יש השלכות מבחינת רמות הסיכון, וככל שתהיו מוכנים לסכן יותר – כך פוטנציאל מינוף הכספים עולה. מאידך, אם אתם מתכננים לדוגמה להשקיע בחתונה של הילד, ההחלטות שלכם צריכות להיות מבוססות על המצב הנתון, לצד חשיבה לגבי העתיד, ועל כן מדובר בסופו של דבר במשחק של מספרים.

ידע

אחד המכשולים הבולטים של משקיעים מתחילים הוא כמובן חוסר ידע. ידע הוא כוח, ובעולם הפיננסים הוא שווה לכם כסף. אם זו הפעם הראשונה שאתם נכנסים לעולם של שוק ההון, רצוי לקחת קורס בסיסי לטובת הבנת המושגים לצד תיאום פגישה עם מתכנן פיננסי אשר ידע להנגיש בעבורכם את המידע כמו גם לבצע חשיפה לנתיבי השקעה כמו תיק השקעות מנוהל, פוליסת חיסכון, השקעות אלטרנטיביות ועוד. שימו לב כי חלק מהותי מבנייה של תיק נכסים כולל גם היבט של תשלומי מס ולכן דרך מתכנן פיננסי ניתן לבחון האם אתם זכאים להקלות, כמו לדוגמה ניצול של תיקון 190.

חשיפה

חשיפה למגוון של נכסים מהווה הזדמנות בעבורכם ליצור בהתמדה ובנחישות תיק נכסים עם רמות סיכון משתנות, כחלק מהבנה כי דרך בחינה של השקעות שונות ניתן לצבור ביטחון ובהתאם לכך להגדיל את ההיקף ההשקעות, בהתאם לתנודות של התיק.

אינטואיציה

חלק מהותי מבנייה של תיק נכסים כולל לא רק ידע אלא גם אינטואיציה. חשוב להבין כי מדובר בפרויקט חייכם ליצירה של רווחה כלכלית ועושר ולכן האינטואיציה שלכם משחקת תפקיד עצום ביכולת שלכם לקבלת החלטות, בניית אסטרטגיה וכמובן היכרות וחשיפה לנתיבי השקעה אטרקטיביים.

סביבה תומכת

סביבה תומכת אותה אתם יוצרים בעצמכם היא חלק בלתי נפרד מהתהליך של בניית התיק. באמצעות אנשי מקצוע כמו מתכננים פיננסים לצד מנהלי תיקים תוכלו לקבל את התשתית והביטחון לבצע פעולות בתיק, לשנות או אפילו להגדיל את היקף ההשקעות – בהתאם לביצועים. בכך, תוכלו ליצור לעצמכם יכולת אמיתית לסגל לעצמכם ראייה של משקיעים מתוחכמים שיודעים להקיף את עצמם באנשי מפתח, בדרך לרווחה כלכלית.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעות אלטרנטיביות
הישראלים קונים פחות שוכרים יותר – השכרת דירה הופכת משתלמת יותר וכסף פנוי זורם להשקעות אלטרנטיביות.
NFT
הצד האפל של ה – nft: זיופים וגניבות סייבר במסווה של אסימונים חסרי תחליף
טיסה חשמלית
טיסה חשמלית: האם עתיד התעופה הולך להשתנות בקרוב?
ניהול השקעות
חמש עצות אלטרנטיביות לניהול השקעות חכם ויעיל יותר
קרן השקעות אלטרנטיביות
5 עובדות מרתקות ומפתיעות על: קרן השקעות אלטרנטיביות!