פקקים

זה לא סוד שמדינת ישראל בדומה למדינות רבות בעולם מתמודדת עם פקקי תנועה עצומים שגורמים לא רק לירידה בתפוקת העובדים אלא גם להפסדים כספים עצומים. כיצד דווקא המשבר יכול להוות הזדמנות? להלן הפרטים.

השקעה בתחום התשתיות: כך תוכלו לנצל את המשבר התחבורתי לטובת תיק ההשקעות שלכם

אין ספק כי ניהול תיק השקעות היא משימה לא פשוטה. למעשה, כמשקיעים שחייבים להיות תמיד עם אצבע על הדופק, היכולת שלכם לבצע פעולות בתיק ההשקעות עשויה להיות לא פעם מוגבלת, בייחוד אם שוק ההון מצוי בתנודות. אולם, החדשות הטובות הן שדווקא במצבי משבר ניתן לאתר לא מעט הזדמנויות, כאשר אחת ההזדמנויות הללו נמצאת ממש מתחת לאף או יותר נכון על הכביש – מצב הפקקים כאן בישראל. מדובר בסיטואציה מורכבת שרק הולכת ומחמירה בעקבות השפעות נגיף הקורונה, וקריסת מערך התחבורה הציבורית שעדיין נמצא תחת הגבלות הקורונה. נוסיף לכך את סגירת השמיים ובכך מצאנו את עצמנו עם פקקי ענק מצפון ועד דרום. החדשות הטובות הן שבעבורכם כמשקיעים, מדובר בהזדמנות מעולה לגוון את תיק ההשקעות וליצור אפשרות להשקעה בתחום התשתיות.

מדוע להשקיע דווקא עכשיו בתחום התשתיות?

תחום התשתיות הוא ענף שרק הולך ומתפתח, כאשר בישראל הוא עדיין מצוי מאחור ביחס למדינות באירופה כמו גם במזרח שמצליחות להוציא לפועל פרויקטים בסדרי גודל עצומים – ובכך ליצור מערך של תשתיות, בעיקר בעבור התחבורה הציבורית. מערכת המטרו המצוינת של אנגליה לצד מערכת הרכבות של יפן זוכות לשבחים אבל גם מציעות למשקיעים תשואות נאות שמגיעות לא פעם לעשרות אחוזים. עם זאת, צריך להבין כי השקעה בתחום היא בעלת אופק לטווח הרחוק ועל כן משקיעים אשר בוחרים לגוון את תיק ההשקעות הקיים כמו גם ליצור נתיב חדש בעבור השקעות אלטרנטיביות, בייחוד בעבור משקיעים פרטיים. אם בעבר התחום היה סגור, כיום אפילו מדינת ישראל החלה לעודד משקיעים פרטיים להשקיע בתחום של קרנות השקעה המתמחות בתשתית, כחלק מהבנה כי עידוד השקעה מצד משקיעים פרטיים תאפשר להגדיל את המימון לחברות ובכך ליצור תנופה שתוביל לפיתוח של פרויקטים בסדרי גודל עצומים.

מיעוט שחקנית והיצע עצום

השקעה בתחום התשתית מהווה בהחלט הזדמנות בשל העובדה כי כיום ישנן לא מעט קרנות כמו קרן סיטרין אשר מתמחה בתחום של התשתית. התשואות כתוצאה מהשקעה בתחום התשתית טובות אך גם זאת חשוב לדעת כי מדובר באובדן של כספים נזילים, וכי לרוב קבלת התשואה מתקבלת רק לאחר מספר שנים – ולעיתים גם עשרות. מיעוט השחקניות המרכזיות בענף לצד ביקוש עצום מוביל בסופו של דבר לעלייה בהיקף ההשקעות בענף, לא רק מצד משקיעים פרטיים אלא גם ע”י עידוד ממשלתי – רק בשנה האחרונה אושר במשרד האוצר להגדיל את היקף ההשקעות בתחום התשתיות ב 100 מיליארד ₪,ועל כן מדובר ללא ספק בהזדמנות נהדרת להשתלב בעולם ההשקעות האלטרנטיבי לצד השקעות בשוק ההון, תוך ניצול המשבר – לצרכים הכלכליים שלכם.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

שוורים ודובים
שוורים ודובים: אוורגרנד מפוצצת את בועת הנדל”ן בפרצוף של הממשל הסיני, משבר אנרגיה בבריטניה בעקבות זינוק של 250% במחירי הגז
קרנות אשראי
השקעות אלטרנטיביות: קרנות אשראי
קריפטו
ביטקוין בכרטיס אשראי: מאסטרקארד משתפת פעולה עם בורסת הקריפטו באקט ומנפיקה כרטיס מותאם וחדשני
הר הביטוחים משרד האוצר – איך זה יכול לעזור לנו?
השקעות אחראיות
השקעות אחראיות – מה זה ובאילו חברות אפשר להשקיע?