כלב טכנולוגי

במשך שנים רבות, כלבים ובני האדם היו קרובים זה לזה, סיבה שהקנתה לכלבים את הכינוי “ידידו הטוב של האדם”. כיום, בעולם קיימים מאות גזעי כלבים, אבל עבור יחידות צבאיות, ומשטרה יש מספר גזעים מסוימים שיכולים למלא את התפקיד כמו למשל, רועה גרמני, מלינואה, דוברמן, רוטווילר, לברדור ועוד. בשנים האחרונות הטכנולוגיה החלה לעשות צעדים גם בתחום ההולכים על ארבע, ופיתוחים משמעותיים החלו להיכנס לשימוש ובהם, כלבים רובוטים שיכולים לתקוף חזק יותר, להריח טוב יותר, לראות באמצעות מגוון מצלמות, וחשוב מכך, בסופו של דבר מדובר ברובוט, ופגיעה בו אינה שווה לפגיעה בבעל חיים אשר עלול לסבול. האם בקרוב נראה כלבי רובוט מפזרים הפגנות ומוצאים סמים? בואו נדבר על זה.

NYPD והטכנולוגיה

משטרת ניו יורק, אחת המפורסמות בעולם, משטרה שזכתה לסדרת טלוויזיה, ומשטרה שמטפלת באחד הערים המורכבות ביותר בעולם. לאחרונה, החלה משטרת העיר ניסיון עם כלבים רובוטים, כאשר שלחה ממש לאחרונה כלב לזירת פשע פעילה לאזור הברונקס, שם ערכה המשטרה פלישה לבניין דירות. רבים היו מופתעים מהדבר, כלב רובוטי במשקל 70 קילו. מדובר בפיתוח מתקדם של חברת בוסטון דיינמיקס בשילוב עם MIT. לחברה ניסיון רב בתחום הרובוטים ופיתוח לוחמה. בשלב זה, כלבי רובוט יכולים לשאת כ-30 קילו ציוד, לפתוח דלתות באמצעות זרוע מיוחדת, לזהות חומרי חבלה וסמים, ובעיקר בשלב זה מטרתו היא להעביר צילומים ושידור למרכז הבקרה. איך הוא עושה זה? כל כלב מצויד במצלמות המאפשרות למפעיל לראות 360 מעלות סביב הרובוט, באור יום או בראיית לילה. כמו כן, לכלב קיימים חיישנים אשר מאפשרים לו לנוע ממקום למקום. ואל דאגה, הוא לא נובח.
לאחרונה נוספה אופציה נוספת ומעניינת בתחום זה, “פוקציית עגינה”, הרובוט יכול לצאת למשימה בעצמו ולחזור הביתה, ללא ליווי של שוטר או חייל. אז האם אפשר לשחרר אותם לרדוף אחר פושעים? לא בשלב זה, מהירות התנועה של הכלבים הרובוטים היא כמהירות ההליכה של אדם ממוצע.

כלב טכנולוגי 2

מחיר של כלב רובוטי עומד על כ-75 אלף דולר ליחידה, בשלב זה לתחנת המשטרה של NYPD יש מספר כלבים רובוטים שאותם קיבלה היות וערכה ניסוים ובדקה את יעילות המוצר עבור בוסטון דיינמיקס. ככל הנראה, תחום הכלבים הרובוטים והטכנולוגיה ישתלבו בצורה טובה, ותחום זה יהפוך להיות חלק בלתי נפרד מהנוף המשטרתי והנוף הצבאי כאחד. כלבי רובוט נמצאים בפעילות מבצעית וממש לאחרונה, משטרת NYPD שלחה את הכלב לזירת ירי כדי לקבל פרטים מדויקים יותר על גבר שהתבצר במרתף, ובמקרה אחר שלחה כלב כדי להעביר מים ומזון לבני ערובה.

כרגע, לטכנולוגיה המתקדמת, ולאפשרות שתתקדם עוד יותר בהמשך, קיימים מתנגדים רבים, עצם המחשבה שעל רובוט כלב תותקן מערכת ירי מתקדמת, מערכת לייזר, אפשרות לתפוס פושע עם נעילת לסתות מברזל,  מחרידה, מצמררת ויוצרת רעש גדול בחברה ובעיר ניו יורק. לטענת המתנגדים, אין מקום מוסרי והגיון בריא שמוסדות החוק יערכו ניסוים ובדיקות טכנולוגיות מתקדמות על חשבון התושבים גם במידה שעברו על החוק, עוד הוסיפו ואמרו, כי אזרחי העיר ניו יורק לא חיות מעבדה טכנולוגיות. כמו שזה נראה כרגע, כלבי רובוט יכנסו לפעילות מלאה בעתיד הנראה לעין, והטכנולוגיה תמשיך לקדם אותנו למקומות שלפעמים לא העזנו לחלום עליהם.

בדיקה ,השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעות בדיור מוגן
השקעות בדיור מוגן השלב הבא באבולוציה של השקעות הנדל”ן!
השקעות אלטרנטיביות
השקעות אלטרנטיביות 2021: העיקר הבריאות
מאנדיי
מאנדיי בדרך להנפקה בבורסה?
משקיע כשיר
משקיע כשיר: מה זה אומר והאם אתה כזה?
אפל מול סמסונג
מזרח ומערב: אפל מול סמסונג