כלכלה

כלכלה מעגלית: העתיד של אירופה

משבר הקורונה הוביל לאחד המשברים הכלכליים החמורים ביותר של המאה ה 21. יבשת אירופה שנחשבת ליבשת עשירה, ליברלית וחזקה מצאה את עצמה תחת הגבלות חמורות שהשפיעו באופן ניכר על התוצר וכן על איכות החיים של האזרחים, כאשר מדינות חזקות כמו גרמניה, צרפת ואיטליה מצאו עצמן במשבר כלכלי עמוק וחריף. עם זאת, המשבר הכלכלי לא עצר את אירופה או את התוכניות השאפתניות של מנהיגיה. אחד ממנועי הצמיחה המשמעותיים של היבשת טמון דווקא במושג כלכלי שרוב ציבור אנליסטים כמו גם כלכלנים סבורים כי הדרך של אירופה לצאת מהמשבר היא דרך כלכלה מעגלית. מדובר בכלכלה המבוססת על אלמנטים אקולוגיים הכוללים בין היתר ניהול פסולת ופלסטיק, שקיפות בהליך ייצור וכן הקמה של  ערים בנות קיימא. זאת ועוד, כלכלה מעגלית מבוססת על יעילות במשאבים ועל כן השקעה בתשתיות אקולוגיות ובעיקר בערים המרכזיות מהווה חלק בלתי נפרד מהמודל הזה. גם בישראל כבר החלו להבין את החשיבות של כלכלה מעגלית, אולם באירופה ניתן בהחלט לומר כי מתבצע הליך של חשיבה מחודשת על העתיד הכלכלי – בייחוד לאור המשבר הכלכלי החריף כמו גם ההתמודדות עם משבר האקלים שמאיים להשפיע גם הוא על הכלכלה האירופית, כמו גם העולמית. ייצור בר קיימא וחדשנות אקולוגית מהווים את הנקודות העיקריות של כלכלה מעגלית, אולם עדיין ישנם חסמים בירוקרטיים רבים לטובת התנעת ההליך לצד התלות הגוברת של יבשת אירופה בתעשיות מזהמות. קידום של תעסוקה ירוקה ותשתיות ירוקות מתחיל כבר עכשיו, ובעבור משקיעים כשירים מדובר בהזדמנות למנף את הכספים בנזילים בפרויקטים מעבר לים אותם מקדמים כלכלנים אך גם ראשי האיחוד.

מה אפשר ללמוד מהמודל של כלכלה מעגלית לגבי ניהול השקעות?

ניהול השקעות בתחום התשתית הירוקה מהווה הזדמנות מצוינת בעבורכם כמשקיעים כשירים להצטרף ולהשקיע בתחום הזה, כחלק ממגמה שרק הולכת לתפוס תאוצה ככל שהמודל הכלכלי המעגלי יתפוס תאוצה. עם זאת, השינוי עדיין לא כאן ומקבלי ההחלטות באירופה עדיין לא מוכנים לאמץ את המודל המורכב במלואו. בעבורכם כמשקיעים חשיבה לעתיד הלוקחת בחשבון את השפעות ההתחממות הגלובלית כמו גם המשברים שחוו השווקים, כחלק מחשיבה מחודשת לגבי הכלכלה – ותיק ההשקעות שלכם.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

ניהול השקעות
חמש עצות אלטרנטיביות לניהול השקעות חכם ויעיל יותר
פייסבוק
האם מארק צוקרברג ופייסבוק חצו את נהר הרוביקון?
רכבי יוקרה
מועדון המיליון של הרכבים: עד כמה פופולאריים היו הרכבים במעל מיליון שקל בשנה האחרונה
תעופה
מסע בין כוכבים וכרטיס לחלל החל מ-450 אלף דולר
פוקר
מלכים ונסיכות – האם פוקר הופך להיות המקצוע האלטרנטיבי החדש?