אם הייתם בעניינים בשנים האחרונות בוודאי יצא לכם לשמוע על מטבעות דיגיטליים. המושג כריית קריפטו הפך להיות שכיח מאוד בכל מיני סיטואציות ובכל מיני מצבים. אך האם אתם באמת מבינים מה זה כרייה של קריפטו ואיך עושים את זה? ככל הנראה שהתשובה היא שלילית, והמאמר הבא נכתב על מנת לעשות לכם סדר. במאמר הבא תקבלו את כל המידע הנחוץ לכם על מנת שגם אתם תוכלו להתחיל לכרות בעצמכם קריפטו.

מהי המשמעות של כריית קריפטו?

בעבר על מנת להשיג זהב ויהלומים היה צריך לבצע כרייה מתחת לאדמה. כרייה של מטבעות דיגיטלית מאוד דומה במהות שלה לכרייה מתחת לאדמה. כמובן שכאן האפשרות היא כזאת שיותר מתאימה לעידן הטכנולוגי שבו אנו נמצאים היום. כרייה של מטבעות דיגיטליים מתבצעת על ידי פתירה של חידות מתמטיות שונות. מחשבים חזקים ועוצמתיים מתחרים האחד בשני על מנת לפתור את החידות הסבוכות. מי שמצליח לפתור את החידות השונות יהיה זכאי לקבל קריפטו.

כל אחד יכול לכרות קריפטו?

באופן כללי אפשר להגיד כי כל אחד יכול לבצע כריית קריפטו. אך על מנת להגדיל את הסיכויים שלכם יהיה עליכם לשתף פעולה עם כורים אחרים. הרי כמו שהבנתם הכרייה מתבצעת על ידי פתרון של חידות סבוכות וקשות. לבד יהיה לכם מאוד קשה לכרות מטבעות דיגיטליים מכיוון שיהיה עליכם להתמודד עם אנשים אחרים. ברגע שאתם מייצרים כוח בעצמכם תהיה לכם אפשרות לכרות מטבעות שונים בצורה יותר קלה. אך אל תיתנו לעניין הזה למנוע מכם לכרות קריפטו או כל מטבע אחר באופן עצמאי.

אילו סוגי מטבעות ניתנים לכרייה?

הביטקוין הוא המטבע הכי פופולארי שאותו בוודאי תרצו לכרות בין שלל האפשרויות האחרות. באופן עקרוני ניתן לכרות את כל המטבעות הדיגיטליים הכי מוכרים כיום. באתר הכוונה בשוק ההון Insiders תוכלו למצוא רשימה של מטבעות דיגיטליים. כמובן שיהיה עליכם להבין את הערך של כל מטבע ואת מידת הקושי בכרייתו. כך תוכלו לדעת כי לא תמצאו את עצמכם נתקלים בתקרת זכוכית שלא תוכלו לעבור אותה. חשוב שכל אחד יהיה מודע ליכולות שלו לפני שהוא מתחיל פעולה של כרייה.

כמה עולה לכרות קריפטו?

יש כאלה שיוצאים מנקודת הנחה כי זה בחינם לכרות מטבעות דיגיטליים. אך בפועל יש רמת קושי שונה לכל מטבע דיגיטלי, והכרייה מתבססת על סמך כח חישובי של חשבים חזקים ולכן – ישנה עלות עבור החומרה וצריכת חשמל (ככל שתרצו לכות מטבעות שקשים יותר לכרייה, כך החומרה שתצטרכו תהיה יקרה יותר וגם צריכת החשמל. באתר הכוונה בשוק ההון  Insiders תוכלו לקבל את כל המידע הנחוץ לכם טרם ביצוע הפעולה. כך לא תמצאו את עצמכם עושים פעולה שבסופו של יום תתחרטו עליה.

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

אמאזון באירופה
אמזון כובשת עוד יעד? רשת המרכולים עכשיו גם באירופה
פמטק
FemTech – הדבר הגדול הבא בסקטור הבריאות
ג'ף בזוס
שלב המסקנות: בזוס חזר מטיסת התיירות לחלל ומה צופן העתיד לסקטור התעופה?
המהפכה האלטרנטיבית
מטבעות קריפטוגרפים
סיכום שבועי בשוק הקריפטו: מי המטבע המוכר שזינק והשאיר את כולם באבק?