מטבעות קריפטוגרפים

בספטמבר השנה הוציא הממשל הסיני את כל שוק מטבעות הקריפטו אל מחוץ לחוק. בעוד סין היתה מעוז כריית מטבעות הקריפטו הראשי בעולם – הרגולציות התמוהות של סין השנה לצד משבר האנרגיה העוצמתי שסין התמודדה איתו, ועדיין מתמודדת איתו, לצד מדינות רבות נוספות בעולם, הביאו לסגירה של כל ארגוני כריית הקריפטו שפעלו בסין.

שנייה אחריה הודיעה קזחסטן, שגם היא שימשה בית לחברות כרייה רבות בשוק הקריפטו, כי היא “מורידה את השאלטר” עבור חברות הקריפטו, שוב, בעיקר בשל צריכת החשמל הגבוהה שלהם בשוק שנמצא במשבר אנרגיה מהותי.

אבל החברות המתמחות בכריית קריפטו לא מתכוונות להפסיק, וזה ייקח הרבה יותר מאשר רגולציות מקומיות על מנת להפסיק את פעילותן, שיש לציין כי היא נחשבת מהרווחיות בשוק. חברות קריפטו רבות עברו לכריית מטבעות קריפטוגרפיים בארה”ב, ובעיקר באזור דרום המדינה ובטקסס, שם ניתן בקלות יחסית להפיק חשמל מהשמש ולהוזיל עלויות, כמו גם מדיניות המיסוי אינה מכבידה על חברות הקריפטו.

חברות כרייה שחיפשו פתרונות בשווקים אלטרנטיביים במזרח הרחוק, מצאו מדינות שקיבלו אותם בזרועות פתוחות, כאשר אחת המדינות ששוק הקריפטו שלה מבעבע בימים אלה היא לא אחרת מאשר תאילנד.

כמעט 7 מיליוני דולרים במחזור המכירות של אתרי הקריפטו המקומיים

אין ספק שתאילנד מתעוררת לשוק הקריפטו. שבעה אתרי קריפטו תאילנדיים דיווחו על היקפי פעילות של כ – 6.6 מיליוני דולרים (סכומי עתק באופן כללי ובפרט ביחס למחירי השווקים התאילנדיים) בהמרות מטבעות קריפטו – זאת, כאשר לכל אורך שנת 2020 היקפי מחזורי הפעילות של כל שבעת האתרים גם יחד לא הגיעו ל – 10% מסכום זה.

דוגמה טובה היא חברת ג’סמין טכנולוגיות, חברה מקומית שעסקה בטכנולוגיות עד חודש יולי השנה. אז, הפעילה החברה לראשונה 325 מכונות כרייה חדשות והצליחה לכרות שמונה מטבעות ביטקוין. לאחר הצלחת הכרייה פרסמה החברה כי היא מתכננת לעבור לפעילות שתיסוב בעיקר מסביב לכריית מטבעות קריפטו, ושהיא מתכננת להשקיע עוד כ – 100 מיליוני דולרים ברכישת עוד כ – 7,000 מכונות כרייה. ג’סמין טכנולוגיות מתכוונת לעבור לפעילות בכריית מטבעות קריפטו כעיקר הפעילות של החברה, עם כ – 90% מכלל ההכנסות של החברה הצפויות להגיע מכריית קריפטו עד סוף השנה הבאה.

לאחר ההודעה על כריית מטבעות קריפטו – מניית החברה זינקה

מייד עם פרסום ההודעה של ג’סמין טכנולוגיות, זינקה מניית החברה באופן חסר תקדים: אם בתחילת השנה נסחרה מניית ג’סמין טכנולוגיות תמורה פחות משני באט תאילנדי (השווים כשישה סנט אמריקאי), היום, בימים האחרונים של שנת 2021, נסחרת מניית החברה תמורת 140 באט תאילנדי – עלייה של לא פחות מאשר 7,000% במחיר המניה. מה שמפתיע הוא שמחיר המניה משקף שווי שוק של שני מיליארד דולר לחברת הטכנולוגיות המקומית, זאת, בעוד פעילות כריית מטבעות הקריפטו שלה עוד בחיתוליה.

לאור ההצלחה הפנומנאלית של ג’סמין טכנולוגיות, הודיעו עוד מספר חברות טכנולוגיה מקומיות בתאילנד על כוונתן להתחיל לפעול בשוק כריית הקריפטו.

ממשלת תאילנד כבר מודיעה שתפעל

התקנות בתאילנד בנוגע לכריית מטבעות קריפטו, השקעה בשוק הקריפטו ומסחר במטבעות כאלה, כמו התקנות במדינות רבות מסביב לעולם, אינן מוגדרות. לאור העלייה גם בפעילות כריית הקריפטו במדינה וגם בביקוש ובהתעניינות של לקוחות במסחר בקריפטו, ממשלת תאילנד כבר הודיעה כי הרגולציות בכריית מטבעות קריפטו ובפעילות בשוק המטבעות הקריפטוגרפיים תיבדק לעומק מחדש בעתיד הקרוב והידוק הרגולציות לחברות כרייה כבר החל. גם הבנק המרכזי של תאילנד פרסם הודעה ובה פירט בנוגע לכוונתו לפרסם שורה של תקנות שיאפשרו השקעה בטוחה במטבעות קריפטו ופעילות עסקית מובנית בתחום.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

ניקולה טסלה
גאון כל הדורות: סיפורו של ניקולה טסלה
רכב חשמלי
מס נסיעה על רכבים חשמליים: האם זה יקרה וכמה זה יעלה?
השקעות
אמבארק : משאית חשמלית ללא נהג
ארהב מול סין
ארה”ב מול סין – האם המהלך של נשיא ארה”ב ישפיע על יחסי הכוחות?
סטארבקס
מהפכת הקפה של סטארבקס ( SBUX )