דה וינצ'י

לאונרדו דה וינצ’י נחשב לגדול האמנים והממציאים בכל הזמנים, מיומנותו ותבונתו יוצאות הדופן, הובילו אותו להמציא וליצור יצירות בלתי רגילות, 500 שנה לאחר מותו, ויצירותיו נמכרות במאות מיליוני דולרים, וערכן הולך ועולה עם השנים. דה וינצ’י יצר כמה מהציורים המפורסמים ביותר בעולם כמו למשל, הסעודה האחרונה 1498, המונה ליזה 1507, האדם הוויטרובי 1490, ואת הציור היקר ביותר בעולם, “מושיע העולם” שנמכר בכ-450.3 מיליון דולר בשנת 2017 למוחמד בן סלמאן, נסיך הכתר של ערב הסעודית. ציור זה החליף מספר בעלים לאורך השנים, כאשר בשנת 1958 הוא נמכר בכ-45 מיליון ליש”ט, ובשנת 2005 נמכר לאוליגרך דמיטרי ריבולובלב בעבור 127.5 מיליון דולר.

שוק האומנות נחשב לתחום צומח בשנים האחרונות, לאנשים בעלי מזומן, זמן וסבלנות, הוא יכול להיות מאד מתגמל לאורך השנים, אך עדיין, רבים סבורים כי מדובר בהשקעה בסיכון גבוה, חוסר נזילות לאחר ההשקעה, וחוסר הסדרה. ניתן להסתכל על חפצי אומנות כמו על נכסי נדל”ן, הנכס לא נזיל, צריך לדעת להעריך אותו, ולמצוא קונה פוטנציאלי בעת המכירה. חשוב לומר, רווחים גדולים מאמנות לא מגיעים בין לילה, זמן ההשקעה הממוצע הוא כ-10 שנים ויותר. ועבור בעלי ההון הגדולים, חפצי אומנות הם חלק מהירושה, והם עוברים בהעברה בין דורית.

מה ניתן ללמוד מהשקעות באומנות?

למילה השקעות קיים מרכיב DNA זהה, בכל השקעה צריך זמן, סבלנות, התמדה והבנה בתחום בו אתם משקיעים. שנת 2020 הייתה שנה מצוינת להשקעות באומנות, תחום זה גלגל כ-64 מיליארד דולר עבור מגוון יצירות, ובמיוחד בשנת הסגר של הקורונה, הציורים הנמכרים ביותר היו ציורי נוף. ואם יש בידכם הזדמנות לרכוש יצירה של אחד מחמשת האומנים המופלאים בעולם, לאונרדו דה וינצ’י, מיכלאנג’לו, וינסנט ואן גוך או פבלו פיקאסו, תהיו בטוחים כי עשיתם עסקה מצוינת. למעוניינים, כיום ניתן להצטרף לקרן השקעה אלטרנטיביות שמאפשרות השקעה ביצירות אומנות על פי החלק היחסי שהשקעתם. קיימות קרנות שמאפשרות השקעה של כ-5,000 דולר, וקרנות אחרות שמציעות להצטרף בהשקעה התחלתית של כ-500,000 אלף דולר עבור רכישות של יצירות אומנות מובחרות.

הרבה לפני שאתם פותחים את הארנק ויוצאים להשקיע, מומלץ קודם כל לצאת וללמוד את שוק האומנות, לאחר מכן כדאי לפתח אסטרטגיה ולבחור האם אתם רוצים להשקיע באופן עצמאי, או שאתם מעוניינים להצטרף לקרן השקעות אלטרנטיבית שמתמחה בהשקעה ביצירות אומנות. במידה ובחרתם להשקיע בעצמכם, תצטרכו ללכת לגלריות, למכירות פומביות, ולחפש מציאות בעצמכם.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעות אלטרנטיביות
תשקיעו כמו הגדולים ביותר, תשקיעו אלטרנטיבי
פוקר
מלכים ונסיכות – האם פוקר הופך להיות המקצוע האלטרנטיבי החדש?
אנרגיה ירוקה
עולם באנרגיות מתחדשות
השקעות אלטרנטיביות
האלטרנטיבות מעבר לאופק – מה יביא את הצמיחה למשק הישראלי?
סקטור הטכנולוגיה האלטרנטיבי
סקטור הטכנולוגיה האלטרנטיבי