השקעות אלטרנטיביות

בעידן של חוסר וודאות, וודאי גם אתם תוהים לעצמכם כיצד לתת לכסף לעבוד. דרך מצוינת לעשות זאת היא באמצעות השקעות אלטרנטיביות, ובפרט חברות ביוטק אשר מספקות למשקיעים לא מעט נחת – וגם מניות זהב שמשפיעות על שוק ההון ואפילו על העתיד של כל אחד ואחת מאיתנו, כפי שנסביר כעת.

השקעה עם חשיבה קדימה

אחת המסקנות המשמעותיות של רבים מאיתנו לאחר שנה קשה כמו שנת 2020 היא ההחלטה למנף את הכסף, מתוך מטרה להיערך לתקופות לא פשוטות ומטלטלות כלכלית. אם בעבר רבים ביקשו להשקיע דווקא בשוק ההון, כיום ניתן לראות מגמה של משקיעים אשר מחליטים להשקיע דווקא בנתיבי השקעה עם נזילות נמוכה וראייה ארוכת טווח – השקעות אלטרנטיביות. אחד התחומים הצומחים ביותר בתוך התחום של השקעות אלטרנטיביות הוא השקעה בחברות ביוטק ופארמה שזוכות לתהודה ציבורית נרחבת, בעיקר בשל פיתוח ומחקר פורץ דרך של תרופות.

איך הקורונה השפיעה על תחום ההשקעות האלטרנטיביות וחברות הביוטק והפארם בפרט?

בתקופת הקורונה ניתן היה לראות כיצד החברות הללו הצליחו לגייס משקיעים בהיקפים משמעותיים של מאות מיליוני דולרים. התרופות אותן מפתחות החברות מהוות קפיצת דרך משמעותית ומרגשת למדי בכל הקשור לשיפור הטכנולוגי שמסגרתו ניתן להציל חיים ואף לשפר את חייהם של מיליונים ברחבי העולם, ולכן אם אתם מחפשים להשקיע במחר – אלו חברות שמומלץ מאוד להכיר, על רקע הרצון העז להשקיע בצורה חכמה אך גם כזו שאינה נמצאת בקולוקציה לשוק ההון שחווה תנודות דרמטיות מאוד בשנה האחרונה. יתרה מכך, בזכות הקורונה ניתן היה לראות כיצד קרנות הון סיכון כמו גם משקיעים פרטיים החלו להשקיע בתחום התשתיות שזה לתנופה אדירה בזכות הסגר והאפשרות לפתח ולהאיץ פרויקטים בהיקפים של מיליונים, כפי שהתבצע כאן בישראל עם פרויקט הרכבת הקלה. חשוב להבין כי למוצרים האלטרנטיביים (הכוללים בין היתר השקעה בתשתיות, חוב, הלוואות חברתיות) יש מחיר ושווי אך הם בעלי נזילות מוגבלת, ועל כן את ההשקעה של המחר נדרש לבצע באופן מושכל ותוך שימת דגש בסיכונים הכרוכים כמו גם לוודא כי הסיכון הפיננסי אותו לוקחים תואם את הצרכים הפיננסים באופן תדיר מתוך מטרה לשפר את פוטנציאל התשואה של תיק ההשקעות, עם ראייה למחר.

מהן תחומי ההתמחות של החברות וכיצד זה משפיע על יחסי הכוחות בתוך השקעות אלטרנטיביות?

חברות ביוטק ופארם מתמחות בטיפול מתקדם בסרטן, מחלות נדירות, סכרת, זיהומים ויראלים ועוד. בראש הפירמיה ניצבת חברת RHHBY עם שווי שוק של 237 מיליארד דולר. החברה הקטנה ביותר מבחינת השווי היא REGN בשווי של 34 מיליארד דולר, אולם המכנה המשותף של אותן חברות נעוץ בהיותן חברות חדשניות אשר מפתחות מוצרים ותרופות בתחומים שונים, בשל התחרות העזה בין החברות הגדולות והקטנות לצורך הגדלת תמהיל המוצרים והשירותים ובהתאם לכך יצירה של תמהיל יציב לאורך שנים של תרופות מוגנות בפטנט. עם זאת, החיסרון של השקעות אלטרנטיביות בתחום של חברות ביוטק נעוץ קודם כל בבירוקרטיה כמו גם בתחרות עזה שמצליחה להזיז גם ענקיות, כמו חברת טבע שחוותה ירידה דרמטית בהכנסות בעקבות אובדן הבלעדיות על תרופת הדגל אותו פיתחה.

לסיכום, על אף שניתן לראות מגמה בולטת יותר של משקיעים שמחליטים להשקיע את כספם באמצעות הצטרפות לקרנות הון סיכון, אולם יש לקחת בחשבון כי השקעה בתחום של השקעות אלטרנטיביות דורש התחייבות לאפיק השקעה אשר תואם את מדיניות ההשקעה של המוצר בו בוחרים, ועל כן ניתן לראות בהחלט שינוי ביחסי הכוח לטובת חברות ביוטק המאפשרות למשקיעים מתוחכמים לקבל הזדמנות להשקיע גם במוצר קונבנציונלי בשוק ההון וגם בתחום של השקעות אלטרנטיביות שרק הולכות ותופסות תאוצה, כפי שניתן לראות בהערכות מצד אנליסטים שסבורים כי סך ההשקעות עתיד לצמוח ב 50% עד לשנת 2023 בהיקף של 14 טריליון דולר.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

שופרסל נדלן
פחות לחם וגבינה: העסקים האלטרנטיביים של שופרסל
קרנות חוב
משקיעים אלטרנטיבי: הכל על קרנות חוב
NFT
הנער מאינדונזיה ששינה את גורלו באמצעות NFT
אנרגיה ירוקה
מובילים מגמה חדשה: מגדל משקיעה 800 מיליון במימון מערכים סולאריים ביפן, וכ-11 מיליארד בסה”כ באנרגיה ירוקה ומתחדשת
השקעה אלטרנטיבית
הלוואות חברתיות – שיטה פשוטה להשקעה אלטרנטיבית?