השקעות אלטרנטיביות

בשנים האחרונות עולם ההשקעות האלטרנטיבי נפתח במגוון תחומים, ובמגוון אפשרויות עבור משקיעים פרטיים. עולם ההשקעות החוץ בורסאי היה זמין עד לפני מספר שנים לחברות ביטוח, לחברות פיננסיות, קרנות גידור, קרנות הון סיכון ועוד. אתם שואלים מה זה השקעות אלטרנטיביות? פשוט, כל השקעה שלא נסחרת בבורסה היא השקעה אלטרנטיבית. כלומר, ניתן לחלק את עולם ההשקעות לשני סוגים, השקעות בבורסה באמצעות ני”ע כמו מניות, אגרות חוב, קרנות נאמנות ועוד, במקביל לעולם השקעות שאנחנו מכירים, קיים עולם השקעות נוסף, עולם חוץ בורסאי שכולל מגוון עצום של תחומי השקעה.

מה למשל יכול להיות השקעה אלטרנטיבית?

 בגדול, כל השקעה מחוץ לבורסה נחשבת להשקעה חוץ בורסאית, כלומר, השקעה אלטרנטיבית. קיימים תחומים בולטים ומובילים והם:
1 ) נדל”ן – תחום הנדל”ן נחשב לתחום פופולארי בעולם ההשקעות, השקעות בתחום זה יכולות לבוא לידי ביטוי בפרויקט מגורים, בפרויקט מסחר, במחסנים לוגיסטיים בארץ ובעולם. כמו כן, בישראל קיימים מגוון פרויקטים ייחודים כמו למשל:
א ) תמ”א 38 – פרויקטים בעידוד המדינה לחיזוק ושדרוג מבנים מפני רעידות אדמה.
ב ) פינוי בינוי – בניית שכונות חדשות במקום השכונות הישנות
ג ) תב”ע – ( תכנון בניין עיר ) תחום זה עוסק בשינוי והסדרת ייעוד הקרקע, שימושים וזכויות בנייה.

2 ) טכנולוגיה – תחום הטכנולוגיה עשה קפיצת מדרגה משמעותית בשנה האחרונה, מגפת הקורונה הכריחה רבים ללמוד מרחוק, לעבוד מרחוק וללמוד לקנות מרחוק. כיום, מדינות רבות בעולם מבינות כי סקטור הטכנולוגיה הוא מנוע הצמיחה האמיתי עבור הכלכלה, הטכנולוגיה באה לידי ביטוי במגוון רחב של תחומים כמו למשל קמעונאות, בריאות, בנקאות, תעשייה צבאית, תעשיית המזון, תעשיית הרכב ושדרוג חיי היום היום במגוון רחב של תחומים נוספים.


3 ) קאנביס – בשנים האחרונות  המודעות לתעשיית הקאנביס ולסגולותיו גדלה בכל העולם. כיום, תעשיית “הזהב הירוק” מגלגלת מאות מיליארדי דולרים בזכות תהליכי לגליזציה משמעותיים, בזכות הבנה ושימוש במוצרי קאנביס לתעשייה הרפואית בטיפול במחלות כמו אלצהיימר, אנורקסיה, סרטן, דלקת פרקים, אפילפסיה, טרשת ועוד. כמו כן, מוצרי הקאנביס משמשים לתעשיית הקוסמטיקה, המזון ועוד.

4 ) תשתיות – תחום התשתיות נחשב לתחום יציב וצומח, בדרך כלל השקעות בתחום באות לידי ביטוי בפרויקטים לאומיים גדולים כמו סלילת כבישים, בניית גשרים, שיפור ושדרוג תשתיות קיימות, בניית נמלי ים, בניית שדות תעופה ועוד. מדינות רבות מבינות, לשדרוג התשתיות יש ערך גדול ומשמעותי עבור הכלכלה המקומית, וכמובן קיימת קורלציה מאד גבוהה בין תשתיות טובות להשקעות זרות. לאחרונה, הודיע הממשל האמריקאי על השקעות עתק בתשתיות המקומיות.

5 ) אנרגיה ירוקה ומתחדשת – תחום האנרגיה המתחדשת משלב טכנולוגיה ועידוד ממשלתי נרחב. מדינות רבות בעולם רואות במהפכת האנרגיה פתרון לתלות בספקיות הנפט הגדולות, פתרון לזיהום האוויר ובעיית האקלים ועוד. אנחנו נמצאים במהפכה גדולה, כיום, בקליפורניה כ-34% מהאנרגיה מיוצרת באמצעות אנרגיה ירוקה ומתחדשת, על פי הממשל האמריקאי הנוכחי, עד 2050 כלל האנרגיה של ארה”ב תהיה באמצעות אנרגיה ירוקה ומתחדשת. בישראל, הנתונים קצת פחות מעודדים, רק כ-3% מהאנרגיה הכללית מיוצרת באמצעות אנרגיה ירוקה ומתחדשת, ויש אומרים שאנחנו לפני המהפכה הגדולה גם בארץ, היות ויש בישראל את הטכנולוגיה, את האקלים ואת ההון האנושי המתאים כדי לצאת לפרויקטים בסדר גודל כזה.

לסיכום

גם את יכולים להשקיע ולגוון את תיק הנכסים שלכם בהשקעות אלטרנטיביות, אתם שואלים איך? השאירו פרטים ומתכנן פיננסי מקצועי יחזור אליכם בהקדם האפשרי.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

לשכור או לקנות דירה
לשכור או לקנות דירה – השוואה
התשתיות החדשות
האם התשתיות החדשות יצילו את הכלכלה?
קרנות חוב כאלטרנטיבה לשוק האג”ח הסחיר בסביבת ריבית עולה
שילוב השקעות אלטרנטיביות
איך משלבים השקעות אלטרנטיביות בתיק הנכסים המסורתי?
החוות הסולאריות בישראל
על החוות הסולאריות בישראל