וההשפעות הטכנולוגיות                                                                           

ההתקפה על חברת הביטוח שירביט מהווה מקרה בוחן אליו יש לשים לב, וזאת בשל האיומים העומדים בפני ארגונים וחברות שמוציאים את עצמם תחת מתקפות אשר עלולות להשבית את הפעילות ואף לפגוע בשמם הטוב. כיצד השקעה בחברות טכנולוגיה מסייעת לאותן חברות, אבל לכם כמשקיעים? להלן הפרטים.

סייבר: האיום הגדול ביותר על חברות וממשלות במאה ה 21

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה במספר המקרים בהם התגלה כי חברות, ארגונים ואפילו ממשלות גילו כי הן נתונות תחת מתקפת סייבר חמורה. למעשה, המידע הרגיש עלול להיות זמין לגורמים עוינים אשר עושים שימוש בחומר הן לצרכים אישיים והן לטובת כופר אשר עשוי להגיע למיליוני דולרים. המקרה האחרון והמפורסם ביותר הוא המקרה של חברת הביטוח שירביט אשר המידע של לקוחותיה הופץ ע”י האקרים שזהותם אינה ידועה. מדובר בפגיעה תדמיתית קשה מאוד, כמו גם בסיכוי גבוה לאובדן של משקיעים בעקבות אותה התקפה, בייחוד בשל העובדה כי חלק מהמידע שהופץ ופורסם ברשת נוגע לדמויות ביטחוניות בולטות. שירביט היא רק חברה אחת אשר נאלצת להתמודד עם הסיטואציה המורכבת הזו, אולם היא ממש לא לבד. חברות וארגונים המתמודדים עם איומי הסייבר באופן יום יומי נאלצות לבצע חישוב מסלול מחדש, כל זאת באמצעות יצירת קשר עם חברות המתמחות בתחום של לוחמה, מתוך הבנה כי השקעה באותן חברות יכולה להוביל ליצירה של חומת הגנה מותאמת אישית ורלוונטית לכל איום מצד האקרים.

שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים לצורך הגנה והצפנה של מידע

הבסיס של חברות המתמחות בתחום של לוחמת סייבר הוא שימוש בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת לבצע סיקול ממוקד של גניבת מידע, כמו גם זיהוי של גורמים עוינים ולעיתים גם פנים ארגוניים המנסים לגנוב את המידע. מאחר וכיום לכל חברה וארגון יש דטה בהיקף עצום, נדרש לבצע צעדים בכדי להגן על אותו מידע ולהימנע ממצב שבו המידע חשוף לעיני כל. כאמור, מדובר במכה תדמיתית אנושה כמו גם באפשרות לאובדן הכנסות אדיר, ועל כן ניתן לראות מגמה ברורה לכיוון של פיתוח אמצעים טכנולוגיים מבוססי פטנט. בראש אותו חברות עומדים לא פעם יוצאי מערכות הביטחון והסייבר, כחלק מהידע העשיר אותו צברו במהלך שירותם. הביקוש ללוחמי סייבר עלה בעשרות אחוזים, ומכאן ניתן לראות כי בעבורכם כמשקיעים איתור של אותו חברות יכול בהחלט להניב לכם תיק השקעות מגוון הנמצא בחזית של המאבק באיומי סייבר.

טכנולוגיה שעלולה להוביל להשלכות הרות אסון

בדיוק כפי שאותן חברות משתמשות באמצעים טכנולוגים, כך גם ההאקרים משתמשים באמצעים טכנולוגים לצורך איתור וגניבת מידע, לעיתים מבלי שניתן בכלל להבחין בכך. מדובר בפרדוקס איתו מתמודדים שני הצדדים: מצד אחד החברות והממשלות שיכולות להצפין את המידע באמצעות אותם עזרים, אולם מאידך כאשר הידע של אותן מערכות מצוי בידי גורמים עוינים – מדובר באיום ממשי ובכוח אדיר. כך לדוגמה, בשנת 2014 הצליחו האקרים לחדור למחשבי רשות הגרעין של ארה”ב. למרות שהחשד היה כי מאחורי הפריצה עומדים גורמים ממשלתיים, עד היום לא התגלה מי עמד מאחורי הפריצה – בשל היכולת של אותם האקרים להסוות את זהותם. מעניין לראות כי אם בעבר הלא רחוק האקרים דרשו בעבור הפריצה כסף לחשבון בנק מוצפן, כיום רבים מהם משתמשים באפשרות של תשלום באמצעות ביטוקיין – מטבע וירטואלי שזוכה גם הוא להתעניינות מצד משקיעים, בשל הזינוק האדיר בערכו. מדובר בשתי אלטרנטיבות השקעה מסקרנות במיוחד בעבור קהל המשקיעים המחפש אלטרנטיבות בשוק שאינם בקורלציה עם שוק ההון, ועל כן איתור של חברות טכנולוגיה המתמחות בתחום של איומי סייבר מהווה הזדמנות מצוינת להצטרף לקדמת הטכנולוגיה המואצת.

לסיכום, איומי סייבר נחשבים ללא ספק לסוגיה מהותית בעבור כל ארגון כמו גם אנשים פרטיים שלהם מידע רגיש. מתוך הבנה כי גם הפרצה הקטנה ביותר במערך האבטחה יכולה להוביל לנזק עצום, מוכנות ממשלות כמו גם ארגונים לשלם סכומי עתק בעבור עבודה צמודה עם טובי המוחות בתחום. הצטרפות לקרן המתמחה באיתור של חברות ישראליות ובינלאומיות מאפשרת לכם לקבל דריסת רגל ואפשרות ממשית ליצור שינוי שהולך ותופס תאוצה. עדות לכך ניתן למצוא בגיוס של מיליארדים מצד אותן חברות, לצורך המשך הפיתוח והשימוש בטכנולוגיה לצורך השפעה חיובית בכל הקשור להגנת סייבר.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר. 

וההשפעות הטכנולוגיות
לוחמת הסייבר וההשפעות הטכנולוגיות
מאנדיי
מאנדיי בדרך לגיוס ענק
אנרגיה ירוקה
OpenShift – פלטפורמה חדשה מבית אמזון שתעזור לחברות אנרגיה לבחור ירוק
אנרגיה מתחדשת
טוטאל אנרג’יס מאמינה בעיראק? פרויקט אנרגיה מתחדשת בהיקף של 27 מיליארד דולר יוצא לדרך
עולם ללא בשר
עולם ללא בשר