לונדון עיר העסקים

אין ספק ששנה לא פשוטה עוברת על הממלכה המאוחדת. בדיוק ב – 13 בינואר 2020 הגיעו לסיומן 47 שנים של חברות באיחוד האירופי, ולאחר תוצאות משאל העם המדובר – אנגליה יצאה לדרך משלה. ממש באותם הימים גם התוודענו לאותו נגיף מסתורי שמפיל חללים בסין, ובשבועות שלאחר מכן, הנגיף התגלה גם במדינות שונות באירופה, כאשר מבחינת אנגליה השיא היה כמובן בגילוי הווריאנט הבריטי וסגירת הגבולות אל מול המדינה הקטנה כך שאין יוצא ואין בא ממנה.

מבחינה כלכלית, אפשר להגיד שאנגליה בצרות צרורות לאחר השפעת המהלכים הדרמטיים ולאור הנסיבות באזור בשנה האחרונה. אנחנו יודעים שעל מנת לממן את הפעילות המדינית אנגליה נטלה הלוואות בסכומי עתק שהחזירו אותה לרמות החוב של תקופת מלחמת העולם השנייה. ביחד עם כל אלה, בפרוור קטן בעיר הגדולה במדינה, היא כמובן לונדון, המכונה “המייל הרבוע” או בשמו המוכר יותר, הסיטי של לונדון (City of London), מרכז תעשייתי שוקק שנחשב מהגדולים בעולם. הסיטי של לונדון אחראי לייצור כמעט רבע מכלל התוצר של אנגליה, ובמתחם הסיטי תמצאו בעיקר חברות המספקות שירותים, ארגונים פיננסים וארגוני ביטוח, ושירותי ייעוץ – בתחום הכלכלי. כל מה שתרצו לדעת על הכלכלה והמרכזים העסקיים של לונדון, לפניכם.

הסיטי של לונדון: פחות מ – 10,000 תושבים, מאות אלפי עובדים בכל יום

הסיטי של לונדון היא אזור בשטח של קצת פחות משלושה קמ”ר – עם מאות בתי עסק הפרוסים במתחמו. הוא ממוקם על הגדה הצפונית של התמזה, ורבים מהיעדים האייקונים של לונדון (כמו מצודת לונדון וגשר לונדון) נמצאים במתחם הסיטי. מדובר באזור תעשייה המרכז כ – 22% מכלל התוצר של אנגליה, עם כ – 7.700,000 מיליוני שטח משרד רבועים.

בסיטי של לונדון אפשר כמובן לטייל, כתיירים – ויש שם הרבה מה לראות. מעבר לאטרקציות התיירותיות שחלקן כבר הוזכר לעיל, בסיטי אוף לונדון תמצאו את מבנה הבנק אוף אינגלנד – הבנק המרכזי של אנגליה שבהתאם למסורת, שוכן בתוך מבנה מרשים ועתיק. בנוסף, פזורות ברחבי הסיטי של לונדון הגילדות המקצועיות הוותיקות של אנגליה – ארגוני גג לבעלי מקצועות שונים, ששווה לבקר בהם.

הסיטי של לונדון היא ללא ספק איזור תעשייה שוקק. עם כ – 7,000 אזרחי העיר שגרים במקום בלבד, הסיטי מכיל מעל 300,000 איש שמגיעים לעבודה בכל בוקר. במתחם הסיטי תמצאו ארגונים מהגדולים באנגליה ובאירופה בכלל, ביניהם:

  • הבורסה של לונדון (London Stock Exchange), הבורסה הגדולה באירופה
  • חברת הייעוץ Tech Nation
  • תאגיד התקשורת הענק BT Group
  • לוידס, מהבנקים הבולטים בעולם
  • תאגיד המזון יוניליבר
  • ועוד רבים

אין ספק שבסיטי של לונדון תמצאו בעיקר נותני שירותים וחברות ייעוץ ופיננסים, אם כי תוכלו למצוא ברשימה הארוכה של עסקים הפועלים במתחם גם מרכזי קמעונאות ומסחר, נותני שירותים, ארגונים בתחום התרבות והבידור, תחבורה ועוד.

מרכזי עסקים נוספים בלונדון

עוד ארבעה אזורי עסקים פועלים בתוך העיר לונדון ויוצרים מנעד רחב של השירותים והאפשרויות העסקיות בעיר. המרכזים הם, בסדר יורד לפי שטחי המסחר בכל אחד מהם:

  • מרכז ווסטמינסטר, עם כ – 5.7 מיליונים רבועים של שטח משרדים
  • מתחם קמדן עם כ – 2.3 מיליונים רבועים של שטח משרדים, במתחם תמצאו שיעור גבוה של ארגונים שעוסקים בעיצוב, באופנה, אדריכלות ובתחומים אחרים שיש להם נגיעה ליצירתיות. שוק קמדן של לונדון הוא מהשווקים הגדולים, השוקקים והפופולאריים באירופה, אולי אפילו בעולם.
  • מתחם קנרי ווארף (רציף הקנרית), שם תמצאו כמה מהבנקים הגדולים של אירופה (קרדיט סוויס, מורגן סטנלי, בנק אוף אמריקה ועוד), ארגוני תקשורת ומדיה כמו הדיילי מירור ונוספים. במרכז עובדים כ – 100,000 איש
  • רובע למבת’, ובו אזור עסקי צנוע של כ – 1.7 מיליונים רבועים של שטח משרדים ומשרדי ממשלה לרוב.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

ניכיון צ'קים
ניכיון צ’קים של חברה בע”מ
NFT
הנער מאינדונזיה ששינה את גורלו באמצעות NFT
קרנות תשתיות אלטרנטיביות
האם קרנות תשתיות אלטרנטיביות בונות את ארצות הברית מחדש?
חקלאות
מהפכה בענף החקלאות: טרקטור חשמלי של מונר
השקעה בקריפטו
השקעה בקריפטו בלי ארנק דיגיטלי, בירוקרטיה ושערי המרה? בית השקעות חדש עם הצעה אטרקטיבית למחפשים השקעות אלטרנטיביות בקריפטו