עיר העסקים לוס אנגלס

לחופי האוקיינוס השקט, צפונה מטיחואנה (שבמקסיקו), מערבה מלאס ווגאס ומזרחה מהוואי, שוכנת מדינת קליפורניה המכונה גם ארץ השמש, והעיר הגדולה בה (ובכלל, במערב ארצות הברית) – לוס אנג’לס. ההיסטוריה של לוס אנג’לס הולכת אחורה עד אמצע המאה ה – 16, עם התיישבות של שבטים אינדיאנים, גילוי החופים על ידי המערב במשלחת מטעם ספרד, גילוי מקורות נפט באזור בסביבות תחילת המאה ה – 20 (מה שהפך את לוס אנג’לס לא הרבה זמן אחר כך ליצרנית הנפט הרביעית בגודלה בעולם וכמובן, הגדולה ביותר בארה”ב) ומעברי שלטון בעיירה הקטנה, בין אמריקה למקסיקו לאורך השנים.

מזג האוויר הנוח במדינה, הנופים עוצרי הנשימה, הקרבה לחופי הים ונתונים נוספים שהם ייחודיים לאזור, הביאו לחיבה גדולה שרוכשים האמריקאים ללוס אנג’לס. במהלך חמישים השנים האחרונות, לוס אנג’לס הפכה מהמרכזים החשובים בארה”ב בתחומי כלכלה שונים, למרכז עסקים בין לאומי שתוכלו למצוא בו פעילות של סקטורים כמו תקשורת, אופנה, חלל, חינוך, תרבות, בידור, פנאי, ועוד המון. זו העיר הגדולה ביותר לכל אורך החוף המערבי של ארה”ב והשנייה בגודלה אחרי ניו יורק בארצות הברית מבחינת מספר התושבים. כ – 19 מיליוני אנשים חיים בשטח המטרופוליטאני של לוס אנג’לס, ועם תוצר מקומי גולמי של מעל 830 מיליארדי דולרים בשנה, היא נחשבת העיר השלישית בעולם מבחינת השפעה על שווקי הפיננסים והתעשייה בעולם (במקום הראשון ניו יורק, ובמקום השני העיר טוקיו).

חייבים לציין: תעשיית הבידור והסרטים בלוס אנג’לס

בתוך העיר לוס אנג’לס אפשר למצוא שכונה שכולנו מכירים: זו היא הוליווד, בירת תעשיית הקולנוע של העולם כולו. שחקנים רבים שמרוויחים סכומים בעלי שבע ספרות בכל סרט שהם מייצרים, קבעו את משכנתם בלוס אנג’לס, ותעשיית הסרטים המקומית מגלגלת מיליארדי דולרים בכל שנה. הוליווד היא הרבה יותר מאשר המרכז הבלתי מעורער של תעשיית הקולנוע האמריקאית – היא גם מגנט לתיירות עם שדרת הכוכבים, השלט המוכר ועוד פנינות תיירות שמושכות רבים לאזור מידי שנה; והיא מרכז ליצירה של  תכנים בתחומים משיקים לקולנוע, כמו למשל משחקי וידאו והפקות מוזיקליות.

מרכז פיננסי רב עוצמה

לוס אנג’לס היתה בעבר מקום המשכן של חלק מהמוסדות הפיננסיים הגדולים בארה”ב. במרכז המסחרי בדאונטאון לוס אנג’לס, הייתם יכולים למצוא מוסדות בנקאיים ובתי השקעות לרוב. בשנים האחרונות, בעיקר בשל העלייה במיסוי האזורי במרכז העיר ופעילות ענפה במרחב המקוון, העתיקו רבים מהמוסדות הללו את מוקד הפעילות שלהם לאזורים זולים יותר.

לוס אנג’לס שולטת בכיפה מבחינת כמות החברות הגדולות הפועלות בתחומה

בכל שנה מפרסם מגזין פורצ’ון את רשימת 500 העסקים הגדולים בארה”ב על פי גובה ההכנסות הגולמיות שלהן. אם תבחנו את מיקומי המשרדים של כל החברות המופיעות ברשימה הארוכה של המגזין, לא תמצאו עיר שמופיעה יותר פעמים מלוס אנג’לס. בין החברות הגדולות בארה”ב הפועלות מתוך תחומי העיר לוס אנג’לס, תמצאו את קונצרן החלל והתעופה נורת’רופ גראמן, אוקסידנטל פטרוליום מיצרניות הנפט והאנרגיה המובילות בארה”ב, ענקית הטכנולוגיה AECOM, חברת הביטוח Farmers, חברת הבידור Live Nation, ועוד רבות.

לצד השפע הכלכלי ולב הפעילות הפיננסית – לא מעט עוני

לוס אנג’לס היא עיר וגם מחוז, כאשר בלב העיר, באזור השוקק המצטלם היטב באינסטגרם, ההכנסה הממוצעת למשק בית עומדת על מעל 70,000 דולרים (כ – 20,500 ₪ בחודש). אין צורך לציין כי במרכז לוס אנג’לס, למשל בתוך שכונת הוליווד, ניתן למצוא מי שמרוויחים שכר חודשי במיליוני דולרים.

ביחד עם זאת, באזורים המרוחקים יותר מלב העיר, אפשר למצוא שכונות דלות ועוני ובממוצע כרבע מאוכלוסיית העיר (22%), נכון לשנת 2019, נמצאים מתחת לקו העוני האמריקאי.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

קרן החלל
קאת’י ווד וקרן החלל של ARK
תעשיית הפוד-טק
תעשיית הפוד-טק: תעשייה מרתקת ובעלת פוטנציאל אדיר
BMW
השפה החשמלית של BMW
עידן המטבעות
האם אנחנו בדרך לעידן המטבעות?
הפניקס
תיק ההשקעות האלטרנטיבי של הפניקס