לוריאל

ממש על גדות נהר הסיין, במקום שבו אתם יכולים לדמיין ריחות של קרואסון ואולי צלילי מוזיקה במבטא רומנטי, אפשר למצוא את המחוז השני בצפיפותו בצרפת רק לפריז, הוא מחוז או דה סיין – רמות הסיין במערב צרפת. בין השאר, תוכלו למצוא שם את המשרדים הראשיים והמעבדות של חברת הקוסמטיקה הגדולה בעולם: לוריאל. יצאנו לבדוק, מה יש לחברה להציע למשקיעים רעבים, והאם זה הזמן להכיר את המנייה שעשתה חייל בשנה החולפת.

התחלה במבחנה

לוריאל הוקמה בתחילת המאה ה – 20, על ידי המדען והכימאי הצעיר יוג’ין שילאר. התכשיר הראשון שהכימאי הצעיר המציא, וגם רשם פטנט עליו, היה צבע לשיער – את המוצר הוא מכר תחת המותג הקליט “החברה של צרפת המספקת צביעה בטוחה לשיער”, בעיקר למספרות. שילאר מכר את המוצר הבודד שלו באופן אישי, כשהוא ניגש לבעלי מספרות אחד אחרי השני ומציע להם את המוצר שלו, לעיתים בליווי הדגמה.

בשנת 1920, קצת יותר מעשור לאחר תחילת הפעילות של שילאר, הוא התחיל לחפש עוד אנשי מעבדה שיסייעו לו למצוא את המוצרים הבאים שלו. שני כימאים נוספים הצטרפו לשורות “החברה הצרפתית לצביעת שיער בטוחה”, ובשנות החמישים של אותה המאה – כבר עמלו על פיתוח מוצרים חדשים יותר ממאה כימאים.

אגב, אותו תכשיר לצביעה בטוחה של השיער נמכר תחת השם “אוריאל”, וזו היתה תחילתה של הרפתקה מופלאה, ששנים אחר כך החליפה את שמה לשם המוכר לכולנו: ל’וריאל.

מצבע לשיער בשלושה פרנק – לחברה ששווה 100 מיליארד אירו

היום, כמאה שנים לאחר אותה התחלה רומנטית, אנחנו מדברים על מעבדות היופי הגדולות בעולם. ל’וריאל מפתחת, מייצרת ומשווקת אלפי מוצרים בתחומי הטיפוח, הקוסמטיקה, הבריאות והיופי, ובבעלותה כ – 500 מותגים מוכרים ביניהם גארנייה, מייבלין ניו יורק, לנקום, ראלף לורן, דיזל, ועוד רבים. החברה מנהלת שישה מרכזי פיתוח במדינות שונות בעולם, ביניהן צרפת כמובן, ניו ג’רזי ארה”ב, קוואסאקי יפן, סין, מומבאי הודו, ועוד.

החברה כיום בבעלות משותפת של משפחת ליליאן בטנקור (כ – 31%), נסטלה  (כ – 30%), והשאר בבעלות ציבורית.

הסיפור המרגש של משפחת שילאר

יוג’ין התחתן במהלך הקריירה שלו עם לואיז, ולזוג נולדה ילדה אחת – ליליאן. כשהייתה ליליאן בת חמש נפטרה אימה, והיא נשארה עם אביה. הילדה הקטנה והאב הפכו צמד בלתי נפרד,  כשהייתה ליליאן בת 15, היא נהגה לבקר באופן תכוף במשרדי הנהלת ל’וריאל והפכה חלק מהנוף. היא כיהנה בדירקטוריון המנהל של ל’וריאל עד שנת 2012. בשנת 2016, הרבה אחרי מות אביה, היא הוכרזה כאישה העשירה ביותר בהיסטוריה (להוציא בני מלוכה), כשהונה האישי נאמד בכ – 44 מיליארדי דולרים. בשנותיה האחרונות סבלה משיטיון, והיא נפלה קורבן למספר “עקיצות”, והייתה למשל מעורבת בפרשת ברנרד מיידוף. היא גם תבעה את צלם האופנה פרנסואה באנייה בגין העברה במרמה של נכסים מידיה לידיו, בשווי כולל של יותר ממיליארד דולרים. והיא נפטרה בשנת 2019. לליליאן היה בן יחיד.

ל’וריאל: חברת קוסמטיקה שעושה חייל

לאורך כל שנות הקיום של החברה, היא שמה דגש על פיתוח והתקדמות, לא רק בהיבט של סל המוצרים שהיא מציעה או אחזקה החברות שלה, אלא גם בהיבטים אקולוגיים וחברתיים. ממש לאחרונה, למשל, הודיעה החברה כי תעבור עד שנת 2030 לייצור כלל המוצרים שלה בהפקת 95% מהם ממקורות צמחיים מתחדשים. לפני כשנה השיקה החברה שתי אפליקציות שונות שהנגישו לצרכנים מידע בנוגע לתכולת המוצרים של החברה וההשפעות הסביבתיות של הייצור.

הניהול הקשוב והדינאמי, הוא כנראה זה שאחראי לצמיחת המניה בשנה האחרונה: המנייה שלפני שנה נסחרה במחיר של כ – 245 אירו, נסחרה כיום סביב מחיר של כ – 340 אירו, עלייה של כ – 38%, בשנה לא פשוטה.

בדיקה ,השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

קרנות נדלן
38 סיבות להשקיע בנדל”ן בישראל – קרנות תמ”א 38 של חברת וולת’סטון החזקות!
Meat Tech
Meat Tech – פרות קדושות וטכנולוגיה (אף פרה לא נפגעה בתהליך)
חד קרן בבורסה
חד קרן בבורסה?
cloud
ענן הקסם הטכנולוגי
טויוטה
מהיר ועצבני: טויוטה על המסלול