השקעות אלטרנטיביות

מהן השקעות אלטרנטיביות?

השקעות אלטרנטיביות הן השקעות חוץ-בורסאיות המאפשרות לכם להשקיע באפיקים שאינם סחירים, כך שבמקום השקעה במניות, אג”ח, קרנות סל או חוזים ניתן להשקיע בתשתיות, קרנות גידור, נדל”ן, פרייבט אקוויטיס (Private Equities), הלוואות חברתיות (P2P), מוצרים מובנים, טכנולוגיה, אנרגיה ועוד.

מה ניתן להשיג בעזרת השקעות אלטרנטיביות?

השקעות אלטרנטיביות תאפשרנה לכם להשיג 2 דברים חשובים:

הראשון – אם תבחרו לשלב השקעה אלטרנטיבית בתיק הנכסים ה”מסורתי” שלכם תוכלו להוריד בו רמת תנודתיות ולהפוך אותו לתיק סולידי יותר. זה נובע מן העובדה שהשקעות אלטרנטיביות אינן מושפעות מהשווקים הסחירים כיוון שהן לא נמצאות בקורלציה אליו.

השני – גיוון תיק ההשקעות באמצעות השקעה אלטרנטיבית יאפשר לייצר פרופיל ‘סיכון/תשואה’ אופטימלי יותר. וכי למה? כי ככל שישנו פיזור נרחב בין אפיקים הנבדלים ברמות סיכון, ניתן למעשה להפחית את רמת הסיכון ולהגדיל את פוטנציאל הרווח.

איזה נתח מתיק הנכסים רצוי להקצות לטובת השקעות אלטרנטיביות?

בגדול, אין איזשהו “מספר קסם” או “יחס זהב” קבועים. חלק מן המשקיעים עשויים להקצות כ- 5% עד 7% מסך תיק ההשקעות בעוד אחרים יקצו גם 15%, 20% ואפילו 25%. השיעור האופטימלי אשר ייחשב כאידיאלי הוא נגזרת ישירה של צורכי המשקיע: מהן המטרות והיעדים הפיננסיים שלו ובאיזו רמת סיכון הוא יכול (ומוכן) להשקיע.

משקיע/ה מתעוררים מחר בבוקר ורוצים לבצע השקעה אלטרנטיבית – איך הם עושים זאת?

על מנת להשקיע בנכס אלטרנטיבי, ניתן להצטרף אל קרן השקעות אשר מתמחה ספציפית בתחום ההשקעה המבוקש: קרן השקעה בנדל”ן, קרן השקעה בתשתיות, קרן השקעה באנרגיה, קרן השקעה בטכנולוגיה, קרן השקעה בהלוואות, קרנות גידור (Hedge Fund), קרן הון סיכון (Capital Venture Fund) ועוד.

האם השקעות אלטרנטיביות מאפשרות נזילות כספית?

ככלל, השקעות אלטרנטיביות נועדו לטווחים בינוניים וארוכים והן לרוב “נועלות” את אופציית הנזילות לתקופה יחסית ממושכת. על כן, הן מתאימות למשקיעים עם “אורח רוח פיננסי” לרבות משקיעים המוגדרים ‘כשירים’ (עם הכנסות של למעלה מ- 8 מיליון ₪) ולגופים מוסדיים גדולים (אם כי עולם האלטרנטיב הפך לנגיש יותר גם בעבור המשקיעים הפרטיים “מן השורה”).

שאלות נוספות?

בכל שאלה נוספת בנושא השקעות אלטרנטיביות אתם מוזמנים להשאיר פרטים ואנו נדאג לחזור אליכם בהקדם.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

פורד
פורד משקיעה בעתיד עם שותף קוריאני: 11.5 מיליארד דולר בשלושה מפעלי סוללות ובמפעל טנדרים חשמליים בארה”ב
קטי ווד
חדשנות משבשת: קאת’י ווד וקרן ההשקעות ARK
מס חדש על פרויקטים של פינוי בינוי יקשה על קבלנים לקראת פרויקטים חדשים
הביטקוין צולל
לא פחות מ – 50% ירידת מחירים: הביטקוין צולל
סימני חיים בעולם התיירות
סימני חיים בעולם התיירות