המשרדים של גוגל

למרות שהצהירה כי עשרות אלפי העובדים שלה יחזרו למשרדים רק בספטמבר 2021, גוגל ממשיכה במגמת התרחבות ומחפשת להכפיל את שטחי המשרדים שלה – כחלק ממגמה של התרחבות וצמיחה, לצד המשך עבודה מהבית. כיצד הכפלת השטחים מהווה בעבורכם כמשקיעים הזדמנות? להלן הפרטים.

גוגל: המעסיקה המבוקשת בעולם

בעבור קהל המשקיעים, גוגל היא סוג של מניית זהב. החברה, שמצליחה להפתיע את שוק ההון איננה נותנת למשבר הכלכלי ולנגיף הקורונה לעצור אותה, וע”פ דיווחים מכל העולם היא נמצאת במגמה מתמדת של התרחבות המשרדים שלה בעולם, כמו גם כאן בישראל. מדובר במהלך מסקרן דווקא על רקע המגמה של עבודה מהבית, כולל הצהרה של קברניטי החברה שהצהירו כי העובדים ישובו למתכונת עבודה מלאה רק בספטמבר 2021. בתחילה, הודיעה גוגל כי העובדים ישובו באוגוסט אולם לאור המשך ההגבלות החלו בחברה לבצע חשיבה מחודשת ולהעביר את העובדים למתכונת של עבודה מהבית, לצד התרחבות. ההתרחבות הזו עלולה להיראות בעיני המשקיעים כתמוהה, אולם מדובר רק בעוד צעד בדרך של גוגל להפוך למעסיקה הגדולה בעולם, כמו גם המבוקשת. המשרות של גוגל נחשבות בענף הטכנולוגיה ליוקרתיות ביותר ולמעשה לאור מנועי צמיחה שונים בהם גוגל מתמקדת, ובכך פותחת פתח נוסף למשקיעים שמעוניינים לגוון את תיק ההשקעות דרך התייחסות למהלכים של גוגל, שהופכים אותה לחדשנית, ייחודית ומשגשגת.

מדוע גוגל מכפילה את שטח המשרדים?

בשנים האחרונות מתמקדת גוגל במגוון אפיקי צמיחה שונים, החל מייצור של פלאפונים, אחסון בענן, סייבר ולאחרונה גם החלה להשקיע בחברות המתמחות בענף הבריאות. כידוע, נתיב הצמיחה הבולט של החברה הוא כמובן מנוע החיפוש ופלטפורמות הפרסום שמניבה לגוגל מעל ל 30 מיליארד דולר בכל רבעון, אולם ניתן להבחין כיצד ההתמקדות של החברה גם בתחום החומרה מצליח ומניב לחברה הכנסות גבוהות של מעל ל 5 מיליארד דולר. כדי שגוגל תמשיך להתרחב, היא זקוקה לעובדים – והיא מגייסת אותם בהמוניהם. על כן, הכפלת שטחי המשרדים נועדה בראש ובראשונה לאפשר את ההתמקדות במנועי הצמיחה לצד התמזגות עם חברות הייטק מובילות. עם זאת, צריך לקחת בחשבון כי הכפלת שטחי המשרד כנראה ולא תשפיע על המשך המגמה של עבודה בבית, וזאת כחלק מהיותה של גוגל חברה שהשכילה להבין כי שילוב בין בית לעבודה הוא אפשרי, ואפילו אפקטיבי.

שינוי מגמה בראשות גוגל

גוגל מהווה ללא ספק את האורים והתומים של ענף התעסוקה, הן בשל תנאים מצוינים לעובדים והן בשל עידוד מצד עובדי ההנהלה הבכירים לגבי עבודה מהבית. התחום של עבודה מהבית תפס תאוצה בעיקר על רקע הקורונה, אולם לא מדובר במגמה חדשה אלא כזו שהתחילה עוד בשנות ה 90. משקיעים מתוחכמים שמבינים כי ענף הטכנולוגיה עתיד לשנות את שוק התעסוקה יכולים להניב בהתאם לכך תשואות מצוינות, לא מעט בזכות גוגל שבזכותה (ובזכות חברות טכנולוגיה נוספות כמו פייסבוק) נרשם שינוי מגמה במסגרתו מרחיבים את המשרדים, אך ממשיכים לספק לעובדים תשתית נוחה לעבודה מהבית, כחלק מאיזון של בית עבודה אך גם שילוב של משרד דינאמי.

לבדיקה, השוואה וניתוח אלטרנטיבי בין בתי ההשקעות השאירו פרטים ומומחה מטעמינו יחזור אליכם בהקדם

*אין במאמר זה, בחלקו או במלואו, כל הבטחה להשגת תשואות מהשקעות ואין האמור בו מהווה ייעוץ מקצועי לבצע השקעות בתחום כזה או אחר.

השקעות אלטרנטיביות
טוני רוביניס: המנטור הגדול בעולם וקבלת החלטות בעולם ההשקעות
קלינטק
כשכל שאר המניות עלו, הירידה הממוצעת בסקטור הקלינטק: 12% במהלך שנת 2021
הביטקוין צולל
לא פחות מ – 50% ירידת מחירים: הביטקוין צולל
השקעות אלטרנטיביות
תאגיד מיצובישי מתכונן למהפכה הבאה
מטא
Horizon Worlds – עולם המטא הראשון של מטא הושק